Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kral şakir necatiyi seslendiren kişi ne zaman öldü

  1 ziyaretçi

  kral şakir necatiyi seslendiren kişi ne zaman öldü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kral Şakir'in Necati'sini seslendiren Levent Ünsal vefat etti! Peki Levent Ünsal kimdir?

  Kral Şakir'in Necati'sini seslendiren Levent Ünsal vefat etti! Peki Levent Ünsal kimdir?

  Sanat dünyasını şoke eden ölüm haberi! Usta oyuncu ve seslendirme sanatçısı Levent Ünsal kalp krizi sonucu vefat etti. Peki Levent Ünsal kimdir?

  56 yaşındaki Levent Ünsal geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi. Animasyon filmlerinin vazgeçilmez seslendirme ustası Ünsal'ın ani ölümü hayranlarını şoke etti. Başarılı sanatçı son olarak Kral Şakir çizgi animasyonunda Necati karakterini seslendirdi. Daha bir çok yapıtta da imzası olan Ünsal, tiyatro, sinema ve dizilerde de oyunculuk yaptı.

  PEKİ LEVENT ÜNSAL KİMDİR?

  19 Mayıs 1964 yılında doğan Levent Ünsal, ilk olarak 1983-2002'de Ferhan Şensoy Ortaoyuncular Tiyatrosunda görev aldı. Daha sonra 1996'da ATV'de "Çürük Elma", 1998'de TGRT'de "Tek mi? Çift mi?" programlarının sunuculuğunu üstlendi. Türkiye'de özel radyoların başlamasıyla ilk radyoculuk yapan isim oldu.Radyo macerası 1995'te Hür Fm, 1997-2004'te Best Fm ile devam etti. Ancak 2004'ten itibaren de NTV radyolarında farklı programlara imza attı. Sanatçı ayrıca 2005 yapımı "Pardon" adlı filmde yer aldı.

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Kral Şakir Necatiyi seslendiren kimdir? Kral Şakirde Necatiyi seslendiren Levent Ünsal kimdir?

  Kral Şakir Necatiyi seslendiren kimdir? Kral Şakirde Necatiyi seslendiren Levent Ünsal kimdir?

  Sanat camiasını şaşırtan ölüm! Başarılı oyuncu ve seslendirme sanatçısı Levent Ünsal geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Levent Ünsal kim?

  Levent Ünsal

  19 Mayıs 1964 tarihinde doğmuştur. 1983-2002 yılları arasında Ferhan Şensoy Ortaoyuncular Tiyatrosu’nda görev yapmıştır. Ardından 1996 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Çürük Elma, 1998 yılında TGRT ekranlarında seyirciyle buluşan Tek mi? Çift mi? Programlarının sunuculuğunu yapmıştır.

  Ülkemizde öze radyoların başlamasıyla birlikte ilk defa radyoculuk yapan isim olmuştur. Radyo macerası 1995 yılında Hür Fm, 1997-2004 yılları arasında Best Fm ile devam etmiştir. Fakat 2004 yılı itibariyle NTV radyolarında farklı programlar yapmıştır. Sanatçı ayrıyeten 2005 yapımı Pardon isimli filmde de bulunmuştur.

  Yazı kaynağı : www.gursesgazetesi.com

  Kral Şakir Necatiyi seslendiren kimdir? Kim seslendiriyor?

  Kral Şakir Necatiyi seslendiren kimdir? Kim seslendiriyor?

  Kral Şakir Necatiyi seslendiren kimdir ya da Necatiyi kim seslendiriyor? veya Kral Şakir Fil Necati karakterini seslendiren oyuncu sanatçı kimdir? İşte cevabı: 

  Kral Şakir çizgi filminde Necati, bir filin adıdır. Necati isimli fil, mor renkli bir fildir. Okulda hademelik yapar. Anne ve babası zengin olsa da, kendisi zengin değildir. Okuldaki 1. hademedir. Geri kalan saatlerinde uyur, yemek yer ve video oyunu oynar. Genelde hep aylak aylak dolaşır. Kral Şakir Necatiyi kim seslendiriyor?

  Peki, Kral Şakir Necatiyi seslendiren kimdir? Necatiyi yani fil Necatiyi seslendiren kişi Leven Ünsal'dı. "Di"li geçmiş zaman kullandık çünkü Levent Ünsal geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. Peki, Levent Ünsal kimdir? İşte Levent Ünsal biyografisi:

  Levent Ünsal 15 Ağustos 1965 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.

  Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yülsek Okulu mezunudur.

  Sanat yaşamına 1983'te tiyatro oyuncusu olarak Ferhan Şensoy Tiyatrosu'nda adım attı 2002 yılına kadar burada sahneye çıktı.

  1992 ile 2004 yılları arasında Türkiye'nin ilk radyocularından birisi olarak Kent FM, Hür FM, Best FM ve NTV Radyo'da çeşitli programlara imza attı.

  Ünsal televizyon çalışmalarıda yapmış 1996-1998 yılları arasında; TGRT kanalında yayınlanan "Tekmi Çiftmi?" ve ATV kanalında "Çürük Elma" yarışma programlarını sundu. Birçok yapımda seslendirme yapan Ünsal özellikle ilk yerli animasyon yapım olarak bilinen Kral Şakir'de Necati karakterine sesiyle hayat vermiştir..

  Ünsal'ın yer aldığı diğer bazı yapımlar arasında tiyatro oyunları; Şahları da Vururlar, Üç Dahi, Cyrano de Bergerac, Karmakarışık, Kahraman Osman, Sona Erdi Abuzer Nasıl Kurtulur?, Patron Kim? ve Kuş Kafesi ile sinema filmi; Pardon vb. sayılabilir.

  Ünsal "Kuş Kafesi" adlı tiyatro oyunu ile "En İyi Komedi Oyuncusu" dalında Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülü ile "Cyrano De Bergerac" adlı tiyatro oyunundaki rolü ile Sadri Alışık Ödülleri'nde "Yılın En Başarılı Komedi Erkek Oyuncusu" ödülünün sahibi olmuştur.

  Evli bir erkek çocuğu babası olan oyuncu, dublaj sanatçısı ve sunucu Levent Ünsal 21 Mart 2020'de İstanbul'da kalp krizi sonucu 54 yaşında ölmüştür.

  Cenazesi İstanbul'da Kocasinan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Yazı kaynağı : www.sonhaberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap