Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kyk burs başvuruları ne zamana kadar

  1 ziyaretçi

  kyk burs başvuruları ne zamana kadar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? KYK burs başvuruları ne zaman bitecek?

  KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? KYK burs başvuruları ne zaman bitecek?

  Bakanlığın açıklamasına göre, yükseköğretim programına girmeye hak kazananların yanı sıra, ara sınıf öğrencileri ile yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları, 2022-2023 eğitim öğretim yılı için verilecek burs ve öğrenim kredisi başvurularını 17 Kasım Perşembe günü saat 23.59'a kadar e-devlet üzerinden yapabilecek.

  KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLA

  Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılacak değerlendirme sonucunda ise mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi verilecek.

  Bakan Kasapoğlu: Sosyal bir hukuk devleti olma misyonumuzu burs ve kredilerde de gösteriyoruz

  Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

  "Sosyal bir hukuk devleti olma misyonumuzu burs ve kredilerde de gösteriyoruz. Finansal altyapı, faydalanan öğrenci sayısı ve sürdürülebilirlik bakımından dünyada eşi benzeri olmayan burs ve öğrenim kredisi imkanını da bu ülkenin gençlerinin hizmetine sunuyoruz. 2004'ten bu yana 5,9 milyon gencimize 24 milyar 327 milyon lira burs, 2002'den bu yana 16,5 milyon gencimize 62 milyar 260 milyon lira kredi ödemesi gerçekleştirdik. 21 senede burs ve kredilerden faydalanan kişi sayısını 9 kat, ödenen tutarı ise 19 kat artırdık. 2002'de 45 lira olan burs rakamı, bugün lisansta 850, yüksek lisansta 1700 ve doktorada 2550 lira seviyesindedir. Sadece 2022'de, 506 bin 61 üniversite öğrencimize burs, 913 bin 887 üniversite öğrencimize ise öğrenim desteği kredisi sağladık."

  Bakan Kasapoğlu, öğrenim kredilerinde devrim niteliğinde bir adım atarak kredi geri ödemelerinde hesaplanan enflasyon tutarını ortadan kaldırdıklarını da hatırlatarak, "Bundan böyle gençlerimiz, üniversite eğitimleri boyunca kullandıkları kredi tutarı kadar meblağı, sadece ana parayı geri ödeyerek borçlarını kapatabilecek. Herhangi bir enflasyon farkı, ÜFE, TÜFE farkı gibi bir ödeme yapmayacaklar. 21 senede yapılan sessiz devrimlerle gençleri Türkiye Yüzyılı'nın ana aktörü yapacak yolun patikalarını meydana getirdik. Bu süreci ilmek ilmek işledik" ifadelerini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  KYK BURS BAŞVURUSU 2022 2023: E-Devlet GSB KYK burs başvuru ekranı AÇILDI... KYK burs başvurusu ne zaman bitiyor, burs ücreti ne kadar olacak?

  KYK BURS BAŞVURUSU 2022 2023: E-Devlet GSB KYK burs başvuru ekranı AÇILDI... KYK burs başvurusu ne zaman bitiyor, burs ücreti ne kadar olacak?

  BAŞVURU YAPARKEN BUNLARA DİKKAT

  GSB Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları, e-Devlet’te yer alan Yükseköğretim Bilgi Sistemi’ne (YÖKSİS) kayıtlı öğrenim bilgilerine göre alınacağı için öğrencilerin YÖKSİS’teki öğrenim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor.

  Öğrencilerin başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için öncelikle e-Devlet’e girerek okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek durumlarını YÖKSİS üzerinden güncellemeleri gerekiyor.

  Başvuru sırasında yanlış beyanda bulunan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacak.

  BURS BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  KYK BURS BAŞVURU EKRANI | GSB ile E devlet KYK burs başvuru nasıl yapılır, başvuruların son günü ne zaman? İşte tüm bilgiler

  KYK BURS BAŞVURU EKRANI | GSB ile E devlet KYK burs başvuru nasıl yapılır, başvuruların son günü ne zaman? İşte tüm bilgiler

  KYK BURS BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  Burstan yararlanacak öğrenciler:

  - Ön lisans öğrencileri,

  - Lisans öğrencileri,

  - Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri

  (hazırlık sınıfında burs verilmez)

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap