Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kıyafetten küf lekesi nasıl çıkar

  1 ziyaretçi

  kıyafetten küf lekesi nasıl çıkar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Küf Lekesi Nasıl Çıkar? En Basit 8 Formül

  Küf Lekesi Nasıl Çıkar? En Basit 8 Formül

  Evdeki Küf Lekesini Nasıl Çıkarabilirim?

  Küf pas lekesi nasıl çıkar sorusu, genellikle nemli bölgelerde yaşayan kişilerin merak ettiği bir konudur. Çabuk değişen hava koşullarının olduğu civarlarda, özellikle de çok sıcak şehirlerde ne yazık ki küflenme meydana gelir. Bu küflenmeler bazen ev eşyalarının ayak ya da arka kısmında bazen de uzun süre kullanılmayan kıyafetlerde görülebilir. Belirli aralıklar ile temizlenmeyen yatak arkası da zaman içinde toza ve küfe maruz kalabilir. Böyle durumlar yataktaki küf lekesi nasıl çıkarılır dediğiniz anda imdadınıza koşacağız.

  Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

  Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar? 7 Pratik Adım

  Şu güne kadar birçok yöntemi denediniz ve henüz küf lekesinden kurtulamadıysanız küf lekesi nasıl temizlenir telaşınızı sona erdireceğiz. En sevdiğiniz kıyafetleri yeniden giymek için küf lekesi kumaştan nasıl çıkar sorusuna yanıt bulabileceğiniz bu sayfada yok yok! Dilediğiniz alanlarda ve duvardaki küf lekeleri için kesin çözüm yöntemlerine çok yakınsınız. Mevsim geçişlerinde bu bilgiler işinize çok yarayacak!

  Halıdaki küf lekesi nasıl çıkar, kumaştan küf lekesi nasıl çıkar, yataktaki küf lekesi nasıl çıkar? Tüm bu soruların cevapları yazımızda yer alıyor. Haydi, kollar sıvansın, küfe karşı savaş başlasın!

  Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir? Buzdolabı Kokusuna 8 Kesin Çözüm

  Küf Lekesi Nasıl Çıkar? En Basit 8 Formül

  1) Klor

  2) Sirkeli Su

  Sirkeli su ile küf lekelerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Üstelik sadece giysideki, kumaştaki değil duvardaki küf lekesi nasıl çıkar diyenler de iyi sonuç alabilir. Nasıl mı?

  3) Limon Suyu & Tuz

  Limon suyu ve tuz ile küf lekesini çıkarma yöntemi, koyu renkli kıyafetlerde oluşan küf lekesi için etkilidir. Hemen başlayalım:

  4) Karbonat & Beyaz Sirke

  Sıcak iklimlerde yaşayanların banyosunda, zaman zaman küflenme meydana gelir. Bu sorunu da şimdi hep beraber çözeceğiz.

  5) Sirke & Deterjan

  6) Diş Macunu

  7) Sabun

  Sabunun lekeleri temizleme gücü bu defa küf lekesi için gündemde! İşte, o temizlik yöntemi:

  8) Makinede Yıkamaya Boraks Ekleme

  Rutubet Giderici Nem Önleyici En Kolay 7 Kesin Yöntem

  Bıçak Nasıl Bilenir? Evde 5 Kolay Yöntemle Daha Sivri Bıçaklar

  Fırın Nasıl Temizlenir? Yağ ve Kirden Arındıracak 5 Kolay Yöntem

  Mutfak Tezgahı Nasıl Temizlenir? İhtiyacınız Olan 7 Pratik Yöntem

  Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? Kurumuş Lekelere 7 Pratik Kesin Çözüm

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Küf lekesi nasıl çıkar? Kıyafetten, banyodan, halıdan

  Küf Lekesi Nasıl Çıkar? Islak Kalan Çamaşırdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

  Küf Lekesi Nasıl Çıkar? Islak Kalan Çamaşırdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

   Havada yer alan sporların nemli ve sıcak ortamda çoğalması durumuna küf adı verilmektedir. Küfler rutubetli, sıcak ve karanlık alanlarda üreyen bir mantar çeşidi olarak bilinmektedir. Günlük hayatta kıyafetlerde, evin duvarlarında, banyo ve tuvaletlerde, çatı katlarında, ekmeklerde, sebzelerde ve meyvelerde küfler ile karşılaşmak bir hayli yaygındır. Bu küflerin yer aldığı alandaki lekeleri çıkarmak bir hayli zordur.

   Islak Kalan Çamaşırdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

   Nemli ve sıcak alanlarda bir hayli fazla bulunan küflerin sebep olduğu lekeler insanları rahatsız etmektedir. Özellikle de ıslak kalan çamaşırlardaki küf lekeleri moral bozukluğuna neden olabilmektedir. Bunun için yapılması gerekli olan yöntem bir leğenin içerisine ılık bir su ilave etmektedir. Daha sonra ise küf lekesi bulaşan ıslak bir kıyafetin bu suyun içerisine koyulması gerekmektedir. Ardından alınan bir bardak süt küf lekesinin üstüne dökülür ve küf lekesi olan alan el yardımı ile iyice çitilenir. Son olarak ise bu biçimde biraz beklettikten sonra iyi bir şekilde yıkanır. Küf lekesinin kaybolduğu görülecektir.

   Küf Lekesine Karşı Alternatif Çözümler Nelerdir?

   Pek çok alternatif yol ve teknik ile de küf lekesinden kurtulmak mümkün olmaktadır. Bunlardan en bilinenleri genelde karbonat, amonyak veya çamaşır suyu kullanmaktır. Bunun dışında; her şeyden önce yapılması gereken en doğru yöntem ise önlem almaktır. Sık sık havasız kalan gardıropların havalandırılması, kıyafet ve kumaşların nemli bırakılmaması ve düzenli aralıklar ile beraber kontrol edilerek küflenmenin önüne geçmek mümkün olmaktadır. Ayrıca unutulmaması gerekli olan birkaç püf noktası bulunmaktadır; oksijenli su, amonyak ve çamaşır suyuyla işlem yapılacaksa muhakkak eldiven kullanmalıdır ve çamaşırları yıkadıktan sonra şayet küf lekesi bütünüyle geçmemiş ise çamaşırları kurutmamak gerekmektedir. Bunun sebebi, kurutma işlemi lekenin çok daha derine işlemesine sebebiyet vermektedir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Küf lekesi nasıl çıkar? Küf lekesini gideren en kolay 3 yöntem

  Küf lekesi nasıl çıkar? Küf lekesini gideren en kolay 3 yöntem

  Küf lekesi kumaşların üzerinde pembe ya da gri lekelerin ortaya çıkması şeklinde oluşur. Nemli ortamlarda kolaylıkla oluşan küf, insan sağlığına da son derece zararlıdır. Peki küf lekesini kıyafetlerden ve diğer eşyalardan nasıl çıkarabiliriz? Küf lekelerini gidermek için hangi yöntemler kullanılmalı? İşte tüm bu soruların yanıtı haberimizde:

  Küf, değişen hava koşullarının olduğu civarlarda, özellikle de çok sıcak şehirlerde meydana gelen bir olaydır. Bazen ev eşyalarının ayak ya da arka kısmında bazen de uzun süre kullanılmayan kıyafetlerde görülebilir. Bu yüzden mutlaka belirli aralıklarla bu alanlar mutlaka temizlenmelidir. Ancak temizlemediğiniz ya da kendiliğinden oluşan küf lekeleri başa çıkılmaz bir hale dönüşebilir. Bu adımda hemen imdadınıza yetişiyoruz. Özellikle yazlık veya kışlık kıyafetlerde oluşan küfle lekeleri  için kesin çözüm yöntemlerine çok yakınsınız. Mevsim geçişlerinde bu bilgiler işinize çok yarayacak! İpek, pamuklu, yünlü kumaşlardan küf lekelerini gidermenin yolu nedir? İşte sorunun yanıtı:

  PAMUKLU GİYSİLERDEN KÜF LEKESİ NASIL ÇIKAR?

  Pamuklu giysiler diğer giysilere göre daha dayanıklıdır ve üstlerine bulaşan lekeler daha zor çıkar. Pamuklu giysinize küf lekesi bulaştıysa ihtiyacınız olan malzemeler bir adet kalıp sabun ve oksijenli sudur.

  İlk önce kıyafetinizin üzerinde bulunan mikroorganizmaları yok etmek için sabun ile küflenen bölgeyi yıkayın. Daha sonra bir leğenin içine beş bardak su ve bir bardak oksijenli su koyun.

  Giysinizi bu karışımın içine batırarak temizleyin. Yıkama işlemi bitince kıyafetinizi açık havada kurutun. Eğer leke hala çıkmadıysa bu işlemi tekrar edin.

  İPEK GİYSİLERDEN KÜF LEKESİ NASIL ÇIKAR?

  Hassas yapılı kumaşlardan olan ipekli giysiler yıkanırken ya da üzerinden bir leke çıkarılırken çok dikkatli olmak gerekir. İpekli kumaşlardan küf lekesinin çıkmasını sağlamak için sadece bir adet kalıp sabuna ihtiyacınız var. Kumaşın lekeli bölgesine sabunu sürün ve elinizle nazik hareketlerle ovalayın. Daha sonra açık alanda kurutun.

  YÜNLÜ GİYSİLERDEN KÜF LEKESİ NASIL ÇIKAR?

  Yazın dolaba kaldırdığınız yünlü giysiler tüm yaz dolabın içinde durmaları ve havasız kalmaları sebebi ile küflenebilirler. Yünlü giysiler de ipekli giysiler gibi hassas yapılı oldukları için yıkarken çok dikkatli olmak gerekir. Aksi takdirde sarkarak bozulabilirler.

  Yünlü kıyafetlerden küf lekesini çıkarmak için yapmanız gerekenler çok basit. Elinize sabun alın ve köpürtün. Köpüren sabunu lekeli olan bölgeye sürün. Daha sonra soğuk su ile durulayın. Küf lekesinin çıktığını göreceksiniz. 

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap