Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kosgeb online girişimcilik eğitimi

  1 ziyaretçi

  kosgeb online girişimcilik eğitimi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  KOSGEB Uzaktan Eğitim ve Öğrenme Yönetim Sistemi

  Geleneksel Girişimci Eğitimi, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konusunda bilgi sahibi olmaları, bu süreçte rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve iş fikirlerine yönelik iş modelini hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla sağlanır. Bu eğitimi hem geleneksel sektörlerde işyeri açmak isteyen girişimciler hem de İleri Girişimci Eğitimine katılmak isteyen girişimcilere yöneliktir.

  Geleneksel Girişimcilik Eğitimi’ne kaydınızı  tamamladığınızda aşağıdaki kuralları kabul etmiş olacaksınız!!!

  İleri Girişimcilik Eğitimi’ne kayıt olabilmek için “Geleneksel Girişimcilik Eğitimi” sertifikası alınması zorunludur.

  Derse kaydınız 3 ay sonra silinecektir. Bu zaman zarfında eğitimi tamamlamamanız durumunda dersleri baştan yeniden almanız gerekmektedir.

  Derslerin tamamlanmasından sonra Edevlet ( https://edevlet.kosgeb.gov.tr ) üzerinden “Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi Sorgulama” kısmından belgenize ulaşabilirsiniz. E-devlet sisteminde sertifikanızı görmeden herhangi bir hak iddia edemezsiniz.

  Teknik sorunlar veya internet sorunları gibi nedenlerden sertifikanın oluşmaması durumunda [email protected] eposta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

  İleri Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak için ayrıca bilgilendirme epostası gönderilmeyecektir. Geleneksel girişimcilik Eğitimini tamamladıktan sonra “İleri Girişimcilik Eğitimi’ne katılım linki aktif olacaktır.

  360 gün sonra sistemdeki bütün log kayıtlarınız silinecektir. 360 gün sonra sistemde herhangi bir inceleme yapılamayacaktır.

  Bilgilerinize…

  Yazı kaynağı : lms.kosgeb.gov.tr

  Girişimcilik Eğitimi - KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı

  Girişimcilik Eğitimi - KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı

  Uygulama Esasları

  Girişimcilik Eğitimi Usul Esasları
  Girişimcilik Eğitimi Memnuniyet Anketi
  Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi

  Yazı kaynağı : www.kosgeb.gov.tr

  Sıkça Sorulan Sorular - KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı

  İzlenmesi gerekli süreç adımları özetle şu şekildedir:

  A-Girişimcilik Eğitiminin Tamamlanması

  Geleneksel Girişimci Destek Programına başvuru yapabilmek için öncelikle, işletmenizi kurmadan önce KOSGEB Girişimcilik Eğitimini tamamlayarak KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi almaya hak kazanmış olmak gereklidir. Bunun için www.kosgeb.gov.tr adresinden “Online Girişimcilik Eğitimleri” bölümünden e-devlet şifreniz ile girişimcilik eğitimlerine giriş yapabilirsiniz. Online Girişimcilik Eğitimleri herkesin katılımına açık olup, ücretsizdir.

  (Dikkat: Eğer İleri Girişimci Destek Programına başvuru yapma durumunuz varsa sadece Geleneksel Girişimci Eğitimi değil, İleri Girişimci Eğitimini de tamamlamış olmanız gereklidir.)

  İlgili eğitimi tamamladıktan sonra lütfen sistem üzerinden Katılım Belgenizi görüntüleyip doğrulamasını yapınız.

  B-İşletme Kuruluşu

  İşletme kuruluş tarihinin ilgili eğitimin katılım belgesinin alındığı tarihten sonra olması gerekir. Örneğin İleri Girişimci Destek Programına başvuru yapacak bir girişimcinin İleri Girişimci Eğitimi tamamlanma tarihi 05.03.2020 ise, işletmesini kurabileceği en erken tarih 06.03.2020’dir.

  Kurulacak işin bulunduğu sektörün (NACE kodu ile belirlenir) KOSGEB tarafından desteklenen sektörler arasında yer alması gerekmektedir.

  Desteklenen sektörlere kurumsal web sayfamızdan veya bu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/DesteklenenSektor

  Genel anlamda bu sektörler imalat, hizmet ve ticaret olup, tarım, hayvancılık, sağlık, eğitim gibi alanlar KOSGEB tarafından desteklenmemektedir.

  -İşletmenin Türk Ticaret Kanununda tanımlı gerçek kişi (şahıs şirketi) veya sermaye şirketi (Ltd, A.Ş) statüsünde kurulmuş olması gereklidir. (Adi Ortaklıklar desteklenmemektedir)

  -Girişimcinin program başvurusunda bulunduğu işletmedeki kurucu ortak payı en az %50 olmalıdır. Program süresinde de girişimcinin ortaklık payı %50’nin altına düşmemelidir.

  C- KOSGEB’e Kayıt

  İşletmenizi kurduktan sonra KOSGEB web sayfası üzerinden e-Devlet şifreniz ile KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız ve hemen ardından KOBİ Beyannamenizi doldurmanız gerekmektedir.

  İşletmenizi KOSGEB Veri Tabanına kayıt etmeniz ve KOBİ Bilgi Beyannamesini doldurmanız sonrasında artık KOSGEB’in destek programlarına başvuru yapabilirsiniz. Tüm bu işlemler online olarak gerçekleştirilmektedir. Kayıt ve beyanname için izlenmesi gereken adımlara ve detaylı bilgiye kurumsal web sayfamızdan veya bu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/180/nereden-baslamaliyim

  D- Başvuru

  KOSGEB web sayfası üzerinden e-Devlet şifreniz ile online olarak bu programa başvuru yapabilirsiniz. Başvuru ve yararlanma koşulları için lütfen ilgili Uygulama Esaslarını inceleyiniz. https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/7391/geleneksel-girisimci-destek-programi

  Yazı kaynağı : www.kosgeb.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap