Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kocaeli üniversitesi formasyon 2021 2022 başvuru

  1 ziyaretçi

  kocaeli üniversitesi formasyon 2021 2022 başvuru bilgi90'dan bulabilirsiniz

  KOÜ Eğitim Fakültesi

  KOÜ Eğitim Fakültesi

  Kocaeli Üniversitesi

  Kocaeli Üniversitesi 2021-2022 Formasyon Duyurusu

  Kocaeli Üniversitesi 2021-2022 Formasyon Duyurusu

  Kocaeli Üniversitesi 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde yürüteceği formasyon programı için başvuru detaylarını açıklamıştır.

  Kocaeli Üniversitesi tarafından yapılan duyuruya göre başvurular 8-12 Ekim 2021 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Başvuru sonuçları 13 Ekim’de açıklanacak olup, kayıt hakkı kazanan adaylar için kesin kayıt tarihleri 14-15 Ekim 2021’dir. Boş kontenjan olması durumunda 18 Ekim 2021 tarihinde yedek listeden kazananlar açıklanacaktır ve bu adayların kayıtları 19 Ekim 2021 tarihinde yapılacaktır. Programa belirlenen lisans alanlarından mezunlar başvurabileceklerdir.

  Dersler 25 Ekim 2021 tarihinde başlayacaktır ve yüzde 40’ı uzaktan eğitim yöntemiyle yürütülecektir.

  Başvuru detayları içintıklayın.

  Yazı kaynağı : formasyonhaber.net

  Kocaeli Üniversitesi Formasyon detayları açıklandı

  Kocaeli Üniversitesi Formasyon detayları açıklandı

  Kocaeli Üniversitesi'nin yapmış olduğu duyuruya göre  2021-2022 eğitim-öğretim döneminde yürütülecek olan formasyon programı 8-12 Ekim 2021 tarihleri arasında online olarak yapılacak. Açıklanan bilgilere göre başvuru sonuçları13 Ekim’de açıklanacak olup, kayıt hakkı kazanan adaylar için kesin kayıt tarihleri 14-15 Ekim 2021 olacak.

  Boş kontenjan olması durumunda yedek listeden seçim yapılacak ve kazananlar 18 Ekim 2021 tarihinde  açıklanacak. Yedek listeden kazanan adayların kayıtları ise19 Ekim 2021 tarihinde yapılacak. Programa belirlenen lisans alanlarından mezunlar başvurabilecekler.

  Dersler 'in 25 Ekim 2021 tarihinde başlayacağı ve yüzde 40’ı uzaktan eğitim yöntemiyle yürütüleceği de açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

  Ayrıntılar için tıklayın :Kocaeli Üniversitesi Duyurular

  Başvuru detayları için :  PDF

  Yazı kaynağı : www.kocaelihalkgazetesi.com

  Pedagojik formasyon başvuruları ne zaman başlıyor?

  Pedagojik formasyon başvuruları ne zaman başlıyor?

  YÖK ile MEB arasında “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı” güncellenerek yürürlüğe girdi.

  Ayrıca MEB tarafından “Uygulama Öğrencilerinin Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Öğretim Kurumlarında Yapacakları Öğretmenlik Uygulamasına İlişkin Yönergede”de güncellendi.


  YÖK pedagojik formasyon eğitimiyle ilgili daha önce 18.11.2015 tarihinde hazırlanan usul ve esasları gözden geçirerek gerekli düzenlemeleri gerçekleştirdi. Bu kapsamda yapılan düzenlemelere yönelik açıklamada şu ifadeler kaydedildi,

  "Bu çerçevede pedagojik formasyon eğitimi sertifika programları, paydaşların görüş ve önerileri de alınarak 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanan yeni öğretmenlik programları ile uyumlu hale getirilmiştir. ‘Pedagojik Formasyon Eğitimine İlişkin Çerçeve Usul ve Esaslar’, güncellenmiş haliyle Yükseköğretim Kurulu tarafından da onaylanarak 2021-2022 eğitim-öğretim yılından itibaren uygulanmak üzere yürürlüğe girmiştir.

  Yükseköğretim kurumlarında ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı itibarıyla yüz yüze eğitimin yeniden başlamasına bağlı olarak, öğretmenlik eğitimi programlarıyla süregelen çalışmalar kapsamında geçmişte de uygulanan pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarının da belirlenen yeni usul ve esaslar çerçevesinde; “üniversite senatolarının belirleyeceği kriterler, üniversitelerin fiziki alt yapısı, öğretim üyesi yeterliliği, eğitimin niteliği, illerde milli eğitim müdürlüğüne bağlı okulların fiziki kapasitesi ve öğretmenlerin branşlara göre dağılımı” gibi hususların da göz önünde bulundurularak başlatılması mümkün olabilecektir."

  PEDAGOJİK FORMASYON BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

  Pedagojik formasyon eğitimi, bu yıl itibariyle yükseköğretim kurumlarında yüksek lisans programı olarak verilecek.

  Öğretmen adayları bu eğitimi aldıktan sonra atanma hakkı elde edecek. MEB'in yaptığı açıklamaya göre programa başvurular ekim ayında alınacak.

  PEDAGOJİK FORMASYON BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliğinde açılacak olan Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans Programı, eğitim fakültesinden mezun olmayan ve öğretmen olmak isteyen adaylara veriliyor.

  PEDAGOJİK FORMASYON NEDİR?

  Pedagojik formasyon, akademik tanımların, öğrenmeye açık bireylerin algılayabileceği dilde, farklı şekillerde anlatılabilmesi için alınan bir çeşit formasyon eğitimi. Üniversitelerin fen-edebiyat fakültelerindeki herhangi bir bölümden alınmış eğitimden sonra, o bölüm mezunlarının öğretmenlik yapabilmesi için tasarlanmıştır. Sınıf yönetimi, öğretmenlik mesleğine giriş gibi derslerden oluşmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.ntv.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap