Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kredi kartına iade edilen para nasıl çekilir

  1 ziyaretçi

  kredi kartına iade edilen para nasıl çekilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Karta İade Edilen Para Ne Zaman Hesaba Geçer? Nasıl Çekilir?

  Ziraat Bankası

  Ziraat Bankası Kredi Kartına İade Edilen Para Güncel Borç Olarak Gözüküyor

  Kredi Kartına İade Edilen Para

  Kredi Kartına Para İadesi Hk.

  çekemezsin, yani çekersin elbet, ama bildiğim kadarıyla nakit çekime girer bu, faiz ödersin diye biliyorum, normal kartını nasıl kullanıyorsan öyle kullanacaksın, +1799 mu oldu, o para bitene kadar ekstren 0 gelecek, taksitle aldığın birşeyse paranıda taksit taksit geri alırsın (sanırım sen peşin almıştın, tek çekim)... bu arada kartının taksitli alışveriş limtide o para kadar eksik olur, ancak iadeyi yapan yer iadeyi tam olarak yaptıysa bu durumda lmitin düşmez ekstrende her ay taksidi ödemiş gibi görebilirsin fakat parayı peşin iade ettiklerinden o ödemeleri yapmazsın, sadece görünür, böyle antika bir durum işte...

  kısaca paranı kartına iade ettiler, nakit olarak elinde değil sadece, nakit alıp kullanacağına zaten + bakiyeye geçmiş kartını kullan, 1799 tl. yi bu şekilde kartı kullanarak harca  olsun bitsin, keş parayı naapacaksın zaten, düşer kaybedersin falan :tongue:

  " Kredi kartına fazladan para yatıranların ortak sorusu olan fazla parayı nakit olarak çekme sorusunun cevabı evettir. Ancak fazladan kredi kartına para yatırmak yeni bir limite sahip olmak demektir. Kredi kartına fazladan yatırılan para artık nakit avans olarak görülür. Ve bu parayı çekmeniz halinde artık faiz ödemek zorunda kalırsınız. Bu sebeple kredi kartınaza fazladan para yatırmamaya dikkat ediniz. "

  Yazı kaynağı : www.otoclubturkiye.com

  Karta İade İşlemi Hesaba Ne Zaman Yansır?

  Karta İade İşlemi Hesaba Ne Zaman Yansır?

  Kredi kartı ya da banka kartına para iadesinin ne kadar süreceğini ve iade edilen tutarın kart hesabınıza ne zaman yansıyacağını merak ediyorsanız, bunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Karta para iadesi, iade talebini neyin tetiklediğine bağlı olarak birkaç gün, hatta birkaç ay kadar sürebilir.

  Diyelim ki kredi kartı ya da banka kartınızla yeni bir kot pantolon satın aldınız. Size çok yakışacağını düşünüyordunuz. Ancak satın alma işlemini tamamlayıp eve döndüğünüzde, aldığınız kot pantolonun pek de beklediğiniz gibi olmadığını gördünüz. Haliyle ürünü geri verme ve para iadesi almaya karar verdiniz.

  Bu durumda kartınıza para iadesinin ne zaman yapılacağı birkaç faktöre bağlı olacaktır. İade etme kararı verdiğiniz ürünü mağazadan mı yoksa internetten mi satın aldığınız, ürünü nasıl iade ettiğiniz ve kartı kullandığınız bankanın iade politikaları bu faktörlere dahildir.

  Ürün ve Karta İade İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

  Gerek ürün iadesi gerekse de karta para iadesi hem satıcının hem de bankaların politikalarına ve prosedürlerine bağlıdır. Ancak genellikle iade süreci ortalama 15 iş günü sürüyor.

  Burada önemli olan iade talebinin başlatılması ve satıcı tarafından onaylanmasıdır. Bunları birkaç örnekle açıklayalım.

  Bir mağazadan fiziki olarak ürün alıp bunu iade etmek istediğinizde, mağazaya gider ve iade işlemi başlatırsınız. İade talebinin alınması ve onaylanması mağazaya ne kadar sürede gittiğinizle yani elinizi ne kadar çabuk tutuğunuzla alakalıdır.

  Bununla birlikte, bir internet sitesinden ürün almışsanız durum daha farklı olacaktır. Çünkü bir iade talebi oluşturmanız ve ürünü satıcıya kargo aracılığıyla geri göndermeniz gerekecektir. Kargo süresine bağlı olarak ürün satıcıya ulaşacak ve iade talebiniz incelenecektir. Bu işlemler süreci biraz uzatabilir.

  Her iki durumda da iade talebinizin satıcılar tarafından onaylanması ve ödemenin bankanıza bildirilmesi gerekecektir. İade talebiniz onaylanıp bankanıza bildirildiğinde para iadesi almanız mümkün olacaktır.

  Elbette, iade etme nedeniniz de önemlidir. Bazı satıcılar, ürünün paketi açılmamış ya da ürünün paketi hasar görmemişse, sebebi ne olursa olsun doğrudan iade kabul ederler. Bu durumda iade talebiniz hızlı bir şekilde onaylanır.

  Ancak bazı satıcılar bir sebep görmek isterler. Örneğin ürün kusurlu olabilir. İade etmek istediğiniz ürünün bir kusuru varsa, bu detaylı bir inceleme gerektirir. Çalışmayan bir cep telefonu ya da defosu bulunan bir kot pantolon buna örnek olarak gösterilebilir. Bu durumda iade talebinize bağlı olarak ürünün incelenmesi ve talebinizin onaylanması aylar sürebilir.

  Burada bilmeniz gereken şey, iade talebinizin ne kadar sürede onaylanacağıdır. İade talebiniz satıcı tarafından onaylandığı takdirde bankanızın politikalarına göre ortalama 8 iş günü, toplamda da 15 iş günü içinde kartınıza geri ödeme almanız mümkün olabilecektir.

  Karta İade Edilen Ücret Hesaba Ne Zaman Yansır?

  Satıcı iade sürecini tamamlayıp bankaya bildirimde bulunmuşsa, bankaların iade edilen ücreti kart hesabına yansıtma süresi ortalama 8 iş gününü bulur.

  Satıcılar iade işlemini tamamladıklarında genellikle e-mailinize ya da cep telefonu numaranıza bir bilgilendirme mesajı gönderirler. Bu mesajı aldıysanız bankanıza satıcı tarafından ücret iadesi yapılmış demektir.

  Banka hesap kartlarına yapılan iadenin hesaplara yansıma süresi daha uzun olabilirken, kredi kartlarına yapılan iadenin hesaplara yansıması çok daha kısa sürebiliyor.

  İade işleminin satıcı tarafında tamamlanması durumunda bankanıza göre ücret iadesinin hesabınıza ne zaman yansıyacağını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

  Para iadesi nasıl anlaşılır?

  Banka hesap kartına ya da kredi kartına para iadesinin yapılıp yapılmadığını kontrol etmenin en iyi yolu hesap dökümlerini ve ekstreleri incelemektir.

  Banka hesap kartınıza iade bekliyorsanız, hesap hareketlerinizi kontrol edebilirsiniz. İade gerçekleşmişse hesap dökümünüzden bunun kontrolünü yapabilirsiniz.

  Kredi kartınıza iade bekliyorsanız, kredi kartı hesap ekstrenizi kontrol etmeniz gerekir. İade işlemi gerçekleştiğinde hesap ekstrenizde bunu görebilirsiniz. Ayrıca güncel kredi kartı işlem dökümünden de bir kontrol yapabilirsiniz.

  Karta Para İade Politikaları Satıcılara Göre Değişiyor

  İade politikalarına yönelik yaptığımız incelemelerde, satıcıların bu konudaki politikalarının tutarlı olmadığını gördük. Netlikle söyleyebiliriz ki karta para iade politikaları satıcılara göre değişiklik gösteriyor.

  Türkiye’deki bazı büyük satıcıların karta ücret iadesi politikalarını araştırdık ve örnek olması bakımından yazımıza eklemeye karar verdik. Örnekleri incelerken hem satıcıların hem de bankaların bu sürece dahil olduğunu unutmayın.

  Hepsiburada

  İnternet üzerinden hizmet veren bir alışveriş sitesi olan Hepsiburada, iade talebinin onaylanmasına bağlı olarak karta para iadesinin ortalama on iş günü kadar sürebileceğini söylüyor. İade ücretinin hesabınıza yansıma süresi iadeye konu kartın banka hesap kartı ya da kredi kartı olup olmadığına göre değişebiliyor.

  Migros

  Perakende şirketi ve süpermarket zinciri Migros, mağazalardan yapılan iade işleminin, iade talebi onayını takiben ortalama yedi ila on iş günü sürebileceğini belirtiyor. Ancak Migros’un da iadeyi gerçekleştirme süresi kredi ya da banka kartınızı veren kuruluşa göre değişiklik gösterebiliyor.

  Trendyol

  Başka bir internet alışveriş sitesi olan Trendyol, geri ödeme işleminin iki ila on iş günü alabileceğini söylüyor. Bu süreye ürünün iade şartlarına uygun olup olmadığının kontrolü dahil. İade edilen tutarın karta yansıma süresinin bankalara bağlı olduğunu söyleyen alışveriş sitesi, kredi kartı ile ödeme yapılmışsa ücret iadesinin genelde bir kaç günde kart hesabına yansıyacağını belirtiyor.

  Koçtaş

  Ev geliştirme ve yapı market perakendecisi Koçtaş, bir ürünü mağazalarından birine iade ederseniz, iade talebiniz değerlendirildikten sonra en kısa süre içerisinde ürünlerinize ait ücret iadesinin karta yapılacağını söylüyor. Şirketin iade süresi hakkında net bir açıklama yapmadığını da ekleyelim.

  Yemek Sepeti

  Yemek sipariş uygulaması Yemek Sepeti, sipariş tutarlarının hemen iade edildiğini fakat iadenin kredi kartı ya da banka hesap ekstrelerine yansımasının bankalara bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini belirtiyor.

  Para iadelerinin hesaplara yansıma süresi ortalama 8 iş günü sürse de, zorlu iade şartlarında para iadesi almanın belirli bir zamanının olmadığını unutmayın. Satıcı ürünün iade sürecini tamamlanmış ve bankaya bildirimde bulunulmuşsa, hesaplarınızı kontrol ederek veya bankayı arayarak iade işleminizi takip edebilirsiniz.

  Banka hesap kartınıza ya da kredi kartınıza para iadesi almak sebat ve sabır gerektirebilir. Ama pes etmeyin. Ne de olsa sizin paranız.

  Yazı kaynağı : konupara.com

  İade ve İptal İşlemleri Yardım Merkezi - iyzico

  Sanal POS

  Pazaryeri Ödeme Çözümü

  Abonelik Yöntemi

  Korumalı Havale/EFT Yöntemi

  Yazı kaynağı : www.iyzico.com

  İster Ödeme Al, İster Ödeme Yap! - Param.com.tr

  İptal Şekli

  İptal işlemi Param sistemine girildikten hemen sonra işleme alınır. İlgili birimin onayı ile banka kuralları gereği aynı gün içinde (gün sonu yapılmadan) iptal edilir. İptal tutarı karta aynı gün yansıtılır.

  İade Şekli

  İade işlemi Param sistemine girildikten hemen sonra işleme alınır. Fakat iade tutarı banka prosedürüne göre kredi kartına ortalama 7-12 iş günü içerisinde, debit karta ise yaklaşık 30 iş günü içerisinde yansıtılır. Taksitli ödemelerin iadesi banka tarafından karta taksit taksit yansıtılır.

  İptal/İade Formunu doldurarak,
  [email protected] e-posta adresimize veya 0 850 455 88 75 numaralı faksımıza formun ıslak imzalı halini iletiniz.

  İPTAL/İADE FORMU

  Yazı kaynağı : param.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap