Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kyk vergi dairesine düşmüş faiz silinir mi

  1 ziyaretçi

  kyk vergi dairesine düşmüş faiz silinir mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Vergi dairesine düşen KYK faizi silinecek mi?

  Vergi dairesine düşen KYK faizi silinecek mi?

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim kredi borçlarının yeniden yapılandırılma süreci ve öğrencilerin yapması gerekenlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, Vergi dairesine düşen KYK faizi silinecek mi? KYK Endeks kaldırılmış borç tutarları ne kadar? İşte milyonlarca öğrencinin merak ettiği detaylar...

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim kredi borçlarının yeniden yapılandırılma süreci ve öğrencilerin yapması gerekenlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Kasapoğlu, "An itibarıyla da e-devlet üzerinden endeks tutarlarına erişimi de başlattığımızı müjdelemek istiyorum. Endeks kaldırılmış borç tutarlarını gençlerimiz ödeyebilirler." ifadelerine yer verdi. Peki, Vergi dairesine düşen KYK faizi silinecek mi? KYK Endeks kaldırılmış borç tutarları ne kadar? İşte detaylar.

  VERGİ DAİRESİNE DÜŞEN KYK FAİZİ SİLİNECEK Mİ?

  Süresinde ödenmeyen taksitlere, vadesinden itibaren gecikme zammı hesaplanacak. Taksitlerin, son taksitin vade tarihine kadar ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde, ödenmeyen taksit tutarları takip edilmek üzere ilgili vergi dairesine bildirilecek. Taksitler için zamanaşımı süresinin belirlenmesinde, son taksitin vade tarihi esas alınacak. Vergi dairelerince bu alacaklarla ilgili olarak yapılan tahsilatlar, takip eden ayın sonuna kadar Gençlik ve Spor Bakanlığına aktarılacak.

  Kredi alan veya kredi borcunun ödeme zamanı henüz başlamamış kişilere, öğrenim ve katkı kredisi olarak verilen tutarlara endeks hesaplanmayacak. Kredi geri ödemesi süren veya borçları vergi dairesine takip için bildirilmiş olan kişilere, öğrenim ve katkı kredisi olarak verilen tutarlara ilave edilmiş endeks tutarları terkin edilecek.

  Öte yandan an itibariyle vergi dairelerinde bulunan KYK borçlarının faizlerinin henüz silinmediği görülüyor.  Bununla birlikte Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre faizlerin kademeli olarak silindiği ve söz konusu KYK borcunun gecikme faizinin silinmeyeceği öğrenildi. KULİS

  Yazı kaynağı : www.manisakulishaber.com

  KYK Borç Sorgulama | KYK borçları 2022 SİLİNDİ Mİ? Kimlerin KYK faizleri silinecek? Vergi Dairesine Düşen KYK Borcu Yapılandırılacak Mı?

  KYK Borç Sorgulama | KYK borçları 2022 SİLİNDİ Mİ? Kimlerin KYK faizleri silinecek? Vergi Dairesine Düşen KYK Borcu Yapılandırılacak Mı?

  KYK BORÇLARI SİLİNDİ Mİ?

  Öğrenim kredisi alan öğrencilerin borcu, öğrenim kredisi olarak verilen miktar kadar olacak.

  Öğretim kurumundan mezun olan veya sağlık sebepleri dışında kendi isteği ile öğretim kurumunu bırakan ya da herhangi bir sebeple öğretim kurumundan çıkarılan öğrenciler, öğretim kurumu ile ilişiğinin kesildiği tarihten iki yıl sonra başlamak üzere kredi aldığı kadar sürede ve aylık dönemler halinde borcunu ödemek zorunda olacak.

  Yazı kaynağı : www.ahaber.com.tr

  Kredi ve Yurtlar Kurumu Vergi Dairesi Şikayetleri - Şikayetvar

  KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

  Hiç ödeme yapmayan ya da iki veya daha fazla taksitini düzenli ödemeyen öğrencilerimizin borçları, 1 Ağustos 2016 tarihi itibariyle vergi dairelerine aktarılmaktadır. Bu tarihe kadar Ziraat Bankası üzerinden yapılan bütün ödemeler sisteme işlenmiş olup, öğrencilerimizin borçlarından düşürülerek kalan borçları vergi dairesine aktarılmaya başlanmıştır.

  Vergi dairesine devredilen bu borçların ödeme, kalan borç bilgisi ve yeniden yapılandırma gibi bütün iş ve işlemleri vergi daireleri tarafından yapılacaktır.

  Vergi dairesine devredilen borçlara ait sorgulama, ödeme gibi işlemleri devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından İnternet Vergi Dairesi üzerinden yapabilirsiniz.

  BORCUNUZUN HANGİ VERGİ DAİRESİNE DEVREDİLDİĞİNİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  Not:  Düzenli ödeme yapıp hiç gecikme faizi işlenmemiş öğrencilerimiz ve ödeme planında en fazla bir taksit aksatması bulunan öğrencilerimiz ödemelerini aynı şekilde Ziraat Bankası üzerinden yapmaya devam edeceklerdir. Bu öğrencilerimiz için herhangi bir değişiklik yoktur.

  Yazı kaynağı : kygm.gsb.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap