Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kurban bayramı istanbul toplu taşıma ücretsiz mi

  1 ziyaretçi

  kurban bayramı istanbul toplu taşıma ücretsiz mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bayramda ulaşım ücretsiz mi 2021? Otobüsler, metrolar, vapurlar, marmaray ücretsiz mi olacak?

  Bayramda İETT, metro, metrobüs, vapur, tramvay bedava mı? 2021 Kurban Bayramı'nda ulaşım bedava mı, ücretli mi? - Takvim

  Bayramda İETT, metro, metrobüs, vapur, tramvay bedava mı? 2021 Kurban Bayramı'nda ulaşım bedava mı, ücretli mi? - Takvim

  2021 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

  Kurban Bayramı Arifesi- 19 Temmuz Pazartesi

  Kurban Bayramı 1. Gün - 20 Temmuz Salı

  Kurban Bayramı 2.Gün- 21 Temmuz Çarşamba

  Kurban Bayramı 3.Gün- 22 Temmuz Perşembe

  Kurban Bayramı 4. Gün- 23 Temmuz Cuma

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Bayramda otobüs, metrobüs, metro ücretsiz mi, bedava mı? 2021 Kurban Bayramı tatilinde hangi köprü ve otoyollar ücretsiz olacak? Kurban Bayramı’nda toplu taşıma ücretsiz mi? - Son Dakika Haberler

  Bayramda akbil, İETT ücretsiz mi 2021? Bayramda toplu taşıma bedava mı? Otobüs, metro, marmaray ücretsiz mi?

  Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi 2021? Kurban Bayramı'nda otobüsler ücretsiz mi?

  Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi 2021? Kurban Bayramı'nda otobüsler ücretsiz mi?

  Mübarek Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı. Kurban Bayramı'nda toplu taşıma ücretleri konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan neler dedi? Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi 2021? Kurban Bayramı'nda otobüsler ücretsiz mi?

  BAYRAMDA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ 2021?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı tatili nedeniyle 17 Temmuz Cumartesi saat 00.00'dan (cuma gününü cumartesi gününe bağlayan gece) başlayıp, 26 Temmuz Pazartesi saat 07.00'ye kadar yap-işlet-devret projeleri hariç Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak.

  Aynı karar kapsamında 20 Temmuz Salı saat 00.00'dan (pazartesi gününü salı gününe bağlayan gece) itibaren 23 Temmuz Cuma saat 24.00'e kadar Başkentray ve Marmaray seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri ücretsiz olacak.

  Öte yandan, 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen FETÖ'nün hain darbe girişiminin bertaraf edilmesinin 5'inci yılı nedeniyle düzenlenecek anma etkinlikleri kapsamında, bu gece saat 00.00'dan başlayarak 24.00'e kadar Başkentray ve Marmaray seferlerinden ücretsiz yararlanılabilecek.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Kurban Bayramı ulaşım ücretsiz mi 2021? Toplu taşıma bedava mı?

  Kurban Bayramı ulaşım ücretsiz mi 2021? Toplu taşıma bedava mı?

  Bu yıl 20-21-22-23 Temmuz  tarihlerine denk gelen Kurban Bayramı dolayısıyla ulaşım hizmetlerinin ücretsiz olup olmayacağı araştırılmaya başladı. Bayramın yaz ayına denk gelmesi ve uzun süren kısıtlamaların kaldırılmasına bağlı olarak, trafikte yoğunluk yaşanması bekleniyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nı da kısıtlamalar kapsamında evde geçiren vatandaşlar Kurban Bayramı'nda sevdiklerini ile buluşup hasret gidermenin planlarını yapıyor. Kurban Bayramı ulaşım ücretsiz mi 2021? Toplu taşıma bedava mı? İşte yanıtlar...

  KURBAN BAYRAMI ULAŞIM ÜCRETSİZ Mİ 2021? TOPLU TAŞIMA BEDAVA MI?

  Bayram toplu ulaşım büyük şehirlerde genellikle ücretsiz oluyor. İstanbul'da bayramda ulaşımın ücretsiz olması beklenirken, yine Ankara'da da 2020 Kurban Bayramı'nda ulaşımın ücretsiz olması bakımından 2021 yılında da aynı kararın alınması bekleniyor. Öte yandan İzmir'de ise ulaşımın yüzde 50 indirimli olacağı açıklandı.  Ancak Kurban Bayramı'nda ulaşımın ücretsiz olup olmayacağı il yönetimlerinin alacağı kararlar doğrultusunda belirlenecek.

  Öte yandan belediyeler ve bunların kurduğu otobüs iştirakleri bayramlarda ve resmi tatillerde genel olarak ücretsiz oluyor. Bu kapsamda toplu taşımanın bedava olduğu söyleyebiliriz. 

  Not: Özel otobüsler ücretlidir. 

  İstanbul'da İBB'nin aldığı kararlar doğrultusunda bayramlarda ulaşım ücretsiz oluyor. Ramazan bayramında uygulanan hizmetin, kurban bayramında da sürmesi bekleniyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmazken kurban bayramında ulaşımın ücretsiz olması bekleniyor.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Ocak 2021'de gerçekleştirilen duyuruda resmi ve dini bayramlarda ulaşımın ücretsiz olacağı duyurulmuştu. Ücretsiz ulaşımın uygulanacağı ulaşım araçları ise; İETT, OTOBÜS AŞ (Erguvan Otobüsler), Özel Halk Otobüsleri, Metro, Füniküler, Tramvay, Nostaljik Tramvay, Teleferik, Şehir Hatları Vapurları, Toplu Ulaşıma Entegre Özel Deniz Motorlarında geçerli olacak. Ücretsiz ulaşım Kartal – Adalar vapuru.

  İBB 2021 YILI ÜCRETSİZ ULAŞIM TARİHLERİ

  1 Ocak 2021 (Yılbaşı)
  23 Nisan (Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı)
  1 Mayıs (Emek ve Dayanışma Günü)
  19 Mayıs (Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı)
  24-25-26 Mayıs (Ramazan Bayramı – 3 Gün)
  15 Temmuz (Demokrasi ve Özgürlükler Günü)
  20 Temmuz – 23 Temmuz (Kurban Bayramı – 4 Gün)
  30 Ağustos (Zafer Bayramı)
  29 Ekim (Cumhuriyet Bayramı)
  2021 Okul Açılış Günü (Eylül)
  ÖSYM Sınavları –YKS, YGS, TYT, AYT (Öğrenci ve görevlilere sınav saatlerinde)
  AÖF Sınavları (Öğrenci ve görevlilere sınav saatlerinde)

  İZMİR'DE YÜZDE 50 İNDİRİM

  İzmir'de toplu taşımada yüzde 50 indirim uygulanması bekleniyor. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oybirliği ile alınan karara göre, belediyeye ait  toplu taşıma araçlarında yüzde 50 indirim kararı alındı. Öte yandan kabristanlara da “ücretsiz” otobüs seferleri düzenlenecek. Bayram boyunca ücretsiz gerçekleştirilmesi beklenen kabristan seferleri şöyle:

  Yazı kaynağı : www.bolgegundem.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap