Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kuranı kerim mealinden melekleri konu alan iki ayet kısa

  1 ziyaretçi

  kuranı kerim mealinden melekleri konu alan iki ayet kısa bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bir Kur’an mealinden, melekleri konu alan iki ayet araştırıp bunları defterinize yazınız.

  Bir Kur’an mealinden, melekleri konu alan iki ayet araştırıp bunları defterinize yazınız.

  "Bir de «Şuna bir melek indirilse de görsek?» diyorlar. Eğer öyle bir melek indirseydik muhakkak iş bitirilmiş olur, kendilerine bir an bile göz açtırılmazdı! Kendisini bir melek de yapsaydık, yine onu bir erkek kılacak ve onları yine düştükleri şüpheye düşürecektik." (En'am, 6/8, 9)
  "De ki: «Ben size «Allah'ın hazineleri benim yanımdadır.» demiyorum; gaybı da bilmem, size «Ben meleğim.» de demiyorum; ben ancak bana verilen vahye uyarım.» De ki: «Kör ile gören bir olur mu? Artık biraz düşünmez misiniz?" (En'am, 6/50)

  "Böylece İbrahim'e göklerin ve yerin melekutunu gösteriyorduk ki, kesin inananlardan olsun." (En'am, 6/75)
  "Derken şeytan, kendilerine örtülmüş olan ayıp yerlerini açmak için ikisine de vesvese verdi ve: «Rabbiniz size bu ağacı yalnızca birer melek olmamanız, yahut ölümsüzlüğe kavuşmamanız için yasak etti.» dedi." (A'raf, 7/20)

  ”Bir zamanlar Rabb’in meleklere: “Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım” demişti. (Melekler): “A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz” dediler. (Rabb’in): “Ben sizin bilmediklerinizi bilirim.” dedi.” Bakara suresi 30. ayet

  ”Ve Âdem’e isimlerin hepsini öğretti, sonra onları meleklere gösterip: “Haydi davanızda sadıksanız bana şunları isimleriyle haber verin.” dedi.” Bakara suresi 31. ayet

  ”Ve o zaman meleklere: “Âdem’e secde edin!” dedik, hemen secde ettiler. Yalnız İblis dayattı, kibrine yediremedi, inkârcılardan oldu”. Bakara suresi 34. ayet

  ”Her kim Allah’a, Allah’ın meleklerine, peygamberlerine, Cebrail ile Mîkâil’e düşman olursa, iyi bilsin ki, Allah da o kâfirlerin düşmanıdır.” Bakara suresi 98. ayet

  ”Ama âyetlerimizi inkar etmiş ve kâfir olarak can vermiş olanlara gelince, işte Allah’ın laneti, meleklerin laneti ve insanların laneti hep onların üzerine olsun.” Bakara suresi 161. ayet

  Hakka Suresi, 17. ayet: Melek(ler) ise, onun çevresi üzerindedir. O gün, Rabbinin arşını onların da üstünde sekiz (melek) taşır.

  Mearic Suresi, 4. ayet: Melekler ve Ruh (Cebrail), ona, süresi elli bin yıl olan bir günde çıkabilmektedir.

  Nebe' Suresi, 38. ayet: Ruh ve meleklerin saflar halinde duracakları gün; Rahman'ın kendilerine izin verdikleri dışında olanlar konuşmazlar. (Konuşacak olan da,) Doğruyu söyleyecektir.

  Fecr Suresi, 22. ayet: Rabbin(in buyruğu) geldiği ve melekler dizi dizi durduğu zaman;

  Kadir Suresi, 4. ayet: Melekler ve ruh, onda Rablerinin izniyle her bir iş için inerler.

  Yazı kaynağı : www.egitimsistem.com

  Kur'an-ı Kerim mealinden, melekleri konu alan iki ayet bularak defterinize yazınız. Bulan yazabilir mi? - Eodev.com

  Kur'an-ı Kerim mealinden, melekleri konu alan iki ayet bularak defterinize yazınız. Bulan yazabilir mi? - Eodev.com

  Öncelikle Merhaba.

  Sorunuzun detaylı cevabına ulaşmak için aşağıda yer alan linke tıklamanız yeterli olacaktır.

  eodev.com/gorev/2968569

  Sorunuzu buraya da kısaca cevaplarsak;

  Kur'an-ı Kerim mealinden, melekleri konu alan iki ayet bularak defterinize yazınız sorusunun cevabı şu şekilde olacaktır;

  1. ''Evet, sabreder ve (Allah’tan) korkarsanız, onlar ansızın üzerinize gelseler, Rabbiniz size nişanlı nişanlı beş bin melekle yardım eder.'' (Al-i İmran suresi, 125. ayet)

  2. ''Her kim Allah’a, Allah’ın meleklerine, peygamberlerine, Cebrail ile Mîkâil’e düşman olursa, iyi bilsin ki, Allah da o kâfirlerin düşmanıdır.'' (Bakara Suresi, 98. ayet)

  3. “Onlar, ki Rahmanın kulları olan melekleri dişiler kıldılar. Kendileri yaratılışlarına şahit mi oldular? Onların şahitlikleri yazılacak ve (bundan dolayı) sorumlu tutulacaklar.”(Zuhruf Suresi, 19. ayet)

  4. “Allah, gerçekten Kendisi’nden başka İlah olmadığına şahitlik etti; melekler ve ilim sahipleri de O’ndan başka İlah olmadığına adaletle şahitlik ettiler. Aziz ve Hakim olan O’ndan başka İlah yoktur.” (Al-i İmran Suresi, 18. ayet)

  Kur'an'ı Kerim'de, melekler ile ilgili daha birçok ayet bulunmaktadır. Kur'an'ı Kerim'in mealini okuyarak bu ayetler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Başarılar dilerim.

  Yazı kaynağı : eodev.com

  Bir Kur’an mealinden, melekleri konu alan iki ayet araştırıp bunları defterinize yazınız.

  Bir Kur’an mealinden, melekleri konu alan iki ayet araştırıp bunları defterinize yazınız.

  Bir Kur’an mealinden, melekleri konu alan iki ayet araştırıp bunları defterinize yazınız. Cevapları FCM Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

  Bir Kur’an mealinden, melekleri konu alan iki ayet araştırıp bunları defterinize yazınız.

  Soru : Bir Kur’an mealinden, melekleri konu alan iki ayet araştırıp bunları defterinize yazınız.

  Cevap“Bir de «Şuna bir melek indirilse de görsek?» diyorlar. Eğer öyle bir melek indirseydik muhakkak iş bitirilmiş olur, kendilerine bir an bile göz açtırılmazdı! Kendisini bir melek de yapsaydık, yine onu bir erkek kılacak ve onları yine düştükleri şüpheye düşürecektik.” (En’am, 6/8, 9) 

  “De ki: «Ben size «Allah’ın hazineleri benim yanımdadır.» demiyorum; gaybı da bilmem, size «Ben meleğim.» de demiyorum; ben ancak bana verilen vahye uyarım.» De ki: «Kör ile gören bir olur mu? Artık biraz düşünmez misiniz?” (En’am, 6/50)

  7. Sınıf FCM Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 9 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.evvelcevap.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap