Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  konya kelebekler vadisi giriş ücreti 2021

  1 ziyaretçi

  konya kelebekler vadisi giriş ücreti 2021 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Konya Kelebekler Vadisi 2021 Giriş Ücreti, Nerede, Nasıl Gidilir?

  Konya Kelebekler Vadisi 2021 Giriş Ücreti, Nerede, Nasıl Gidilir?

  Konya’ya gelip, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ‘ni görmeden dönmek büyük kayıp olur. Konya gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken bir durak bence. Konya Kelebekler Vadisi giriş ücreti, nerede, nasıl gidilir, çalışma saatlerigibi hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

  Konya Kelebekler Vadisi Hakkında 

  Konya gezisi içinde uğradığımız Konya Kelebekler Vadisi, 7600 m2’lik bir alan üzerine kurulmuş olup, içerisinde 15 farklı kelebek türü ile 98 farklı türden oluşan 2000 tropikal bitkiyi bünyesinde barındırıyor. Ayrıca kelebeklerin yaşam döngüsünü ve böcek çeşitlerini anlatan Böcek Müzesi bulunuyor.

  Soğuk bir kış günü, bozkır ortasında bulunan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne giriş yaptığımızda, ilk olarak sıcak ve nem değişimini hissediyoruz. Uçuşan rengarenk kelebekler ve tropikal bitkilerin bulunduğu yemyeşil bir ortamla karşılaşıyoruz. Bahçe içerisinde yürüyüş yaparken bazen omzunuza konan bir kelebek size eşlik ediyor.

  Filipinler’den getirilen ve dünyanın en büyük kelebeği ünvanına sahip Atlas Kelebeği de, sergilenen kelebekler arasında yer alıyor.

  Tropikal bitkilerin ve kelebeklerin yaşayabilmeleri için ortamın 28°C sıcaklıkta ve %80 nem değerinde olması gerekiyormuş. O sebepten bahçeyi gezerken giyim konusunda tedarikli olmakta fayda var. Yoksa kalın giysiler çok sıkıcı olabiliyor.

  Kelebekler 1 gün mü yaşar?

  Kelebeklerin bir gün yaşadığına dair sahip olduğumuz bilginin yanlış olduğunu da burada öğrendik. Esasında kelebekler, türüne göre 1 hafta ile 1 yıl arasında bir ömre sahiplermiş.

  Özellikle çocukların dikkatini çeken güzel bir ortama sahip. Tropikal bölümler dışında Böcek Müzesi gibi diğer bölümler, çocukların beğenisi kazanıyor.

  Kelebeklerin oluşmadan önceki koza evrelerini görebiliyor ve bir böceğin adım adım nasıl bir şahesere dönüştüğüne şahitlik ediyorsunuz.

  Çıkıştaki hediyelik eşya bölümüne uğrayabilir, hatıra amaçlı, ömrünü tamamlayan kelebekler kullanılarak yapılan tabloları satın alabilirsiniz.

  Tropikal Kelebek bahçesi gezisini bitirip dışarıya çıktığınızda,bahçenin arka tarafında bir çocuk eğlence parkı bulunuyor. Bu park, çocukların güzel vakit geçirebileceği bir mekan olmuş.

  Soğuk günlerde gelen ziyaretçilere, paltoları ile  bahçeyi gezmek eziyete dönüşüyor. Bu sebepten giriş kısmında ‘Palto Park’ hizmeti verilmesi çok faydalı olur. Böylece ziyaretçiler rahat bir şekil de gezdikten sonra çıkışta paltolarını teslim alıp ayrılabilirler.

  Konya Kelebekler Vadisi Nerede, Nasıl Gidilir?

  Toplu taşıma ile gitmek isteyenler 47 veya 57 numaralı belediye otobüsünü ya da Fatih Işıklar minibüsü ile ulaşım sağlayabilirler.
  Özel aracıyla gelecekler için otopark imkanı var.

  Adres: Parsana Mh. İsmail Kaya Cd. No:244 Selçuklu / KONYA

  Telefon: 0 332 211 11 20

  Kelebekler Vadisi haritada konumu 

  Konya Kelebekler Vadisi Giriş Ücreti 2021

  2021 yılı Konya Kelebekler Vadisi giriş ücreti, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki farklı tarife olarak aşağıda verilmiştir:

  Ailesiyle birlikte gelen 0-6 yaş arası çocuklardan giriş ücreti alınmıyor.
  Ailesiyle birlikte gelen 6-14 yaş arası çocuklardan 5 TL alınıyor.

  Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Çalışma Saatleri

  Açılış     : 09:00
  Kapanış : 17:00 
  Pazartesi hariç Haftanın her günü ziyarete açık.

  Konya gezilecek yerler listemizde bulunan
  Mevlana Müzesi
  ve Konya’da ne yenir, nerede yenir? 

  yazılarımıza da göz atmanızı öneririz.

  Yazı kaynağı : gezginsitesi.com

  Bahçemize Ulaşım - Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

  Bahçemize Ulaşım - Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

  “Kültürpark veya Yazır hareket merkezinden 47 numaralı otobüs ile Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz.

  Kültürpark’tan hareket eden 47 no’lu otobüs Nalçacı Cad. - Kerkük Cad. - Eski Manifaturacılar - Kent Plaza - Aydınlıkevler ve son olarak İsmail Kaya Caddesi’nde yer alan Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşıyor.

  Yazır’dan hareket eden 47 no’lu otobüs Yazır hareket merkezinden Ahmet Yesevi Cad. ve İsmail Kaya Caddesi’nde yer alan Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşıyor.”

  57  Numaralı Otobüs Güzergahı  

  Yazır’dan hareket eden 57 no’lu otobüs  Otogar Tramvay hattı  - Halil Ürün Cad. -  Ahmet Yesevi Cad. ve İsmail Kaya Caddesi’nde yer alan Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşıyor.”

  Yazı kaynağı : konyakelebeklervadisi.com

  Tarayıcınız bu videoyu desteklemiyor.

  Yazı kaynağı : www.konyakelebeklervadisi.com

  Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

  Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

  Konya’nın Selçuklu Belediyesi tarafından ülkemize kazandırılan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 2015 yılının temmuz ayında hizmete sunuldu. 15 türden fazla, binin üzerinde kelebek uçuş alanı olarak tasarlanan bu özel bahçe Avrupa’nın en büyük tropikal kelebek bahçesi unvanına sahip, ülkemizin de tek kelebek bahçesidir.

  7 bin 600 metrekare büyüklüğündeki vadinin yaklaşık olarak bin 600 metrekaresi kelebek uçuş alanı. Bunun dışında bölgede 80 türden fazla binlerce bitki türü yer alıyor. Böcek müzesiyle de ülkemizdeki böcekler tanıtılıyor.

  Vadinin bulunduğu yer oldukça büyük bir alana sahip. İçerisinde müzeler ve gezi parkurları yer alıyor. Kelebeklerin uçuş alanı içerisinden geçtiğinizde kendinizi masal diyarında hissedebilirsiniz. Etraf oldukça yeşil ve tropikal bitkilerin de bulunduğunuz atmosfere kazandırdığı bir farklılık var. Kendinizi Türkiye’de değil de, tropikal iklimin hat safhada yaşandığı Amazon ormanında hissedebilirsiniz. Oldukça farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için Konya seyahatlerinde Kelebek Vadisi gezilecek yerler listesinin en başında olmalı…

  Tropikal Böcek Müzesi

  Böcek müzesi içerisinde birçok böcek tanıtımı yer alıyor. İnteraktif sunumlar içerisinde yapılan tanıtımlara çocukların ilgisi çekebilmek için çizgi film şeklinde de yer verilmiş. Ayrıca kelebeklerin yaşam döngüsünü gösteren bir showroom da yer alıyor. Müzenin dekorasyonu amacına oldukça uygun halde yapılmış. İçerisine girdiğinizde farklılığı hissedebiliyorsunuz. Bir mağara içerisinde böcekleri keşfetmek için gezdiğinizi düşünebilirsiniz.

  Vadi içerisinde birçok sosyal projeye imza atılıyor

  Konya Tropikal Kelebek BahçesiÇocukların hayvan sevgisi ve bahçe veya botanik konularına ilgilerini arttırmak amacıyla öğrenci grupları bahçeyi ziyaret ediyor. Eğer yaz dönemi dışında bir ziyaret gerçekleştirecek olursanız, mutlaka bu tür bir gruba denk gelmeniz mümkündür. Bahçede bulunan eğitmenler tarafından çocuklara kelebekler ve diğer böcek, bitki türleri hakkında bilgi veriliyor. Dersliklerde sunumlar ve bir takım çizgi filmler seyrettiriliyor. Bahçenin hayvan ve bitki sevgisini aşılamaya yönelik bir eğitim mecrası olarak da kullanılması oldukça hoş.

  Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Ziyaret Saatleri

  Pazartesi hariç haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz. Saat 10’da açılıyor ve saat 18.30 sularında da kapanıyor. Büyük bir alan olduğu için biraz erkenden gitmenizde fayda var. Bu yüzden kapanış saatine yakın bir vakitte gitmenizi tavsiye etmiyoruz.

  Kelebek Bahçesi Giriş Ücretleri Ne Kadar? 2020

  Hafta içi :  Sivil 17,5 tl

  Öğrenci: 7,5 tl

  Şehit ve Gazi yakını, Engelli: 5 tl

  Hafta sonu:  Sivil:17,5 tl

  Öğrenci: 7,5 tl

  Şehit ve Gazi yakını, Engelli: 5 tl

  DipNot: Burada Müze Kartı geçmemektedir.

  Kelebek Bahçesi Fotoğrafları

  Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Nerede, Nasıl Gidilir?

  Adres: Sille Parsana,İsmail Kaya Cd. No:206, 42250 – Selçuklu / Konya

  Telefon: (0332) 211 1120

  Nasıl gidilir?: Havaalanından, otogardan ve tren garından 20 dakikada taksinizle kelebek bahçesine ulaşmanız mümkündür. Otogardan Fatih ışıklar minibüsünü de kullanarak vadiye ulaşabilirsiniz. Otobüsle vadiye ulaşmak isteyenler 47 numaralı hatta Kültürpark ve Yazır hareket merkezinden binerek vadiye gelebilirler. Konum bilgisi için tıklayın.

  Yazı kaynağı : gezilmesigerekenyerler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap