Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kpss ortaöğretim diyanet işleri memur alımı

  1 ziyaretçi

  kpss ortaöğretim diyanet işleri memur alımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Diyanet İşleri 2022 Yılı Personel Alımı Yapacak! KPSS Şartı Belli Oldu! 7 Bin Kişi Beleniyor

  Diyanet İşleri 2022 Yılı Personel Alımı Yapacak! KPSS Şartı Belli Oldu! 7 Bin Kişi Beleniyor

  Karar Sayısı:6255

  Ekli " Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar'ın yürürlüğe konulmasına, 657 saylı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin ( B ) fıkrası gereğince karar verilmiştir.

  SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

  MADDE 1 - 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların en 2 inci maddesine yirmi sekizinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fırka eklenmiştir.

  " Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Diyanet Akademisi Dini Yüksek İhtisas Merkezi, Dini İhtisas Merkezi ve Eğitim Merkezinde, Kur'an Eğitim Merkezlerinde, Kur'an Kurslarında ve Kur'an kursu yurt ve pansiyonlarında bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli ve Eğitici pozisyonlarında istihdam edilecek sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın KPSS ( B ) grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir pozisyon sayısının on katına kadar çağırılacak adaylar arasında, anılan Başkanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılabilir."

  MADDE 2 - Bu esaslar Yayım tarihinde yürürlüğe girer.

  MADDE 3 - Bu esasları Cumhurbaşkanı yürütür.

  Yazı kaynağı : www.isinolsa.com

  KPSS 50 puan ile Diyanet İşleri 7 bin 800 personel alımı! Son başvuru ne zaman bitiyor?

  KPSS 50 puan ile Diyanet İşleri 7 bin 800 personel alımı! Son başvuru ne zaman bitiyor?

  Diyanet İşleri Başkanlığı Taşra Teşkilatlarında görevlendirmek üzere KPSS 50 puan ile personel alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan ilan ile en az lise mezunu adaylar arasından 1500'ü Kur’an Kursu Öğreticisi, 5600'ü İmam-Hatip ve 700'ü Müezzin-Kayyım olmak üzere toplamda 7.800 kişilik istidam sağlayacak. Başvuru detayların ilişkin merak edilen tüm detayları ise haberimizde bir araya getirdik. İşte 2021 Diyanet personel alımı detayları...

  Altın fiyatları düşüş geldi! 1 Kasım güncel Çeyrek Altın, Gram Altın, Bilezik...

  Mazota (Dizel) ve LPG'ye indirim geldi mii? 1 Kasım güncel akaryakıt pompa fiyatları

  Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an kursu öğreticisi, İmam-hatip ve Müezzin-kayyım alımı başvuruları 8 kasım 2021 tarihi itibari ile başlayıp, 22 kasım 2021 tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını a “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden gerçekleştirecek.

  BAŞVURU EKRANI

  RESMİ İLAN METNİ

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Diyanet, 2022 Yılında Beklenen Alımın Şartları Ne Olacak?

  Diyanet, 2022 Yılında Beklenen Alımın Şartları Ne Olacak?

  Diyanet 2021 yılı sonlarında 7 Bin 800 Personel alımı için ilana çıktı

  Dikkat! 7 Bin 800 personel alımı için şartları ve alımın öğrenim durumu dağılımı aşağıdaki gibiydi… DİB 2022 yılı DHBT ile yapılacak alımın şartlarının aşağıdak gibi olması bekleniyor.

  Dikkat! 2022 yılı DHBT sınav sonucu açıklanana kadar yapılacak alımlar 2020 DHBT puanı ile yapılacaktır.

  Diyanet İşleri Başkanlığımız Taşra Teşkilatında münhal bulunan pozisyonlara sözlü sınav sonucuna göre 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, İmam-hatip ve Müezzin-kayyım alımı yapıldı.

  Diyanet İşleri Başkanlığı 1500 Kuran Kursu Öğreticisi, 5600 İmam Hatip ve 700 Müezzin kayyım olmak üzere toplamda 7 bin 800 personel alımı başvuru şartları

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak,

  2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,

  3. Başvurunun son günü itibariyle unvan gruplarına göre tabloda belirtilen öğrenim durumlarına sahip olmak,

  4. 2020 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124; ön lisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmak,

  5. Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

  6. Hafız olmak (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için),

  7. Halen Başkanlığımız teşkilatında personel alımı yapılacak unvanlarda kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak,

  . Adaylar sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecektir.
  . Sözleşmeli bir pozisyonda görev yapmakta iken Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

   SINAVA ÇAĞIRMA, SINAVIN YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ ve KONULARI

  1. Başvuruların kontenjan grubuna ayrılan sayıdan fazla olması halinde, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının 3 (üç) katı aday sözlü sınava çağrılacaktır. Bir grupta KPSS puan sırasına göre son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde bu adayların tamamı sözlü sınava çağrılacaktır.
  2. Başvurular neticesinde, belirlenen kontenjan adedince başvuru yapılmayan gruplardaki fazla kontenjanlar başvuru yoğunluğuna göre diğer gruplara aktarılabilecektir.
  3. Sınav sözlü olarak Ankara, Antalya, Bursa, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, İzmir, Kayseri, Konya, Kastamonu, Manisa, Tekirdağ, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize ve Van illerindeki sınav merkezlerinde yapılacaktır.
  4. Adaylar, sözlü sınava girmek istedikleri sınav merkezini sınav başvuru ekranındaki ilgili kısımda belirteceklerdir. Başvuruların onaylanmasından sonra adayların sınav merkezi değişikliği talepleri dikkate alınmayacaktır.
  5. Sınav tarihi, başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından ilan edilecektir.

  6. Sınav Konuları:

  A) Kuran Kursu öğreticisi ve İmam-hatip için;
  a) Kur’an-ı Kerim (70 puan),
  b) Dini bilgiler (İtikat, ibadet, siyer ve ahlak konuları) (20 puan),
  c) Hitabet (10 puan).
  B) Müezzin-Kayyım için;
  a) Kur’an-ı Kerim (70 puan),
  b) Dini bilgiler (itikat, ibadet, siyer ve ahlak konuları) (20 puan),
  c) Ezan ve ikamet (10 puan).
  7. Sözlü sınava katılacakların temel ve özel yeterliklerinin tespitinde, Başkanlığın resmi internet sitesinde yayımlanan “Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilatında Din Hizmetlerini Yürütenlerin Temel ve Özel Yeterlikleri” esas alınacaktır.

  8. Adaylar, sınav tarihi ve yerini belirten “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, kimlik kartı veya pasaport) sınava gelirken yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı, kimlik kartı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

  9. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

  Yazı kaynağı : www.dhbtokulu.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap