Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kuzeyli türkçe dublaj full izle

  1 ziyaretçi

  kuzeyli türkçe dublaj full izle bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yazı kaynağı : www.hdfilmcehennemi2.one

  Yazı kaynağı : www.hdfilmcehennemi.live

  Kuzeyli

  Kuzeyli

  Tarihin ve bununla beraber aksiyonun harman olduğu ve özellikle iki türünde sevenlerinin gözbebeği olabilecek bu yapımda zaman günümüzden 1100 yıl öncesini göstermektedir. Film İzlanda’nın en hırçın savaşçılarından oluşan ve tüm dünyanın bildiği Viking topluluğunu anlatmaktadır. Vikingler, İzlanda’nın kuzeyinde bulunan bir toplulukken savaştan ve yeni topraklar ele geçirmekten geri durmazlar. Böyle bir topluluğun yeni kralı Amleth adında bir adamdır fakat Amleth oldukça gergin ve tecrübesiz günler geçirmektedir. Çünkü Amleth’in babası henüz daha yeni sayılabilecek bir vakitte ölmüştür ve Amleth daha çiçeği burnunda bir kraldır. Fakat Amleth’in asıl gergin olmasının bir diğer sebebi ise Babasının bir cinayet sonucu ölmesi ve hala kimin veya neden öldürüldüğünün bilinmemesidir. Bu durum Amleth’i oldukça üzmüş ve içi intikam ateşi ile dolmuştur, eninde sonunda onu öldürenleri bulacak ve intikam alacaktır.
  Daha sonra Amleth babasını öldürenin üvey amcası olduğunu öğrenir. Viking savaşçıları ile babasının üvey kardeşinin peşine düşer. Bu sırada ise başına onlarca entrika ve heyecan verici olay gelir. Babasının ölümünü atlatamayan Amleth içindeki intikam ateşi ve yanında Viking dostları ile amansız bir yolculuğa çıktığında kendini tekrar tekrar sorgulayacaktır. Acaba Amleth babasının intikamını alabilecek mi? Bunun için kıtaları aşması gerekecek mi?
  Bu tarih aksiyon karışımı 4k formatı da hazırlanmış olan filmin yönetmenlik koltuğunda Robert Eggers yer alırken senaryosunda ise yine Robert Eggers ve Sjon ortaklaşa çalışmışlardır. Aksiyon ile tarih ve dram türünün harmanlandığı Kuzeyli filminin tam olarak vizyon tarihi ise 22 Nisan 2022’dir. IMDB’den tam olarak 7.5 puan alan film bir prensin kral olan babasının acımasızca öldürülmesinin arkasında yatan intikamı anlatmaktadır. Müzik konusunda filme Robin Carolan ve Sebastian Gainsborough el atmıştır. Filmin toplam bütçesi ise 110,000,000 dolardır. Bu muhteşem film sitemizde Türkçe dublajıyla da siz değerli izleyicilerini beklemektedir.

  Yazı kaynağı : www.fullhdfilmizlesene.pw

  Kuzeyli - The Northman izle | Fullhdfilmizle.pw

  Kuzeyli - The Northman izle | Fullhdfilmizle.pw

  Film tarih seven aksiyon meraklıları için birebir bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Hikâyenin odak noktasına gidebilmemiz için biraz eski zamanlara gidiyoruz. Takvimler 10. yüzyılı yani 900’lü yılları göstermektedir. İzlanda bölgesinde o zamanlarda Vikingler olarak bilinen savaşçı ve namı dünyaya yayılmış bir topluluk bulunmaktadır. Bunlar daha çok soğuk sulara alışkın ve yeni yerler ele geçirmeyi seven bir kavimdir. Bahsettiğimiz dönemlerde Vikinglerin Prensi olarak Amleth başta bulunmaktadır. Amleth şu sıralar fazlasıyla gergindir. Çünkü çok sevdiği babası henüz yeni vefat etmiştir. Aslında o, bir cinayete kurban gitmiştir. Ancak kendisini henüz kimin ya da kimlerin öldürdüğü belli değildir. Prensin babasını öldürenler adeta sırra kadem basarak ortadan kaybolmuşlardır. İşte filmin asıl heyecanlı sahneleri bundan sonra başlayacaktır. 

  Viking prensi Amleth, artık küçük bir çocuk değildir. Yıllar geçmiş ve artık o da genç ve iri yapılı koca bir adama dönüşmüştür. Ülkenin lideri olmuştur. Yalnızca fiziken değil ruhen de artık çok güçlüdür. Çünkü gelip geçen onca yıl boyunca içi intikam duygusuyla dolup taşmıştır. Yıllarca biriktirdiği bu intikam hırsı onun bundan sonra yürüyeceği yolu da buna göre çizmesine sebep olacaktır. Ona göre, bir an önce babasının kanını temizlemeli ve bunu yapanlardan yaşadığı bu acının intikamını almalıdır. İşi hiç de kolay değildir. Üstelik sürekli tehlikelerin içinde yer almak zorunda kalacaktır. Peki bunu nasıl yapacaktır? Yıllar önce öldürülen babasının katillerini bunca zaman sonra nasıl bulacaktır? Eğer onları bulabilirse, yapacağı ilk şey ne olacaktır? 

  Yönetmenliğini Robert Eggers’ım yaptığı filmin senaryosunu yine Robert Eggers ve Sjón ortak olarak yazmışlardır. Bir aksiyon ve dram türü olan bu Amerika yapımı ve 4k formatlı Kuzeyli filmi ülkemizde ilk olarak 22 Nisan 2022 tarihinde vizyona girmiş ve izleyicilerden 7.5 IMDb puanı almıştır. Müziklerini Robin Carolan ve Sebastian Gainsborough tasarlamıştır. Filmin çekimleri için tamı tamına 110,000,000 dolar bütçe ayrılmıştır.

  Yazı kaynağı : fullhdfilmizle.pw

  Kuzeyli - The Northman 2022 izle - Filmzal: HD Film izle, Tv-Seriallar

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap