Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kurban bayramı yardımı e devlet

  1 ziyaretçi

  kurban bayramı yardımı e devlet bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Devletten Kurban Bayramı öncesi 750 TL harçlık! Gelir testi yok! Başvuru ekranı bugün yarın aktif ediliyor! E-devlet üzerinden...

  e-Devlet Kapısı

  e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

  Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

  Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT'den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

  e-Devlet Kapısı kayıtlı kullanıcısıysanız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra "Profilim" alanında bulunan iletişim bilgileri kısmına cep telefonunuzu kaydettiyseniz ya da cep telefonunuzu veya hem cep telefonunuzu hem de e-posta adresinizi e-Devlet Kapısında doğruladıysanız şifre yenileme hizmetinden yararlanarak yeniden şifre temin edebilirsiniz. Bununla birlikte, mobil imza, elektronik imza, yeni T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı kullanıyorsanız, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra da şifre oluşturabilirsiniz.

  e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan ücretsiz olarak temin edilebilmektedir.

  Yazı kaynağı : giris.turkiye.gov.tr

  Tüm vatandaşlara 1100 lira sosyal yardım parası veriliyor! Kurban Bayramı'nda devlet desteği geliyor

  Tüm vatandaşlara 1100 lira sosyal yardım parası veriliyor! Kurban Bayramı'nda devlet desteği geliyor

  Temmuz ayında idrak edilecek olan Kurban Bayramı öncesinde devlet tarafından yardıma muhtaç ailelere verilecek olan 1100 lira sosyal yardım parası yine büyük bir ilgi görüyor. Kurban Bayramı’nda devlet desteğine ihtiyaç duyanlar için sosyal yardım başvuru ekranı her zaman açık tutuluyor ve bu işlemler e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor.

  Haziran ayı içerisinde ödeme almak ve Kurban Bayramı’na şimdiden yetişmek isteyenlerde e-Devlet sistemi üzerinden başvurularını tamamlamaya çalışıyor. Bu konuda yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar içinde neler yapabilecekleri ve 1100 lira Kurban Bayramı sosyal yardım parasını nasıl alabilecekleri hakkında bilgi veriliyor.

  Sosyal yardım parası adı altında verilen 1100 lira desteğin Haziran ayında alınması esasında bu rakam Kurban destek parası olacak. Bu ödemeler için başvuru işlemleri T.C. kimlik numaralarına göre gerçekleştirilecek. Vatandaşlar bu yardım parası için başvurularını hafta içlerinde T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre gerçekleştirecek. Hafta sonunda Cumartesi ve Pazar günleri ise başvurular herkese açık olacak.

  T.C. kimlik numarası son rakamı 0 olanlar; Pazartesi
  T.C. kimlik numarası son rakamı 2 olanlar; Salı
  T.C. kimlik numarası son rakamı 4 olanlar; Çarşamba
  T.C. kimlik numarası son rakamı 6 olanlar; Perşembe
  T.C. kimlik numarası son rakamı 8 olanlar; Cuma

  Cumartesi ve Pazar günlerinde ise e-Devlet sistemi üzerinden 1100 lira Kurban Bayramı sosyal yardım parası için başvurularda T.C. kimlik numarasının son rakamı önemli olmayacak ve başvurular herkes için açık bir hale gelecek.

  Yazı kaynağı : www.superhaber.tv

  e devlet 2022 KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI ne kadar? Bayram Harçlığı başvurusu nereden nasıl yapılır? BAŞVURU FORMU

  e devlet 2022 KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI ne kadar? Bayram Harçlığı başvurusu nereden nasıl yapılır? BAŞVURU FORMU

  2022 yılında Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu sayfası ve Açık Kapı aracılığı ile 500 TL bayram harçlığı verilmesi en çok konuşulan konusu oldu. Peki Kurban Bayramı harçlığı 500 lira kimlere verilecek, bayram harçlığı almak için başvuru yapılacak mı?

  Vatandaşlar corona virüs salgını nedeniyle valiliklere ya da kaymakamlıklara gitmek yerine e-devlet üzerinden Açık Kapı uygulamasına tıklayarak yardım başvurusunda bulunabiliyor.

  17 farklı alanda 322 konunun yer aldığı uygulamada vatandaşlar, devlet kanalları üzerinden yardım alıp alamayacağını öğrenmeye çalışıyor.

  500 TL BAYRAM HARÇLIĞI BU YIL DA OLACAK MI?

  Son dönemde tekrar ortaya çıkan Açık Kapı sayfası ve Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu sayfası aracılığıyla ile verileceği söylenen bayram harçlığı iddialarının doğruluk değeri bulunmuyor.

  AÇIK KAPI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Yardım başvurusu için https://www.acikkapi.gov.tr/ sayfasına giriş yapın.

  e-Devlet şifreniz var ise e-Devlet aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz, yok ise sayfada Başvuru Yap butonunu tercih edebilirsiniz.

  Başvuru ekranında gelen bilgileri girin ve onay kodu gönderin.

  Ardından başvuru yapabileceğiniz bölüm ekrana gelecek. Bu kısma yardım başvurusu için taleplerinizi yazarak başvurabilirsiniz.

  AÇIK KAPI NEDİR?

  Açık Kapı projesi, vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulmuştur.

  Açık Kapı projesi ile vatandaşın valiliklere olan taleplerinin elektronik ortamda kayıt, takip ve sonuçlandırılma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Uygulama sayesinde vatandaşlar, 17 başlık ve 322 konudan seçtikleri taleplerini doğrudan valilik bünyesinde oluşturulan Açık Kapı Masalarına iletebilmektedir. Talepler, geliştirilen internet uygulaması ve Açık Kapı Mobil uygulaması ile yapılabilmektedir. Uyuşturucu ile etkin mücadele amacıyla EGM, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan toplanan veriler belirlenen vaka durumlarına göre proje üzerinden raporlanmaktadır.

  -

  Başvuru için tıklayınız

  Yazı kaynağı : www.mardinlife.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap