Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  klima gazı ne kadar sürede biter

  1 ziyaretçi

  klima gazı ne kadar sürede biter bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Klima Gazı Ömrü Ne Kadardır?

  Klima Gazı Ömrü Ne Kadardır?

  Klima Gazı Nedir?

  Klima Gazı Ne Zaman Kullanılır?

  Klima Gazı Neden Biter?

  Klima Gazının Bittiği Nasıl Anlaşılır?

  Klima Gazı Dolumu Nasıl Yapılır?

  Oto Klima Gaz Dolumunu Makine Olmadan Yapabilir miyim?

  Araç Klima Gaz Dolumu Fiyatı

  Araba Klima Gazı Dolum Süresi Ne Kadardır?

  Yazı kaynağı : www.pratikaraba.com

  Araç Klima Gazı Ne Kadar Gider, Kaç Yılda Biter? - SürücüKursları.com

  Araç Klima Gazı Ne Kadar Gider, Kaç Yılda Biter? - SürücüKursları.com

  Bazı sürücüler araçlarındaki klima gazının herhangi bir kaçağının olmaması halinde çok uzun yıllar boyunca azalmayacağı düşünür, ancak durum hiçte öyle düşünüldüğü gibi değildir, çünkü otomobilin birçok parçasında olduğu gibi klima gazında da bir süre vardır.

  Klima Gazı Ne Zaman Biter?

  Klima gazı basılıp % 100 dolu hale getirildikten sonra her yıl % 5 ile % 15 oranında azalır. Bu değeri belirleyen şey ise aracın klima sisteminin genel durumudur. Yani filtre bakımının iyi yapılması gerekir. Bu oranlardan yola çıkıldığında standart bir araçta her 2–3 yılda bir klimanın gazı ilk performansını göstermez 5–7 yıl arasında ise tamamen bitmiş olur. Aracın bakımını düzenli yaptığınızı varsayarsak bir aracın kliması 10 yıl dayanabilir.

  Klima Gazının Uzun Süre Gitmesi İçin Yapılacaklar?

  Klima sistemi, genelde 4–5 aylık kış sezonunda hiç kullanılmaz. Doğal olarak bu kompresörün performansının azalması demektir. Üretici firmalar ise her hafta klimanın 5–10 dakika boyuca açılmasını tavsiye eder. Bu şekilde yaptığınızda ise klima sistemi içerisinde birikmiş olan bakteri ve mantar oluşumlarının önlenmesini sağlayacaktır.

  Klima sisteminin yazın kullanılırken yapılacak olan hatalarda bu sürenin azalmasını sağlayacaktır.

  Örneğin aracınıza bindiğinizde hemen klimayı açmamanız gerekir. Bu hem klima için iyi olmayacaktır hem de sizin sağlığınız açısından faydalı değildir. Bunu yaptığınızda araç içerisinde saatlerce ısınmış olan havayı solumak ve bunu soğutmanız gerekir, bu da klimanın daha fazla enerji harcamasına neden olacaktır. Bunun yerine araca bindiğinizde önce tüm camları açmak içeride bir hava sirkülasyonu oluşturmak ve bu sayede içeri ile dışarıdaki hava dengesini yakalamak gerekir.

  Araç Klima Gazı Nasıl Yenilenir?

  Aracın klima gazı eksildiğinde yenilenmesi gerekir. Bu işlem için ister yetkili bir servis isterseniz herhangi bir dolum istasyonu tercih edebilirsiniz. Dolum cihazına bağlanan sistem aracın markası ve modeline göre belirlenir ve bu şekilde aracın içerisindeki eski klima gazı tamamen boşaltılır. Yerine yine aynı sistem üzerinden yeni gaz miktarı belirlenerek basılır. Bu işi nereye yaptırırsanız yaptırın mutlaka deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekir. Klima gazının tam dolu olup olmadığının kontrolünden sonra işlem tamamlanmış olur.

  Otomobiller hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere https://www.surucukurslari.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.surucukurslari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap