Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  konya hayvan rehabilitasyon merkezi

  1 ziyaretçi

  konya hayvan rehabilitasyon merkezi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Konya Büyükşehir Belediyesi'nden hayvan bakımevindeki skandal görüntülere soruşturma

  Konya Büyükşehir Belediyesi'nden hayvan bakımevindeki skandal görüntülere soruşturma

  Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğe vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada tepki çekti. Konu ile ilgili Konya Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı ifade edilerek, "Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır.” denildi.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Konya Büyükşehir'den Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ndeki görüntülerle ilgili açıklama! Soruşturma başlatıldı

  Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi

  Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi

  AÇIKLAMA:

  Barınak ile ilgili detaylı bilgi almak için 0537 952 49 99 u arayabilirsiniz.

  Konya büyükşehir belediyesi sahipsiz hayvan bakımevi ve rehabilitasyon merkezi
  Addres: Dere Aşıklar, 42005 Meram/Konya

  Telefon: 444 55 42
  WhatsApp Şikayet Hattı: 0534 404 4242

  Konya’da Yaralı Sokak Hayvanları “Canbulan” İle Hayata Tutunuyor
  https://www.konya.bel.tr/haberayrinti.php?haberID=8021

  Yazı kaynağı : kirikkuyruk.com

  KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN HAYVAN BAKIMEVİNDEKİ GÖRÜNTÜLERE SORUŞTURMA

  KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN HAYVAN BAKIMEVİNDEKİ GÖRÜNTÜLERE SORUŞTURMA

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’yı örnek gösterdi

  KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

  KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

  Türkiye’nin en büyük ve en modern hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezi olan Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, örnek uygulamalarla dikkat çekiyor.

  2 bin 500 hayvan kapasiteli merkezdeki yaralı hayvanlar için tam teşekküllü hayvan hastanesinde; laboratuvar, röntgen üniteleri, acil müdahale odaları ve kuvözler yer alıyor.

  Alttan ısıtmalı bakım odalarının yer aldığı merkezde, yarı açık gezintili çoklu köpek bakım bölümleri, kulübeleri, kedi evi, sosyal tesisler, pet gösteri ve gezinti alanıyla sahipsiz canlara hizmet veriliyor. Merkezde ayrıca yıllık ortama 10 bin civarında hayvanın tedavisi, 15 binin üzerinde hayvanın aşılanması ve düzenli olarak bakımı ve beslenmesi de yapılıyor.

  BAŞKANLARDAN BARINAĞA ZİYARET

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ile birlikte barınakta incelemelerde bulundu.

  Merkezin 1 milyon metrekare toplam zemin üzerinde 100 bin metrekare alana kurulu olduğunu belirten Başkan Altay, hayvan hakları konusunda da önemli işler yaptıklarını söyledi. Yaratılan her şeye yaratandan dolayı saygı duyduklarını ve sevdiklerini kaydeden Başkan Altay, şöyle konuştu: “Özellikle son dönemde sokak hayvanlarıyla ilgili çok önemli bir gündem var. İçinde bulunduğumuz Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Merkezimiz 1 milyon metrekare toplam alan üzerinde 100 bin metrekare alana kurulu. Çeşitli bölümlere ayrılmış bu kompleksimizde; misafirlerimizi karşılayacağımız bir ziyaretçi merkezi, barınaklar ve hayvan hastanemiz var. Özellikle hayvan hastanemizde tüm tıbbi müdahalede bulunacak bir donanıma sahibiz. Laboratuvarlar, röntgen üniteleri, acil müdahale odaları, kuvözleri ile birlikte gelen tüm hayvanlarımıza burada destek oluyoruz. Buradaki amacımız, hayvanları en güzel şekilde misafir edebilmek. Merkezimize getirilen yasaklı olan ırklarla ilgili de ayrı bölümlerimiz var.”

  REHABİLİTASYON SÜRECİNE KATKI İÇİN 40 BİN METREKARELİK İLAVE ALAN

  Başkan Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sokak hayvanlarıyla ilgili ifadeleri ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı genelgesine uygun olarak çalışmalar yürüttüklerini vurgulayarak, “Bu konuda öncü çalışmalar yapıyoruz. Bununla birlikte merkezimizde 100 bin metrekare alana ilave olarak rehabilitasyon sürecine katkı sağlamak için 40 bin metrekarelik yeni bir alan oluşturuyoruz.” dedi.

  “CANBULAN” SAHİPSİZ DOSTLARIMIZIN YARDIMINA KOŞUYOR

  Trafik kazaları ve yaralanmalarda acil müdahale aracı olan Canbulan'ın Türkiye'ye örnek şekilde hizmete devam ettiğini aktaran Başkan Altay, “Acil müdahale ekibimiz, bir ambulans mantığıyla yaralı hayvanı bir an önce alarak burada yapılacak işlerin tamamlanmasıyla ilgili süreci takip etmek için rehabilitasyon merkezimize getiriyorlar. Eğer burada çözüm üretemiyorsak Avrupa'nın en büyük hayvan hastanesi olan Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nde işlemlerini yerine getiriyoruz. Bütün yaşayan canlılara saygı duyuyoruz ve onların insanlara zarar vermeden birlikte yaşaması için çaba gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.

  25 BİN NÜFUS ÜZERİ İLÇELERDE DE HAYVAN REHABİLİTASYON MERKEZLERİ YAPILACAK

  Başkan Altay, merkezi; Selçuklu, Karatay ve Meram belediyeleriyle birlikte işlettiklerini anımsatarak, şunları kaydetti: “Konya merkezin tamamına burada hizmet veriliyor. İnşallah ilçelerimizde de hayvan barınaklarının oluşturulmasıyla ilgili ilçe belediyelerimizle yine ortak bir çalışma yürütüyoruz. Bunların bir kısım hibelerini Büyükşehir olarak biz veriyoruz. İnşallah yakın zamanda 25 bin nüfusun üzerinde olan tüm ilçelerimizde standartlara uygun hayvan rehabilitasyon merkezlerinin yapıldığına da şahitlik edeceğiz.”

  Yazı kaynağı : www.konya.bel.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap