Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kırılan anahtar nasıl çıkarılır

  1 ziyaretçi

  kırılan anahtar nasıl çıkarılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kırık Anahtar Kilidi Nasıl Değiştirilir? - WD-40 Türkiye

  Kırık Anahtar Kilidi Nasıl Değiştirilir? - WD-40 Türkiye

  TÜRK HENKEL Kimya San ve Tic. A.Ş. FSM Mah. Poligon Cad. No 8 Buyaka İki Sitesi C Blok, Kat 10-14 Ümraniye 34771 İstanbul – Türkiye

  www.henkel.com.tr

  Yazı kaynağı : wd40.com.tr

  Kırılan Anahtar Nasıl Çıkarılır? Kilit İçinde Kalan Anahtar Parçası Nasıl Çıkar?

  Kırılan Anahtar Nasıl Çıkarılır? Kilit İçinde Kalan Anahtar Parçası Nasıl Çıkar?

  Kilit içerisinde kırılan anahtarlar, çilingirler tarafından kolayca çıkarılabiliyor. Kilit içerisinde kalan anahtar parçacıkları, güçlü bir mıknatıs yardımıyla kilit içerisinden çıkarılabilir.

   Kırılan Anahtar Nasıl Çıkarılır?

   Günlük hayatta herkesin başına gelebilecek bazı durumlar bulunuyor. Kişiler evlerinin veya iş yerlerinin kapısını kilitlerken veya açarken anahtarı kırabiliyor. Kilitlerin eskimesi ve paslanması sonucunda anahtarlar kilit içerisinde kırılabiliyor. Kırılan anahtarlar kapının tüm açılma olanakları ortadan kaldırıyor. Kırılan anahtarlara karşı yapılacak olan hamleler kişilerce araştırılıyor. Kırılan anahtarları çıkarmak için kilidi açmak gerekiyor.

   Normal şartlarda bireyler kilidi tek başına açamıyor. Kilidi açmak için genellikle çilingir işleriyle uğraşan kişilere başvuruluyor. Kırılan anahtarları çıkarmak için kişilerin tek başına uygulayacağı bazı yöntemler de bulunuyor. Kişiler güçlü bir mıknatıs bulabiliyorsa, mıknatısla kilit içerisinde kalan anahtar parçacıklarını çekebilir. Her ne kadar zor bir işlem olsa da, pek çok kişi tarafından değerlendirilen bir yöntemdir.

   Kilit İçinde Kalan Anahtar Parçası Nasıl Çıkar?

   Kilit içinde kalan anahtar parçasını çıkarmanın bazı yöntemleri bulunur. Kilit içinde anahtar parçaları kaldıysa, kişiler bir yağ yardımıyla anahtar parçacıklarını çıkarmaya çalışabilir. Uygulanacak olan tüm çıkarma yöntemleri, olumlu sonuçlar verebilir. Büyük uğraşlar sonrasında anahtar parçacıkları çıkarılamıyorsa, mutlaka çilingirlerden yardım alınmalıdır. Çilingirlerde kapılarla ilgili tüm ekipmanlar bulunur. Çilingirler sahip oldukları ekipmanlarla, kilit içerisinde kalan tüm anahtar parçacıklarını kolayca çıkarabilir. Kişiler kendi başına kapı kilitlerini çok zorlamadan, çilingir çağırması önerilir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Kilit içinde kalan anahtar nasıl çıkarılır?

  Kilit içinde kalan anahtar nasıl çıkarılır?

  Çoğu zaman herkesin başına gelen olaylardandır anahtarın kilit içinde kalması. Genelde anahtar kırıldığında kilit içinde kalır ve çıkarılmaz. Bu sebeple de çıkarılmak için uğraşılır. Aslında birçok kişinin aklına hemen çilingir gelir. Fakat birkaç basit yöntem ile kilit içinde kalan anahtar çıkarılabilir. Şimdi bu konudan detaylıca bahsedeceğiz. İşte kilit içinde kalan anahtar nasıl çıkarılır aşağıdaki gibidir.

  Mıknatıs

  Mıknatısın gücünden kırık anahtarı kilidin içerisinden çıkarmak için faydalanabilirsiniz. Bunun için çekim gücü güçlü olan bir mıknatıs bulmanız gerekecektir. Mıknatısı kilidin ucuna koyun ve daha sonra çekin. Eğer güçlü bir mıknatıs ise anahtarı kilitten çıkaracak ve bu sorununuz çözülecektir.

  Tutkal

  Anahtarın kırılan bölgesine yapıştırıcı veya tutkal sürün. Daha sonra diğer kırılan yere itin ve bir süre o şekilde bekleyin ki anahtar yapışsın. İyice kuruduktan sonra anahtarı bütün bir şekilde çekip bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

  Yedek anahtar

  Bu durumda yedek anahtarınız var ise çok şanslısınız. Yedek anahtarı kapının iç kısmına sokun ve daha sonra dışarı doğru ittirin. Kırık anahtar dışarı çıkacaktır.

  Yağlama

  Kilidi bolca yağlayın. Bu yağın anahtara kadar gitmesini sağlayın. Az yağlar iseniz bu sorun çözülmeyecektir. Mutlaka bolca yağ dökmeniz gerekmektedir. Yağladıktan sonra kerpetene ihtiyacınız olacak. Bir süre bekleyin ve kerpeten ile kırık anahtarın ucundan dışarıya doğru çekin. Kırık anahtarınız dışarıya yağlanma sayesinde kolay bir şekilde gelecektir.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap