Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kırşehir belediyesi emlak vergisi ödeme

  1 ziyaretçi

  kırşehir belediyesi emlak vergisi ödeme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Emlak Vergisi’nde son gün 31 Mayıs | Kırşehir Belediyesi

  Emlak Vergisi’nin 1. taksit ödemelerinin 31 Mayıs’ta sona ereceğinden Cumartesi günü vezneler açık olacak.

  Bina, arazi ve arsalar için tahsil edilen ve servete dayalı olarak tahsil edilen Emlak Vergisinin ilk taksit ödemesi 31 Mayıs 2020 Cumartesi günü sona erecek. Cumartesi günü vezneler açık olacak.

  Birinci taksit ödeme süresi Mart, Nisan ve Mayıs aylarında; ikinci taksit ödeme süresi ise Kasım ayında yapılıyor. Ödemenin son günü 31 Mayıs 2020 Cumartesi günü mesai bitimine kadar devem edecek. Bu süre zarfında Belediye vezneleri açık olacak. Vatandaşlar veznelerde ödemelerini yapabilecekler. Bunun haricinde Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası’ndaki şubelerine de yatırabiliyorlar. Vatandaşlar ayrıca belediyemizin posta çeki hesabından özellikle il dışında olan mükellefler bu ödemelerini yapabilecekler.

  Kırşehir  Belediyesi internet sitesinden girilmesi sureti ile alınacak bir şifreden sonra belediyeye olan emlak vergisi ve diğer borçların tamamını ödeyebilecekler. Vatandaşların son güne bırakmadan Belediye Gelir Servisi’ne müracaat etmeleri halinde tahakkuk eden Emlak Vergisi borçlarını ödeyebilecekler. Ödemeler peşin yapılabileceği gibi Belediyenin de çalışmış olduğu bankalara ait kredi kartlarıyla da ödemelerini yapılabilecekler. Türkiye’nin her tarafından PTT Şubesi’ne müracaat etmeleri halinde de Belediyeye ait olan Emlak Vergisi borçlarını ödeyebileceklerdir.

  Yılda iki taksit olarak ödenen Emlak Vergisi ödemeleri Kırşehir Belediyesi Gelir Servisi’ne yapılacak. Mükellefler, ev vergisi, arsa vergisi, iş yeri vergisi, ÇTV Borç Sorgulama ve kredi kartıyla ödeme işlemlerini internet üzerinden de yapabilecek. Kırşehir’deki emlak vergisi mükellefleri T.C. kimlik numarası ister sicil numarası ile vergilere ilişkin online ödemeler yapılabiliyor. Hatta e-devlet üzerinden de gene birçok belediyeden sicil, tahsilat ve tahakkuk bilgileri sorgulanabiliyor

  Yazı kaynağı : www.kirsehir.bel.tr

  Kırşehir Belediyesi

  Tahakkuk Bilgileri Sorgulama

  Kırşehir Belediyesinde Ödemelerde Büyük Kolaylık

  Kırşehir Belediyesinde Ödemelerde Büyük Kolaylık

  Yorumunuz gönderildi.

  Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye bildirilmiştir.

  Uygun görüldüğünde sitede yayınlanacaktır.

  Yazı kaynağı : kirsehirhaberturk.com

  Kırşehir Belediyesi vergi ödemesi

  Kırşehir Belediyesi vergi ödemesi

  Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Sulu, 2017 yılına ilişkin emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinin ikinci taksit ödeme süresinin 30 Kasım'da biteceğini dile getirdi.  Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; vergi mükelleflerin cezalı duruma düşmemeleri için emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinin ikinci taksit ödemelerini zamanında yapmaları gerekiyor. 

  Yaşar Sulu, vatandaşların belirlenen sürede ödeme yapmadıkları takdirde aylık yüzde 1,40 gecikme cezası ödeyeceği de sözlerine ekledi. 

  Sulu; "Ödemenin son günü 30 Kasım 2017 mesai bitimine kadar olup, bu sürede belediye vezneleri öğle mesai arasında da açık olacak. Belediyenin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Ziraat, Vakıf ve Halk bankaları şubelerine de yatırabilir. İl dışında olan mükelleflerimiz, belediyemizin posta çeki hesabından ödeme yapabilecek."...

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap