Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  koltuklar neyle silinirse temiz olur

  1 ziyaretçi

  koltuklar neyle silinirse temiz olur bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Koltuklar nasıl temizlenir? Doğal malzemelerle koltuk nasıl silinir?

  Koltuklar nasıl temizlenir? Doğal malzemelerle koltuk nasıl silinir?

  Ev temizliği yaparken, koltukların tam olarak düzgün temizlenmesi perde ve halıların temizlenmesi kadar kolay değildir. Doğru şekilde temizlenmediği zaman kirlerin daha derinlere inmesi ve kumaşın içine hapsedilmesine neden olabilir. Bunun için daha dikkatli ve doğru metotla koltukların temizlenmesi gerekmektedir. Konuyla ilgili hem doğal hem de etkili temizlik yöntemleri önerilmektedir. Koltuk temizliğinde en önemli detay ise koltukların kumaş yapısına göre temizlik malzemesi uygulanmasıdır. Deri, kadife, pamuklu ve süet koltuklar farklı yöntemlerle temizlenmelidir. Düzenli olarak koltukların temizlenmesi evin kokusunu değiştirerek daha ferah olmasını sağlamaktadır.

  SÜET KOLTUKLAR NASIL TEMİZLENİR?

  Süet koltukların lekelerin en zor çıktığı koltuklardır. Leke silinip yıkansa bile kuruduktan sonra izlerin ortaya çıktığı görülür. Süet koltukların temizlenmesinde en etkili yöntemlerden biri ise sprey şişenin içine alkol koyup lekeli bölgelere püskürtmek ve ardından çok sert olmayan bir fırça ile silmek. Bu yöntem koltuklar üzerindeki lekelerin daha çabuk çıkmasına yardımcı olacaktır.

  Süet koltukların üzerinden yağ lekelerini çıkarmak için yağın döküldüğü bölgeye tuz dökerek 10 dakika bekletilir ve tuz dikkatlice temizlenir. Ardından hiç silmeden yeniden tuz dökülür ve temiz ve miktofiber bir bezle silmeye başlanır. Bu yöntem süet koltukların üzerinden yağ lekesini çıkarmayı kolaylaştıracaktır. 

  Koltukların daha iyi temizlenmesi için sirke, bulaşık deterjanı ve soda karıştırılarak su hazırlanır ve koltuklar hazırlanan su ile iyice silinir. Süet koltukların üzerinden leke ve kirlerin kolayca arınmasına yardımcı olacaktır. 

  Koltukların temizlenmesinde etkili olan diğer yöntemlerden biri de beyaz sabundur. Saf beyaz sabun ve su ile koltukların üzerindeki kir ve lekenin çıkarılması etkilidir. Sık sık bu uygulamanın yapılması koltukların üzerinde olan kalıcı lekelerin de zaman içerisinde geçmesini sağlayacaktır. 

  DERİ KOLTUKLAR NASIL TEMİZLENİR?

  Temizliği en kolay görülen deri koltuklar, dikkatli temizlenmediği durumlarda çabucak solmasına ve deforme olmasına neden olmaktadır. Deri koltukları temizlerken aşırı kimyasal içeren çamaşır suyu, tuz ruhu, bulaşık deterjanı gibi malzemelerin kullanılmamasına özen gösterilmelidir. 

  Deri koltuklar üzerinden lekelerin çabucak çıkarılması için beyaz saf sabun ve su ile temizlemek yeterli görülmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken unsur ise koltukların renginin solmaması için çok fazla sabun ve su kullanmamaktır. Silme işlemi bittikten sonra durulayıp iyice kurulamak gerekmektedir.

  KADİFE KOLTUKLAR NASIL TEMİZLENİR? 

  Lekelerin en zor çıktığı koltuklardan biri de kadife kumaş kaplı koltuklardır. Kadife kumaşın yıpranmaması için daha özenli dikkatli temizlenmesi gereklidir. Sert fırça ve bez kullanımından kaçınarak yumuşak bezlerle temizlenmesi önerilmektedir. 

  Kadife kumaşlı koltukları temizlenirken bulaşık deterjanı ve suyu karıştırıp silinmesi önerilmektedir. Bunun dışında beyaz sabun yöntemiyle de kadife koltuklar üzerindeki lekeler de çıkarılabilir. Koltuk temizliğinde en etkili yöntemlerden biri de karbonatla temizlemektedir. Bunun için yapılması için lekeli bölgenin üzerine karbonat sürerek 1-2 dakika beklettikten sonra ılık suyla silinir.

  Tüm bu yöntemler uygulanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise kadife kumaşın yapısını bozmamak için aşırı sıcak su kullanımından kaçınmak ve kadifenin tüylerinin yönüne doğru silinmesidir. 

  PAMUKLU KUMAŞLAR NASIL TEMİZLENİR?

  Pamuklu kumaşların temizlenmesi için oldukça pratik ve kolay bir yöntem bulunmaktadır. 1 fincan sirke, 1 fincan ılık su, sıvı sabun ve arap sabunu karıştırılarak koltukların üzeri yumuşak bir bezle silinir ve aynı şekilde durulanır. Koltukların üzerinde lekelerin ve kirlerin daha etkili bir şekilde temizlenmesine yardımcı olacaktır. 

  TAY TÜYÜ KOLTUKLAR NASIL TEMİZLENİR?

  Temizlemesi oldukça hassas olan tay tüyü koltuklar sert sırça yada sert bezlerle temizlemek koltukların daha çabuk yıpranmasına neden olabilir. Bundan dolayı daha dikkatli ve hassas temizlenmesi önerilir. Tay tüyü koltukların temizlenmesi için önerilen temizlik önerisi ise sabun, sirke ve şampuanı karıştırarak koltukların üzeri silinmesidir. Temizliği oldukça kolay olan tay tüyü koltuklarda dikkat edilmesi gereken hassasiyettir. Yeterli özen gösterildikten sonra kolayca temizlenmektedir. Hazırlanan su ile koltukları sildikten sonra iyice durulanır ve temizlik tamamlanmış olur. 

  KOLTUK NASIL TEMİZLENİR?

  Yukarıda sayılan tüm temizleme yöntemlerinin yanında aspirin ile de koltuklar temizlenebilir. Birçok marketin temizlik reyonunda yer alan aspirin koltukların temizlenmesinde oldukça etkilidir. Bir kovanın içini su ile doldurup aspirin döktükten sonra koltuklar iyice silinir ve durulanır. Böylece koltukların üzerindeki toz, kir ve lekeler temizlenmiş olur. 

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Koltuk Nasıl Silinir, Temizlenir? 5 Doğal Tavsiye

  Koltuk Nasıl Silinir, Temizlenir? 5 Doğal Tavsiye

  Farklı Kumaşlar İçin 5 Pratik Koltuk Temizliği

  Koltuklar birçok kişinin evinde özenle seçilen ve hassas şekilde kullanılan ev eşyalarıdır. Bazen salon ve oturma odası şeklinde ayrılan evlerde salon koltukları hep daha yeni kalmaktadır. Oturma odasındaki koltuğun ise gün içinde üzerinden yemek kırıntıları, toz ve lekeler eksik olmaz. Eğer koltukları hor kullanan biriyseniz; sizlere koltuk temizleme bilgilerini sunmak istiyoruz.

  Piyasada bir koltuğun fiyatını araştırdığınızda, koltukları doğal yöntemler ile temizlemek için harekete geçebilirsiniz. Yeni bir koltuk almak mı? Koltuğu yenilemek için kısa süreli bir temizlik yapmak mı? Siz en iyisi biraz düşünün. Daha uzun ömürlü koltuklara sahip olmak için öncelikle özenli kullanmanızı, sonra da bu sayfadaki pratik koltuk temizleme bilgilerini dikkate almanızı rica edeceğiz. Koltuktaki lekeleri çıkarmak isteyenlere mükemmel çözüm önerileri bu sayfada sizlerle olacak.

  Koltuk silinmesi ile tertemiz sonuçlar elde etmenin yanında koltuklarınızın yapısını da korumaya özen göstermelisiniz bunun için de bez seçimine dikkat etmelisiniz. Önerileri uygulama aşamasında koltuk nasıl bezle silinir diye aklınızda soru işareti oluşabilir. Mikrofiber bezler ile temizlik yapabilirsiniz.

  Koltuk Ne İle  Silinir?

  Çay, pasta, kahve ya da dondurma lekeleri olan koltuk nasıl temizlenir diye kara kara düşünüyorsanız; öncelikle koltuğun döşemesinde kullanılan kumaşa göre bir yol izlemeniz gerekecek. Koltuk nasıl temizlenir, koltuk lekeleri nasıl silinir sorularını cevaplarken deri, kadife, keten koltuklar için ayrı ayrı temizlik önerilerimiz olacak. Farklı yöntemler tavsiye etmemizin nedeni; koltuğu temizlerken kumaşına zarar vermemek. Eğer evinizde bir bayram temizliği havasını oluşturmak istiyorsanız; temizliğe önce koltuklardan başlayabiliriz! O halde malzemeleri hazırlayın, koltukları en kolay şekilde temizliyoruz!

  Stor Perde Nasıl Yıkanır? Evde Kolay Temizleme İpuçları

  Koltuk Nasıl Silinir, Temizlenir? Tam İhtiyacınız Olan 5 Çözüm

  1) Deri Koltuklar: Sirke & Zeytinyağı

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Fırın Nasıl Temizlenir? Yağ ve Kirden Arındıracak 5 Kolay Yöntem

  2) Pamuklu Koltuklar: Sabun & Sirke

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Çamaşır Makinesi Temizleme Püf Noktaları – En Kolay 5 Etkili Yöntem

  3) Kadife Koltuklar: Bulaşık Deterjanı

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Mutfak Tezgahı Nasıl Temizlenir? İhtiyacınız Olan 7 Pratik Yöntem

  4) Tüm Yüzeylere: Aspirin Temizleyici

  Malzemeler:

  Uygulama:

  5) Tay Tüyü Koltuklar: Sabun & Sirke & Şampuan

  Malzemeler:

  Uygulama:

  Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? Kurumuş Lekelere 7 Pratik Kesin Çözüm

  Evdeki 5 Malzeme ile Beyaz Ayakkabı Temizliği

  Aspiratör Filtresi Temizlemenin En Pratik 3 Yolu

  Fayans Aralarını Temizlemenin En Kolay 5 Yolu

  Ütü Kireci Temizlemenin En Pratik 5 Yöntemi

  Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar? 7 Pratik Adımda Lekeleri Yok Edin!

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Koltuk Nasıl Silinir: Doğal Malzemelerle Koltuk Nasıl Temizlenir? - Yemek.com

  Koltuk Nasıl Silinir: Doğal Malzemelerle Koltuk Nasıl Temizlenir? - Yemek.com

  Evlerimizde her zamankinden çok daha fazla zaman geçiriyor, kendimizi daha sık yemek ya da temizlik yaparken buluyoruz, doğruya doğru. Buna bir de baharın gelmesiyle birlikte yaptığımız bahar temizliği dahil olunca, evi dip köşe temizlemek için kolları sıvıyoruz. Bugünkü konumuz koltuk temizliği!

  Koltuk nasıl silinir, hangi malzemelerle silindiğinde üzerine dökülen kahvenin, çayın lekesi yok olur, evdeki hangi doğal malzemeler bize koltuk temizliğinde destek olur merak ediyorsanız buyurun sizi hemen aşağıya doğru alalım, koltuk nasıl temizlenir bir bir anlatalım.

  Koltukların yapıldığı malzemelere de dikkat ederek onlara zarar vermeden ilk günkü gibi tertemiz olmalarını sağlamak aslında düşündüğünüzden çok daha kolay olacak.

  Koltuk nasıl silinir: Genel koltuk temizliği nasıl yapılır?

  İşe genel bir koltuk temizliği ile başlamak en doğrusu olacaktır. Bu sayede koltukların üstlerinde biriken toz ya da evcil hayvanların tüylerinden kurtulacak, temizliğin diğer aşamalarında bu toz ve tüylerin işinizi zorlaştırmasının da önüne geçeceksiniz. Bu genel koltuk temizliğini, kullanım kılavuzunda aksi belirtilmediği sürece tüm koltuk tipleri için kullanabilirsiniz. Şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

  Bu genel temizliğin ardından koltuğunuzun türüne göre daha derinlemesine koltuk temizliğine geçebilirsiniz. Buyursunlar...

  Pamuklu ya da süet koltuk nasıl temizlenir?

  Süet ve pamuklu koltuklar en çok tercih edilen koltuk türlerinden olsa da üzerinde leke oluştuğunda temizlemesi bir hayli zor olduğu için zaman zaman can sıkıcı olabiliyor. Onların temizliği için de önce yukarıdaki anlattığımız genel temizlik adımlarını uygulamanız gerekiyor.

  Ardından hala üzerinde kalıcı lekeler olduğunu fark ederseniz aşağıdaki karışımdan destek alabilirsiniz.

  Pamuklu ya da süet koltuğu silmek için ihtiyacınız olan malzemeler:

  Nasıl temizlenir?

  Kadife koltuk nasıl temizlenir?

  Kadife koltuklar güzel görünümü nedeniyle en çok tercih edilen koltuklardan olsa da kadifenin hassas bir malzeme olması sebebiyle temizlemesinde çok özenli davranılması gerekiyor. Eğer kadife koltuğunuzda leke yoksa ilk maddede anlattığımız genel koltuk temizliğini yapmanız yeterli. Ancak leke kaldıysa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  Kadife koltuğu silmek için ihtiyacınız olan malzemeler:

  Nasıl temizlenir?

  Deri koltuk nasıl temizlenir?

  Deri koltukları temizlerken çok özenli davranmanız gerektiğini ve deriye zarar vermemek için çok fazla su kullanmadan temizliğinizi tamamlamanız gerektiğini unutmamalısınız.

  Eğer koltuğunuzun temizliği için özel bir temizlik malzemesi öneriliyorsa onu temin etmeniz en doğrusu olacaktır. Ancak böyle bir malzeme söz konusu değilse su beyaz sirke, vazelin, zeytinyağı ya da badem yağından destek alabilirsiniz. Deri koltuk nasıl silinir detaylarını da hemen anlatalım.

  Deri koltuğu silmek için ihtiyacınız olan malzemeler:

  Nasıl temizlenir?

  Çay, kahve, yağ lekelerine son: Koltuklardaki inatçı lekelerden kurtulmaya yardımcı karışım

  Yazı kaynağı : yemek.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap