Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kpss ortaöğretim puan ve meslekler

  1 ziyaretçi

  kpss ortaöğretim puan ve meslekler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kadro Bazında Ortaöğretim KPSS Atama Taban Puanları 2022 (Son 5 Yıl)

  Kadro Bazında Ortaöğretim KPSS Atama Taban Puanları 2022 (Son 5 Yıl)

  KPSS ortaöğretim atama taban puanlarını sizler için hazırladık. Bölümler aşağıda liste halinde mevcut üzerine tıklayarak son atama taban puanlarına ulaşabilirsiniz. Bu sayfamızda mesleklere göre atamaların taban puanlarını bulabilirsiniz.

  Kadro Bazında Ortaöğretim KPSS Atama Taban Puanları

  KPSS Lisans Atama Taban Puanları

  KPSS Önlisans Atama Taban Puanları

  KPSS Ortaöğretim Atama Taban Puanları

  KPSS Lisans Puan Hesaplama

  KPSS Önlisans Puan Hesaplama

  KPSS Ortaöğretim Puan Hesaplama

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  KPSS ATANMA PUANLARI: KPSS lisans, önlisans ortaöğretim taban ve tavan puanları - Yeni Şafak

  Ortaöğretim (Lise) Mezunu Memur Atamaları KPSS Taban Puanları (Kadro Bazında)

  KPSS memur atamaları sonucunda oluşan Ortaöğretim (Lise) mezunu kadrolarının taban puanları aşağıdaki gibidir. Puanlarını incelemek istediğiniz kadro adı üzerine tıklayınız.


  Aşçı Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Bekçi Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Diğer Sağlık Personeli Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Ebe Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Gassal Atamaları KPSS Taban Puanları

  Gemi Adamı Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Hayvan Bakıcısı Atamaları KPSS Taban Puanları

  Hayvan Sağlık Memuru Atamaları KPSS Taban Puanları

  Hemşire Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Hizmetli Atamaları KPSS Taban Puanları

  İtfaiyeci Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Kaloriferci Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Laborant Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Memur Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Sağlık Memuru Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Sağlık Teknisyeni Atamaları KPSS Taban Puanları

  Şoför Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Teknik Ressam Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Teknisyen Atamaları KPSS Taban Puanları

  Temizlik Hizmetlisi Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Vagon Teknisyeni Atamaları KPSS Taban Puanları

  Veteriner Sağlık Teknisyeni Atamaları KPSS Taban Puanları

  Zabıta Memuru Atamaları KPSS Taban Puanları (Ortaöğretim)

  Yazı kaynağı : www.tabanpuan.com

  KPSS Ortaöğretim bölümleri! KPSS Ortaöğretim 2022 taban puanları ve kontenjanları

  KPSS Ortaöğretim bölümleri! KPSS Ortaöğretim 2022 taban puanları ve kontenjanları

  KPSS ortaöğretim adayları, sınav sonrasında yapacakları tercihler için mesleki bilgi arayışına giriyor. Devlet kurumlarına atanmak isteyen adaylar Ortaöğretim KPSS’de ne oluyor? Orta öğretim KPSS sınavı ile hangi meslekler tercih edilebilir? sorularına yanıt arıyor. Tüm detaylar burada…

  Kpss orta öğretim meslekleri! ÖSYM tarafından düzenlenen Ortaöğretim KPSS sınavı 2 yılda bir yapılmaktadır. Sınava katılan adaylar sonuçlarını öğrendikten sonra tercih yapacaklardır. Ortaöğretimde KPSS tarafından belirlenen bölümlerde tercihler yapılabilmektedir. Peki Orta Öğretim KPSS ile ne oluyor? Orta öğretim KPSS sınavı ile hangi meslekler tercih edilebilir?

  KPSS ORTAÖĞRETİM MESLEKLERİ NELERDİR?
  Ortaöğretim KPSS sınavına girecek adaylar 2 yıllık üniversite bölümlerine karşılık gelen alanları tercih edebilirler. ÖSYM’nin geçmiş yıllara ait tercih kılavuzları bu konuda yardımcı olacaktır.

  Ortaöğretim Mezunlarının Tercihleri ​​Arasında Gösterebilecekleri Pozisyon ve Pozisyonlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  ORTAÖĞRETİM KPSS SINAVINDA HANGİ MESLEKLER VE BÖLÜMLER SEÇİLEBİLİR?
  Aşağıdaki memurları seçebilmek için pozisyonlara karşılık gelen özel niteliklere sahip olmak gerekmektedir. Bu yeterlilikler arasında ilgili bölümden mezun olmak veya sertifika sahibi olmak gibi kriterler bulunmaktadır.

  -Beklemek

  -Servis personeli (aşçı, temizlik elemanı, ısıtma elemanı vb. kadro normları)

  -Belediyeler (belediye polisi dahil)

  -Orman koruma görevlisi

  -teknisyen

  -Subay

  – Laborant ve diğer sağlık alanları

  -Vhki (Sınırlı orta öğretim büro yönetimi veya KPSS orta öğretim puanı vb.)

  – Tutanaklar

  -Yürütme Koruması

  B GRUBU PERSONELE YERLEŞTİRME
  B GRUBU PERSONEL TERCİHİ

  Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYM tarafından B Grubu Personeli için Tercih Rehberi hazırlanacaktır. Bu Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Personeller, personel sayısı ve koşullarına yer verilecektir. Adaylar Tercih Kılavuzunda yer alan yönteme göre tercihlerini internet üzerinden yapacaklardır. Tercihlerin hangi tarihlerde ve nasıl yapılacağı ÖSYM internet adresinden adaylara duyurulacaktır.

  Sınav sonrasında yapılan ilk yerleştirmede adaylardan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak bu sınavın sonucuna göre Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

  B GRUBU PERSONELE YERLEŞTİRME

  Adaylar B Grubu kadrolara ÖSYM tarafından atanır; puanları, tercihleri ​​ve kadro sayıları dikkate alınarak yerleştirilecektir. Yerleştirme işlemlerine ilişkin esaslar Tercih Kılavuzunda yer alacaktır. Yerleştirmede aynı puana sahip olan adaylardan diploma tarihi itibarıyla ilk mezun olan adaya, puan aynı ise daha büyük olana öncelik verilecektir.

  Yerleştirmede adayların internet üzerinden ÖSYM’ye gönderdikleri bilgiler esas alınacaktır. Yerleştirme sonuçları ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, adaylara ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğüne internet ve elektronik ortamda bildirilecektir.

  B GRUBU PERSONELE ATANMA

  ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, ilan edilen kadrolara herhangi bir sınav veya mülakat yapılmaksızın doğrudan atanacaktır. Ancak atama için öngörülen şartları taşımayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getirmeyen adayların ataması yapılmaz.

  Düz lise mezunları KPSS puanı ile hangi memuriyet kadrolarına atanabilir? Sade lisenin KPSS atama puanı kaçtır?

  Lise, Meslek Yüksekokulu veya Fakülte mezunu olmanız fark etmeksizin kendi işiniz yoksa ve iyi bir iş sahibi olmak istiyorsanız ilk seçeneğiniz KPSS ile atanabileceğiniz memuriyet personelidir. Türkiye’deki 2.3 milyon işsiz ordusuna katılmak istemiyorsanız KPSS’ye çok sıkı hazırlanmalısınız. Fakülte mezunlarının kamu hizmeti kadrolarına atanmak için açılan kontenjan sayısı bakımından diğer mezunlardan bir adım hatta birkaç adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Meslek Yüksekokulu mezunları da Lise mezunlarından bir adım önde görünmektedir. Halkanın son halkası olan Düz Lisesi mezunlarının memuriyete atanması oldukça zorlu bir süreçtir.

  Düz lise mezunları KPSS’de hangi bölümleri tercih edebilir?

  Öncelikle normal lise mezunlarının KPSS’nin atadığı memuriyet kadrolarına atanabilmeleri için KPSS’den çok yüksek puan almaları gerektiğini belirtelim. Bunun nedeni Düz Lise mezunları için açılan kontenjan sayısının oldukça sınırlı olmasıdır. Yani ne kadar az pozisyon açılırsa KPSS’den alınacak puan o kadar yüksek olur. Çünkü diğer Düz Lise mezunları ancak KPSS’den yüksek puan alarak rakiplerinin önüne geçebilirler.

  Son dönemlerdeki KPSS tercihleri ​​incelendiğinde Düz Lise mezunlarının taban puanlarının 95’e kadar çıktığını görmekteyiz. Ancak daha düşük puanla atanan memurlar da bulunmaktadır. Bunlar genellikle şoför, hizmetli vb. diğer memurlara göre alt sınıf kadrolar olarak dikkat çekmektedir.

  Ancak KPSS’den 70 ve üzeri puan aldıktan sonra Genel Ödevler tek alternatifiniz değil. Birçok devlet kurumu, Genel Atamaların dışında ara dönemlerde memur alımı yapmaktadır. Ara dönemlerde yapılan bu atamalara “açık atama” adı verilir.

  Özellikle Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı yıl içerisinde çok sık olarak açık atama ile işçi ve memur alımı yapmaktadır. Bu memur alımları arasında Düz Lisesi mezunlarına ayrılan kadrolar da bulunmaktadır. Ancak bu atamalarda bir önceki paragrafta bahsettiğimiz KPSS’den en az 70 puan alma şartıyla karşılaşacağınızın altını çizmek isteriz.

  Yukarıda saydıklarımız dışında Düz Lisesi mezunlarının son yıllarda en çok rağbet ettikleri bir diğer memurluk da “Katiplik”tir. Tutanak Yazmanı olabilmek için KPSS’den en az 70 puan almak ve Adalet Bakanlığı’nın ilgili kurumları tarafından yapılan “10 parmak klavye sınavını” başarıyla geçmek gerekmektedir.

  Daha kapsamlı bir araştırma yaparak “Düz Lise mezunları KPSS’de hangi bölümleri tercih edebilir?” sorusuna daha fazla alternatif üretmek mümkündür. Bu konuda düz lise mezunları araştırma yaparak kendileri için en iyi seçenekleri belirleyebilirler.

  Haberler.com

  Yazı kaynağı : medyanotu.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap