Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  konya maraton koşusu saat kaçta

  1 ziyaretçi

  konya maraton koşusu saat kaçta bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Konya’da maraton heyecanı

  Konya’da maraton heyecanı

  Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Mayıs’ta düzenlenecek Uluslararası Konya Yarı Maratonu için geri sayım sürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Spor Konya Projesi ile spor seferberliği başlattıklarını ifade ederek, Konya Yarı Maratonu ve Ağustos ayındaki 5. İslami Dayanışma Oyunları gibi önemli organizasyonlarla 2022 yılının Konya açısından sporla dolu dolu geçeceğini söyledi.

  Konya’nın tanıtımına önemli katkı sağlayacak

  Konya Yarı Maratonu ile spor açısından Konya’da bir ilk daha yaşanacağını kaydeden Başkan Altay, “Koşmayı seven tüm sporseverlerin bir araya gelmesini heyecanla bekliyoruz. Maraton çevresinde düzenleyeceğimiz çeşitli etkinlikler ve konserlerle hafta sonu şehrimizde adeta bir spor karnavalı yaşanacak. ‘Hareketin Merkezinde Ol’ sloganıyla düzenleyeceğimiz Konya Yarı Maratonu, Konya’nın hem bir spor şehri olarak anılmasına hem de ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına önemli katkı sağlayacak” dedi.

  Maratona ilgi oldukça yüksek

  Maratona ilginin oldukça yüksek olduğunu vurgulayan Başkan Altay şu şekilde devam etti:

  “Şu ana kadar 20 ülkeden bin 500 sporcu maratona kayıt yaptırdı. Halk Koşusuna ise 7 binin üzerinde başvuru yapıldı. Maratonumuz; 21 kilometrelik Yarı Maraton, 10 Kilometre Koşusu ve Halk Koşusu olmak üzere üç farklı kategoride koşulacak. Yaş sınırının olmadığı Halk Koşusuna ise isteyen herkes katılabilecek.”

  Koşu nedeniyle Pazar günü bazı yolların trafiğe kapatılacağını da duyuran Başkan Altay, Konyalılardan da bu konuda anlayış beklediklerini sözlerine ekledi.

  Yarışma takvimi şu şekilde işleyecek

  15 Mayıs Pazar gerçekleşecek Konya Yarı Maratonu’nda ilk olarak 09.00’da 10 kilometre koşusunun startı verilecek; bu turun ödül töreni 10.30’da yapılacak. 21 kilometrelik Yarı Maraton startı 09.15’de gerçekleşirken; ödül töreni 11.30’da olacak. Hem Yarı Maraton’un hem de 10 kilometre koşusunun başlangıç ve bitiş alanı Mevlana Kültür Merkezi olacak. Saat 13.00’te Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda başlayacak Halk Koşusu ise 2,7 kilometre olacak ve yine aynı yerde tamamlanacak. Maraton çerçevesinde Kılıçarslan Meydanı’nda Buray konseri ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Maratona katılan yarışmacılardan alınan kayıt ücretleri otizm alanında Türkiye’nin en şümullü ve en büyük merkezi olan SOBE Vakfı’na aktarılacak ve kayıt olan herkes aynı zamanda SOBE gönüllüsü olacak.

  İHA

  Yazı kaynağı : www.fanatik.com.tr

  Konya’da yarın bazı yollar kapalı olacak, tramvay çalışmayacak I TAM LİSTE

  Konya’da yarın bazı yollar kapalı olacak, tramvay çalışmayacak I TAM LİSTE

  Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Mayıs’ta gerçekleştirecek 21 kilometrelik Konya Yarı Maratonu Mevlana Kültür Merkezi’nden başlayacak.

  Yarışmacılar Aslanlı Kışla Caddesi’ni 2,7 kilometrede tamamlayacak; U dönüşü ile 1,9 kilometre sonrasında sağa dönerek Fetih Caddesi’ne bağlanacak. 3,9 kilometrelik Fetih Caddesi’nde kıyasıya yarışacak katılımcılar sola dönüp Ankara Caddesi’ne girecek.

  Yaklaşık 2,3 kilometre sonra Alaaddin Bulvarı’na ulaşacak yarışmacılar sağa dönerek Meram yoluna doğru hareket edecek. Katılımcılar Meram etabının 3,4 kilometre mesafesinde Evliya Çelebi Parkı önünden U dönüşü yaparak bitişe doğru ilerleyecek. 2,3 kilometre sonra Konya Orduevi önünden sağa dönülecek yarış, eski Konya Stadyumu akabinde Atatürk Anıtı ile devam edecek.

  Sola dönüş ile Konya’nın yoğun caddelerinden Zafer Meydanı’na giriş yapacak yarışmacılar; Alaaddin Bulvarı, Mevlana Müzesi ve Mevlana Kültür Merkezi’ne ulaşarak yarışmayı noktalayacak.

  10 KM KOŞUSU GÜZERGAHI

  Mevlana Kültür Merkezi’nden başlayacak 10 kilometre koşusunda da yarışmacılar 3 farklı noktadan dönüş yapacak. Başlangıç noktasından ilk dönüş yaklaşık 700 metre sonra gerçekleşirken; Fetih Caddesi üzerinden yarışta tempo hız kazanacak.

  4 kilometrelik Fetih Caddesi koşusu sonrası sola dönüş ile Ankara Caddesi’ne bağlanacak yarışmacılar Beşyol’den geçip yaklaşık 2,3 kilometre sonra Alaaddin Bulvarı’na ulaşacak. Alaaddin Bulvarı’nı dönecek yarışmacılar Mevlana Caddesi’ne giriş yapacak. Burada Mevlana Müzesi’nin yanından geçecek yarışmacılar İstiklal Harbi Şehitlik Abidesi’ni geçip yaklaşık 2 kilometre sonra yarışı tamamlayacak.

  HALK KOŞUSU GÜZERGAHI

  Kayıtları ücretsiz olacak Halk Koşusu, 2,7 kilometre olacak ve Alaaddin Bulvarı üzerinden başlayıp tamamlanacak. Başlangıçtan sonra Atatürk Caddesi üzerinden Zafer Meydanı’na giriş yapacak yarışmacılar Atatürk Anıtı önündeki bulvardan sağa dönüp Sultan Cem Caddesi istikametine geçecek; Zindankale Katlı Otoparkı önünden geçip 600 metre sonra yarışı tamamlayacak.

  TOPLU ULAŞIM DUYURUSU

  “1. Uluslararası Yarı Maratonu sebebiyle bazı güzergâhlar geçici olarak 07:00’dan itibaren araç ve yaya trafiğine kapatılacağından otobüs hatları yarışlar süresince aşağıdaki gibi hizmet verecek:

  6-7-9-11 ve 84 nolu hatlar Larende Caddesi (Millet Bahçesi)-Muhacir Pazarı kavşağında son bulacak olup; aynı güzergâhlardan dönüş yapacaktır.

  4-74 nolu hat Yeni Meram Caddesi-Ateşbaz Sokak (İlahiyat Fakültesi)-Eski Meram Caddesi-Larende Caddesi-Muhacir Pazarı kavşağında son bulacak olup; aynı güzergâhtan dönüş yapacaktır.

  16-17-19-20-21-23-24-26-27-28-29-30-31-32-36-50-79-83-87-90-91-92-93-106-124 ve 125 nolu hatlar Piri Esat Caddesi-Topraklık Caddesi (Hizmet Petrol) kavşağında son bulacak olup; aynı güzergâhlardan dönüş yapacaktır.

  45-47-48-53-55-63-64-66-69 ve 86 nolu hatlar Nalçacı Caddesi-Vatan Caddesi-İhsaniye Kavşağında son bulacak olup; aynı güzergâhlardan dönüş yapacaktır.

  1-2-56-67 ve 70 nolu hatlar İhsaniye Kavşağı-Adalhan Kavşağı-Metehan Sokak (Maliye)–Nalçacı Caddesine (Eski Belediye) müteakip mevcut güzergâhından dönüş yapacaktır

  52 nolu hat Sivaslı Ali Kemal Caddesi-Yaka Caddesi-Yeni Meram Caddesi-Ateşbaz Sokak (İlahiyat Fakültesi)-Eski Meram Caddesi-Yeni Meram Caddesi-Yaka Caddesi-Sivaslı Ali Kemal Caddesine müteakip mevcut güzergâhından dönüş yapacaktır.

  68 nolu hat Nalçacı Caddesi-Vatan Caddesi-Metehan Sokak (Maliye) son bulacak olup; aynı güzergâhlardan dönüş yapacaktır.

  65 nolu hat iki ayrı güzergâhtan çalışacaktır.

  65-1 güzergâhı: 65 nolu hat Erenköy istikametinden gelen araçlar İhsaniye Kavşağında son bulacak olup; aynı güzergâhtan dönüş yapacaktır.

  65-2 güzergâhı: 65 nolu hat Adliye istikametine giden araçlar Eskigaraj’dan hareket ile mevcut güzergâhtan devam ederek tekrar Eskigaraj’da son bulacaktır.

  3 nolu hat Muhacir Pazarı-Eski Meram Caddesi-Ateşbaz Sokak (İlahiyat Fakültesi)- Yeni Meram Caddesinden Meram Dereye çıkacaktır.

  25 nolu hat Muhacir Pazarı-Eski Meram Caddesi-Ateşbaz Sokak (İlahiyat Fakültesi)-Yeni Meram Caddesi-Yaka Caddesi-Sivaslı Ali Kemal Caddesi-Beyşehir Caddesinden Meram Dere’ye çıkacaktır.

  14 nolu hat Muhacir Pazarı-Ahmet Özcan Caddesi-Fetih Caddesi-Cemil Çiçek Caddesi-Adliye Kavşağı’nda son bulacak olup; gidiş güzergâhından dönüş yapacaktır.

  8-12-13-15-38-88 ve 94 nolu hatlar Furgan Dede Caddesi- Larende Caddesi-Eski Garaj güzergâhından hizmet verecektir.

  41 ve 42 nolu hatlar ortak sefer yapacak olup Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi-Başak Caddesi-Keçeciler Caddesi-Kordonboyu Sokak-Kırbaşı Caddesi-Karşıyaka Sokak-Karakayış Caddesi-Başak Caddesi-Ahmet Hamdi Göğüş Caddesinden dönüş yapacaktır.

  37 nolu hat Karşehir Caddesi-Şeyh Ulema Yahşi Caddesi-Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi-Şeyh Ulema Recep Aga Caddesi-Yusuf İzzettin Sokak-Sedirler Caddesi-Adana Çevre Yolu-Sakyatan Yolu Caddesi güzergâhından dönüş yapacaktır.

  39 nolu hat Karşehir Caddesi-Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi-Başak Caddesi-Kasım Envari Sokak-Keçeciler Caddesi-Çevre Yolu-Sedirler Caddesi-Ahmet Hamdi Göğüş Caddesinden dönüş yapacaktır

  34-43-44-54-81 ve 111 nolu hatlar Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi-Başak Caddesi-Galericiler Kavşağı-Ankara Caddesinden güzergâhlarına devam edecektir.

  99 ve 105 nolu hatlar İhsaniye Kavşağı-Nalçacı Caddesi-Rauf Denktaş Caddesinden güzergâhına devam edecektir. Dönüşte şehir merkezine gelen araçlar İhsaniye Kavşağında son bulacaktır.

  Otobüs hatları arasında bağlantı kurmak için Muhacir Pazarı-Furgan Dede Caddesi-Eski Garaj Hareket Merkezi-Alaaddin Kap Caddesi-Saman Pazarı Hareket Merkezi arasında ücretsiz aktarma seferleri verilecektir.

  Adliye tramvay hattı seferleri yapılmayacaktır.

  Kampüs tramvay hattı ise Hacıveyiszade Camii (Belediye İstasyonu) son bulacaktır, Alaaddin Bulvarına girmeyecektir.

  Maraton parkurlarında yarışların tamamlanmasına müteakip, araç ve yaya trafiğinin açılması ile otobüsler mevcut güzergâhlarından seferlerine devam edecektir.”

  KONYA’DA KAPALI YOLLAR HANGİLERİ?

  Konya’da Pazar günü ilk kez yapılacak olan 1. Uluslararası Yarı Maratonu nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak. Konya’da 15 Mayıs pazar günü kapalı olacak yollar şunlar:

  konyada-yarin-bazi-yollar-kapali-olacak-tramvay-calismayacak.jpg

  konyada-yarin-bazi-yollar-kapali-olacak-tramvay-calismayacak-001.jpg

  konyada-yarin-bazi-yollar-kapali-olacak-tramvay-calismayacak-002.jpg

  KONYA’DA PARK YASAĞI GETİRİLEN YERLER

  Ayrıca 14 Mayıs saat 20.00 itibariyle bazı cadde ve sokaklar için park yasağı getirildi. Aşağıda isimleri yazılı caddelerde park halinde görülen tüm araçlar otoparka çekilecek:

  Aslanlı Kışla Caddesi, Fetih Caddesi, Ankara Caddesi, Abdülezel Paşa Caddesi, Müneccimbaşı Sokak, Sultan Cem Caddesi, Kazımkarabekir Caddesi, Yeni Meram Caddesi, Millet Caddesi, Ferit Pasa Caddesi,  Atatürk Caddesi, Alaaddin Bulvarı, Mevlana Caddesi, Müze Alanı Caddesi.

  konyada-yarin-bazi-yollar-kapali-olacak-tramvay-calismayacak.jpeg

  konyada-yarin-bazi-yollar-kapali-olacak-tramvay-calismayacak-003.jpg

  Haber Dairesi

  Konya’daki sürücüler dikkat! Maraton nedeniyle 14 caddeye park yasağı geldi

  Konya Yarı Maratonu için geri sayım

  Konya’da pazar günü kapalı olacak yollar açıklandı

  Konya’da Pazar günü bazı yollar kapanacak, ulaşım güzergahları değişecek

  Yazı kaynağı : haberdairesi.com

  Konya'da trafik duracak: Pazar günü Konya'da maraton nedeniyle kapanacak yollar belli oldu

  Konya'da trafik duracak: Pazar günü Konya'da maraton nedeniyle kapanacak yollar belli oldu

  Onbinlerce kişinin katılması beklenen Konya Yarı Maratonu 15 Mayıs Pazar günü yapılacak. Şehir merkezinde halk koşusu, 10 kilometre ve 21 kilometre maratonlarının yapılacağı güzergahlarda trafik tamamen kısıtlanacak.

  Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan paylaşımda söz konusu güzergahlara dair haritalar paylaşıldı.

  280445386-342378664659020-1449814103398722731-n.jpg

  21 KİLOMETRE KONYA YARI MARATON GÜZERGAHI
  21 kilometrelik maraton Adana Çevreyolu göbeğinden başlayarak Aslanlıkışla istikameti üzerinden Mevlana Müzesi ve Mevlana Caddesi'nden devam edecek. Koşu güzergahı Alaaddin Bulvarı üzerinden Atatürk Caddesi'nden devam ederek Orduevi ve Meram Yeniyol istikametine doğru devam ederek Evliya Çelebi Parkı'ndan U dönüşüyle sürecek.

  U dönüşünün ardından yine Meram Yeniyol ve Orduevinden Sultan Cem Caddesi istikametinden Kültürpark'a oradan da Ankara Caddesi üzerinden Fetih Caddesi'nin sonuna kadar sürecek.

  279623976-342378701325683-1825264850686549254-n.jpg

  KONYA 10 KİLOMETRE KOŞUSU
  Organizasyonun ikinci uzun koşusu olan 10 kilometrelik koşu da Mevlana Kültür Merkezi'nden başlayarak yine Mevlana Müzesi ve Mevlana Caddesi'nden Alaaddin Bulvarı'nı takip edecek. Ardından yine Kültürpark ve Beşyol üzerinden Ankara Caddesi'nde sürecek. Yarışın devamı Fetih Caddesi'nin tamamını kapsıyor olacak. Yarış bu güzergahla tamamlanacak.

  280376238-342378734659013-2657997864730475564-n.jpg

  KONYA HALK KOŞUSU
  Tüm vatandaşların katılabileceği halk koşusunun başlangıç noktası Alaaddin Bulvarı olacak. Yarışın devam güzergahı sırasıyla Atatürk Caddesi, Atatürk Anıtı, Sultan Cem Caddesi, Zindankale Otoparkı Alaaddin Bulvarı şeklinde olacak.

  2022 KONYA ULUSLARARASI YARI MARATONU TOPLU ULAŞIM DUYURUSU

  Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 15.05.2022 Pazar günü düzenlenecek olan “1. Uluslararası Yarı Maratonu” sebebiyle bazı güzergâhlar geçici olarak 07:00’dan itibaren araç ve yaya trafiğine kapatılacağından otobüs hatları yarışlar süresince aşağıdaki gibi hizmet verecektir.

  6-7-9-11 ve 84 nolu hatlar Larende Caddesi (Millet Bahçesi)-Muhacir Pazarı kavşağında son bulacak olup; aynı güzergâhlardan dönüş yapacaktır.

  4-74 nolu hat Yeni Meram Caddesi-Ateşbaz Sokak (İlahiyat Fakültesi)-Eski Meram Caddesi-Larende Caddesi-Muhacir Pazarı kavşağında son bulacak olup; aynı güzergâhtan dönüş yapacaktır.

  16-17-19-20-21-23-24-26-27-28-29-30-31-32-36-50-79-83-87-90-91-92-93-106-124 ve 125 nolu hatlar Piri Esat Caddesi-Topraklık Caddesi (Hizmet Petrol) kavşağında son bulacak olup; aynı güzergâhlardan dönüş yapacaktır.

  45-47-48-53-55-63-64-66-69 ve 86 nolu hatlar Nalçacı Caddesi-Vatan Caddesi-İhsaniye Kavşağında son bulacak olup; aynı güzergâhlardan dönüş yapacaktır.

  1-2-56-67 ve 70 nolu hatlar İhsaniye Kavşağı-Adalhan Kavşağı-Metehan Sokak (Maliye)–Nalçacı Caddesine (Eski Belediye) müteakip mevcut güzergâhından dönüş yapacaktır

  52 nolu hat Sivaslı Ali Kemal Caddesi-Yaka Caddesi-Yeni Meram Caddesi-Ateşbaz Sokak (İlahiyat Fakültesi)-Eski Meram Caddesi-Yeni Meram Caddesi-Yaka Caddesi-Sivaslı Ali Kemal Caddesine müteakip mevcut güzergâhından dönüş yapacaktır.

  68 nolu hat Nalçacı Caddesi-Vatan Caddesi-Metehan Sokak (Maliye) son bulacak olup; aynı güzergâhlardan dönüş yapacaktır.

  65 nolu hat iki ayrı güzergâhtan çalışacaktır.

  65-1 güzergâhı: 65 nolu hat Erenköy istikametinden gelen araçlar İhsaniye Kavşağında son bulacak olup; aynı güzergâhtan dönüş yapacaktır.

  65-2 güzergâhı: 65 nolu hat Adliye istikametine giden araçlar Eskigaraj’dan hareket ile mevcut güzergâhtan devam ederek tekrar Eskigaraj’da son bulacaktır.

  3 nolu hat Muhacir Pazarı-Eski Meram Caddesi-Ateşbaz Sokak (İlahiyat Fakültesi)- Yeni Meram Caddesinden Meram Dereye çıkacaktır.

  25 nolu hat Muhacir Pazarı-Eski Meram Caddesi-Ateşbaz Sokak (İlahiyat Fakültesi)-Yeni Meram Caddesi-Yaka Caddesi-Sivaslı Ali Kemal Caddesi-Beyşehir Caddesinden Meram Dere’ye çıkacaktır.

  14 nolu hat Muhacir Pazarı-Ahmet Özcan Caddesi-Fetih Caddesi-Cemil Çiçek Caddesi-Adliye Kavşağı’nda son bulacak olup; gidiş güzergâhından dönüş yapacaktır.

  8-12-13-15-38-88 ve 94 nolu hatlar Furgan Dede Caddesi- Larende Caddesi-Eski Garaj güzergâhından hizmet verecektir.

  41 ve 42 nolu hatlar ortak sefer yapacak olup Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi-Başak Caddesi-Keçeciler Caddesi-Kordonboyu Sokak-Kırbaşı Caddesi-Karşıyaka Sokak-Karakayış Caddesi-Başak Caddesi-Ahmet Hamdi Göğüş Caddesinden dönüş yapacaktır.

  37 nolu hat Karşehir Caddesi-Şeyh Ulema Yahşi Caddesi-Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi-Şeyh Ulema Recep Aga Caddesi-Yusuf İzzettin Sokak-Sedirler Caddesi-Adana Çevre Yolu-Sakyatan Yolu Caddesi güzergâhından dönüş yapacaktır.

  39 nolu hat Karşehir Caddesi-Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi-Başak Caddesi-Kasım Envari Sokak-Keçeciler Caddesi-Çevre Yolu-Sedirler Caddesi-Ahmet Hamdi Göğüş Caddesinden dönüş yapacaktır

  34-43-44-54-81 ve 111 nolu hatlar Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi-Başak Caddesi-Galericiler Kavşağı-Ankara Caddesinden güzergâhlarına devam edecektir.

  99 ve 105 nolu hatlar İhsaniye Kavşağı-Nalçacı Caddesi-Rauf Denktaş Caddesinden güzergâhına devam edecektir. Dönüşte şehir merkezine gelen araçlar İhsaniye Kavşağında son bulacaktır.

  Otobüs hatları arasında bağlantı kurmak için Muhacir Pazarı-Furgan Dede Caddesi-Eski Garaj Hareket Merkezi-Alaaddin Kap Caddesi-Saman Pazarı Hareket Merkezi arasında ücretsiz aktarma seferleri verilecektir.

  Adliye tramvay hattı seferleri yapılmayacaktır.

  Kampüs tramvay hattı ise Hacıveyiszade Camii (Belediye İstasyonu) son bulacaktır. Alaaddin bulvarına girmeyecektir.

  Maraton parkurlarında yarışların tamamlanmasına müteakip, araç ve yaya trafiğinin açılması ile otobüsler mevcut güzergâhlarından seferlerine devam edecektir.

  Yazı kaynağı : www.memleket.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap