Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kurtlar vadisi pusu ne zaman başlıyor

  1 ziyaretçi

  kurtlar vadisi pusu ne zaman başlıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kurtlar Vadisi Ne Zaman Başlayacak? Polat Alemdar Açıkladı! Kurtlar Vadisi KAOS ile geri dönüyor... İşte Oyuncu Kadrosu!

  Kurtlar Vadisi Pusu

  Kurtlar Vadisi Pusu

  Kurtlar Vadisi Pusu, yapımcılığını Pana Film'in üstlendiği, daha önce 15 Ocak 2003 tarihinde yayına girip 97 bölüm sürmüş olan Kurtlar Vadisi'nin ve 2007'de 2 bölüm yayımlanıp sonlandırılmış Kurtlar Vadisi Terör dizisinin devamı niteliğindeki Türk yapımı aksiyon, dram ve politik türdeki televizyon dizisidir. 10 sezondan oluşan dizi, 16 Haziran 2016 tarihinde yayımlanan 300. bölümü ile sezon finali yaparak ara vermiştir. 10 Eylül 2020'de Necati Şaşmaz'ı ziyaret eden Beyaz TV muhabiri Tahir Sarıkaya sosyal medya hesabından "Dostum Necati Şaşmaz ile 2022 yılında başlayacak Kurtlar Vadisi'ni konuştuk." diye bir paylaşım yaptı. Sonradan ise "Ama yıl konusunu espri yaptım arkadaşlar." diyerek paylaşımını güncelledi. Böylece tarih vermeden serinin ileride devam etme ihtimalini takipçilerine ve Kurtlar Vadisi izleyicilerine duyurmuş oldu.[1] 12 Kasım 2022 tarihinde Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi Pusu'nun uzun bir aradan sonra yeniden başlayabileceği hakkında bilgi verdi. Yeni yılla birlikte Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin başlaya bileceğini açıkladı, "Şu anda hazırlık içerisindeyim. Sanırım Ocak ayını görürüz başlamak için" dedi.[2]

  19 Nisan 2007 tarihinde Show TV'de farklı isimle yeniden yayına başlayan Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu ilk 3 sezon boyunca Show TV'de yayımlandı. 4. sezonda maddi sebeplerden dolayı Star TV'ye transfer olmuştur. Ancak perşembe akşamları yayınlanan UEFA Avrupa Ligi maçlarıyla dizinin bölümlerinin sık sık çakışması üzerine bir sezon yayımlandıktan sonra anlaşmasını bozarak 5. sezonda atv'ye transfer olmuştur. 6. sezonda TNT'ye geçmiştir. TNT'nin kapanması sebebiyle 7 ve 8. sezonları atv'de yayımlanmıştır. Daha sonra 9 ve 10. sezonlar Kanal D'de yayımlandı. Dizi, serinin ilk dizisi olan Kurtlar Vadisi'nin 2. sezonu başladığından beri her bölümü perşembe günü yayımlanmıştır. Kurtlar Vadisi Pusu'nun yayımlanacağı günden bahsedilirken "kendi gününde, kendi saatinde" (Perşembe 20.00) tabiri kullanılır.

  Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

  Polat Alemdar, kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirip Türkiye'deki mafyanın tepesinde bulunan Kurtlar Konseyi'ni çökertmiş ve Türkiye'deki mafya yapılanmasının sonunu getirmiştir. Bu görevi layığıyla yerine getirdikten sonra Kamu Güvenliği Teşkilatı'nın (KGT) başına geçer ve devlet adına önemli operasyonlarda bulunmak için harekete geçer. Ancak yeni misyonu daha derin ve tehlikelidir.

  Tema[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kurtlar Vadisi Pusu, ilk üç sezon boyunca küresel güçlerin iç temsilcileri üzerinde yoğunlaşmış ve Polat Alemdar ve ekibi bu iç düşmanlar ile mücadele etmiştir. Ayrıca terörizm meselesi de konu edilmeye başlanmıştır. Dizi, dördüncü sezondan itibaren küresel güçlerin ana aktörlerine yoğunlaşmış, dizide yabancı istihbarat servisleri, yabancı ajanlar yer almış ve bu kişilerle mücadele verilmiştir. Beşinci ve altıncı sezonda iç gruplar ile mücadele edilmişken yedinci sezonda ise İhtiyarlar Heyeti ilk kez ayrıntılarıyla birlikte konu edilmiştir. 2005 yılında ortaya çıkan Tapınakçılar da 10 yıl sonra yeniden diziye bu sezondan itibaren dâhil olmuştur. Ayrıca yedinci sezonun ortasından itibaren son sezona kadar Suriye meselesine de yer verilmiştir. Sekizinci sezonunda ise küresel güçler ile bölgesel güçler arasındaki çatışmalar konu edinilmiştir. Dizide dokuzuncu sezonda Polat Alemdar'ın Kripteks'teki belgeleri açıklaması sonucu başlayan Piramit Operasyonu sonrasında Tapınakçılar ile olan büyük savaş konu edilmiştir. Bu savaş, final sezonu olan onuncu sezona da sıçrayıp diziyi daha karamsar ve ciddi hâle getirmiştir.

  Terminoloji[değiştir | kaynağı değiştir]

  Oyuncu kadrosu ve karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Not: Aşağıda yer alan ana karakterlerin açıklamaları, detaylı hâlini ve yardımcı karakterler hakkında detaylı bilgiler ve bölüm numaralarıyla ilgili bilgi edinmek için karakter listesine bakınız.

  Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yayın takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

  Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Reytingler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Dizinin reytingi çoğunlukla yüksek olmuştur. İlk sezonlarda çoğu bölüm 13-14 civarıyken 15-16'yı da sık sık görmüştür. Televizyonda en çok izlenen bölümü 19, 20 reyting ile 48. bölümdür. Ancak özellikle TNT'deki 6. sezon genellikle düşüktür. Kanal D'ye geçtikten sonra yayınlanan 9 ve 10. sezonlarda reyting ortalama seyretmiş fakat önceki sezonlara nazaran daha düşük olmuştur. Dizinin son 10 bölümünde ciddi bir düşüş yaşanmış ve final bölümü olan 300. bölümde 4,11 ile Kurtlar Vadisi Serisi tarihinin en düşük reytingini almıştır.

  Eleştiriler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Dizinin bazı eski devlet görevlilerini olduğundan farklı göstererek yönlendirme yaptığı öne sürülmüştür. Bu karakterler arasında Palaska Zafer (Muzaffer Tekin[3]), Kazım Kaşifoğlu (Kaşif Kozinoğlu[4]), Mete Aymar (Mehmet Eymür[5]) bulunmaktadır.

  Dizi yayınlandığı dönemde gündemde olan Çözüm sürecine paralel bir şekilde diziye ilk girdiği bölümlerde organ ve silah kaçakçılığı yapan "Muro" karakterinin daha sonra örgütten ayrılıp sempatik gösterilmeye çalışılması eleştirildi.[6]

  Öte yandan dizinin öncülü Kurtlar Vadisi'nin yakaladığı başarıyı kullanarak kamuoyu nezdinde çeşitli yönlendirmeler yapmaya çalıştığı da iddia edilmiştir. Yapımcılar algı iddialarını reddetse de dizide zaman zaman çeşitli alegoriler görmek mümkündür.[7]

  İlginç bilgiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezon ne zaman başlayacak? Hangi kanalda yayınlanacak?

  Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezon ne zaman başlayacak? Hangi kanalda yayınlanacak?

  Kurtlar Vadisi Pusu 10 yılı aşkın bir süredir Türk televizyonlarında yayın hayatını sürdürüyor. Dizilerin yeni sezonlarının başladığı ekim ayına girilmesine karşın Kurtlar Vadisi Pusu'nun henüz ekranlara gelmemesi Vadi severleri kuşkulandırdı. Peki Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezon için son gelişmeler neler? İşte Kurtlar Vadisi Pusu'ya dair tüm ayrıntılar...

  Kurtlar Vadisi Pusu hayranlarının beklediği haber geldi. Dizinin fenomenleri yeni sezonda yeni kanalı büyük bir merak ile bekliyordu. Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezonda Kanal D ekranlarında olacak. Başrollerinde, Necati Şaşmaz, defne samyeli, Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak gibi usta oyuncuların yer aldığı dizi, yeni bölümleriyle Ekim ayında izleyicisi ile buluşacak.

  Ekranların en çok izlenen dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu bu sezon hangi kanalda olacak? 13 yıldır zirveyi kimseye bırakmayan Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezonda hangi kanaldan yayınlanacak? PANA film daha önce yaptığı açıklamada sevilen dizinin Kanal D'de olmayacağını açıklamıştı.

  KURTLAR VADİSİ PUSU YENİ KANALI HANGİSİ OLACAK?

  Geçtiğimiz günlerde dizinin yapımcısı Pana Film'e yakın kaynaklar, yeni sezon için Kanal D ile görüşme halinde olunduğunu duyurmuştu. Ancak gelen son bilgilere göre, şu ana kadar görüşmelerden bir netice çıkmadı.

  Bir dönem 'Arka Sokaklar'da rol alan Uğur Pektaş'un kadroya dahil olduğu 'Kurtlar Vadisi Pusu'nun, yeni sezonda 15 Temmuz darbe girişimini anlatması bekleniyor.

  KURTLAR VADİSİ PUSU DİZİ KONUSU

  Kurtlar Vadisi Pusu işadamı Çağrı Toros'a yapılan suikastla başlıyor. Olayı bir terör örgütü üstlenmiş ve eylemin tetikçileri yakalanmıştır. Ancak Polat Alemdar, suikastın arkasında açıklananlardan başka nedenler ve güçler olduğuna inanmaktadır. Öncekiler gibi bu davanın da gerçek failler bulunmadan kapanmamasını ister. Artık faili meçhuller, sebep ve sonuçlarıyla, çağın en önemli silahı olan para üzerinden takip edilecektir.

  Adım adım delillere ulaşmaya başlayan Polat, Toros Ailesiiyle doğrudan temas kurmaya çalışır. Benzer eylemlerde uygulanan stratejilerin tekrarlanacağı beklenirken, kötü bir sürprizle karşılaşılır.

  KURTLAR VADİSİ PUSU OYUNCULARI VE YAPIMCISI

  Oyuncular : Necati Şaşmaz (Polat Alemdar), Cahit Kayaoğlu (Cahit), Erhan Ufak (Güllü),

  Defne Samyeli (Zeynep), Ertan Saban (Gölge), Gaye Gürsel (Safiye),

  Görkem Sevindik (Pusat), Levent Can (Fehmi), Yılmaz Meydaneri (Hakkı),

  İbrahim Gündoğan (Mete), Orhan Edip Ertürk (Tilki Andrei) Selahattin Bel (Raskoln),

  Ertuğrul Şakar (Yasin Komutan), Levent Sülün (John Smith), Doğuhan Güney (Yusuf Kuzuzade),

  Batuhan Güney (Kenan Kuzuzade), İsmail Aydın (Süha), Vural Yayan (Hoca),

  Selahattin Töz (Sadık Britani), Özgür Teke (Ozi), Doğa Sakarya (Elif),

  Aziz Kibartaş (Algis), Adnan Erdoğan (Hüsnü Yalınkılıç), Luran Ahmeti (Ariel)

  Yapımcı : Pana Film Konsept : Necati Şaşmaz

  Yönetmen : Doğan Ümit Karaca İkinci Yönetmen : Selahattin Sancaklı

  Senaryo : Murat Koca, Cahit Kayaoğlu, Selma Hacıosmanoğlu, Ayşegül Hacıosmanoğlu

  Senaryo Danışmanı: Öktem Başol

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap