Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  konusu dini ve milli bayramlar olan bir hikaye

  1 ziyaretçi

  konusu dini ve milli bayramlar olan bir hikaye bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Konusu dinî veya millî bayramlar olan bir hikâye yazınız.

  Forum Sayfa Cevapları

  6. Sınıf Türkçe Konusu dini veya milli bayramlar olan bir hikâye yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 

  Cevap :

  BAYRAM ELBİSEM

  Ben bir bayram sabahı uyandığımda diğer çocuklar gibi sevinemiyor ve daha mutsuz hissediyordum. Yeni bir elbise alamadığımız için üzülüyor ve arkadaşlarımın yanında mahcup hissedeceğimi düşünüyordum. Üzgün bir şekilde kalktım. Annem evi temizlemiş ve bizim ve misafirlerin yemesi için ikramlıklar hazırlamıştı. Annem bu üzüntümün farkında olduğu için ağladı ve bana sarıldı. Kapı çaldığı için kapıya doğru koştum. Arkadaşlarım beni şeker toplamak için çağırmaya gelmiş, ancak ben istemediğimi söyleyerek onları yollamıştım. Elbisem olmadığını nasıl söyleyecektim ki.

  Enes bizim komşumuzdu ve benden iki yaş büyüktü. Ona gelen hediye kıyafetler üzerine olmadığı için onu birine vermek istemişti. Bize annesi ile geldi bana getirmiş olduğu poşeti uzatarak bunu isteyip istemediğimi sordu. İçindekileri görünce aklım başımdan gitmişti.

  Ona sarıldım ve kıyafetleri giydim. Babası ona o kıyafetlerin aynısını ama bir büyük bedenini almış ama diğer kıyafetleri iade edemediği için elinde kalmıştı. Beraber ikizler gibi bütün gün gezdik.. O da bizim evdeki ikramlarımızı beğendi. Beraber arkadaşlarımın yanına giderek türlü türlü oyunlar oynadık.

  Yazı kaynağı : www.forumsayfacevaplari.com

  Konusu dinî veya millî bayramlar olan bir hikâye yazınız.

  6. Sınıf için konusu dinî veya millî bayramlar olan bir hikâye yazınız hakkında kısaca yazacağız.

  19 Mayıs için günlerdir okulda hazırlık yapan Eda ve arkadaşını tatlı bir telaş almıştı. Beden hocası onlara bayrak gösterisi ile şiir okuma görevi vermişti. Diğerleri de spor hareketlerinden oluşan gösterilere hazırlanıyordu. Eda şiirine her gün çalışıyor, vurgu ve tonlamalara dikkat ediyordu.

  Okulda boş zamanlarda öğretmen onları izliyor, gerekli uyarıları yapıyordu. Artık her prova sonrasında her şey daha iyi hale geldi. Hem bayrak gösterisi hem de şiir okuma kusursuzdu. Yalnız Eda bu programda görev almadan önce 19 Mayıs’ın milli bayramlardan biri olduğunu bilmiyordu. Öğretmenleri onlara bu görevi verirken milli bayramlardan bahsetmişti. Eda da o günün akşamında evde 19 Mayıs ile ilgili araştırma yaptı.

  Atatürk’ün bu günü gençlere armağan ettiğini ve gençliğe ayrı bir önem verdiğini öğrendi. Araştırması bu konuda bilgisini artırdı. Neyse artık o tarih geldi çattı. Herkes gururla gösterisini yaptı. Eda”nın şiiri mükemmel okuyuşu çok beğeni topladı. Zaten okul programı dolu dolu geçti. Her şey çok güzel olmuştu. İzleyenlerin milli duyguları kabarıp coştu. Hele en sondaki bayrak gösterisinde büyük bir alkış tufanı koptu.

  Müdür ertesi gün öğrenciler sıra ile içeri alınmadan önce programda görev alanları kutlayarak milli bayramların önemi hakkında konuştu. Bu özel günlerin milletimizi bir araya getirdiğini, tarihimizde yaşanan gelişmeleri hatırlattığını ve içimizdeki milli duyguları açığa çıkardığını anlattı. O günden sonra Eda diğer programlarda görev almak için daha bir sabırsızlanıyordu. Çünkü ilk kez herkesin önünde sahneye çıkıp şiir okudu. Topluluk önünde bir şeyler ortaya koymak çok önemli diye düşünmeye başladı. Zaten istekli olursa neler yapabileceğini de kanıtlamış oldu.

  Yazı kaynağı : www.turkceders.site

  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 92-98-99-100-101. Sayfa Cevapları ATA Yayınları

  Facebook'ta Paylaş

  Twitter'da Paylaş

  Linkedin'de Paylaş

  Yazı kaynağı : www.forumsinif.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Ecem su 27 Gün önce
  1

  Çok güzel olmuş hoca hep böyle seyler yazın derse emin olabilirsınız hep bu siteden bakıcam

  0
  Anonim 4 Gün önce

  Hiç güzel olmamış

  ALİ 1 Ay önce
  2

  daha kısa olsun bu çok aşırı uzun

  0
  Anonim 4 Gün önce

  Bencede

  0
  Biri 1 Ay önce

  Aynen hem uzun hem de her yerde aynı hikaye

  Yorum yap