Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kizlik zari bozulmadan hamile olunur mu

  1 ziyaretçi

  kizlik zari bozulmadan hamile olunur mu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

  Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

  Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı?

  Yine en çok sorulan sorulardan birini cevaplamak üzere buradayız.

  Ne yazık ki kızlık zarı bozulmadan hamile kalınması mümkündür. Hatta aslında risk daha fazladır. Çünkü bu şekilde hamile kalınmayacağı düşüncesi nedeniyle, kondom ya da başka bir yöntemle korunmadan cinsel ilişki gerçekleşmektedir. Aynı şekilde, bu hastalar cinsel yolla bulaşan her türlü mikrop için de risk grubunda bulunmaktadırlar.

  Bu hastalarda yüzeyel bir temas gerçekleşse, hatta ejakülasyon (erkeğin boşalması) olmasa dahi, gebelik riski mevcuttur. Çünkü gebe kalmak için tek bir sağlıklı sperm bile yeterlidir. Peniste bulunan çeşitli salgılarda hareketli ve canlı sperm bulunabilir ve vajina içine doğru hareket ederek, gebelik oluşturacak şekilde tüpe kadar ilerleyebilir.

  Kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılabilir mi?

  Bakire olarak gebe kalan hastaların yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri de, kürtaj sırasında kızlık zarının zedelenmesi olasılığıdır.

  Eğer kızlık zarı annüler, esnek yapıdaysa, ortası açık olduğu için, çok küçük jinekolojik aletler ve kayganlaştırıcı jeller kullanılarak kürtaj yapılabilir ve kızlık zarında hiç zedelenme olmayabilir. Ancak daha kalın yapıdaysa ve işlem sırasında zedelenme olursa ve hastanın bu yönde isteği varsa, himenoplasti, yani kızlık zarı dikimi işlemini aynı seansta uygulamak mümkün olabilir. Ya da arzu edilirse kürtaj sonrası kontrol yapıldıktan sonra da işlem planlanabilir.

  Kızlık zarı bozulmadan vajinal muayene ya da tıbbi işlemler yapılabilir mi?

  Bakire hastalarda gebelik sonlandırılması dışında tıbbi sebeplerle de vajinal muayene ya da müdahaleler gerekebilir. Örneğin, miyomlar, polipler, kanser şüphesi gibi çeşitli durumlarda, mutlaka vajinal muayene ye da biopsi gibi işlemler gerekliyse, işlem gerçekleştirildikten sonra, kızlık zarında zedelenme varsa, hasta arzusuyla aynı seansta onarım yapılabilir. Bu durumlar:

  Bu tür durumlarda her zaman öncelikli olanın sağlık olduğu unutulmamalı, ancak kızlık zarı konusu toplumsal öneme sahip olduğu için bu durum hekimle açık olarak konuşulmalı ve işlem sırasında ya da sonrasında arzu ediliyorsa himenoplasti işlemi planlanmalıdır.

  Hamile kalmamak ve enfeksiyon kapmamak için ne yapılmalı?

  Yüzeyel bir temas olacaksa dahi mutlaka cilt temasından önce kondom kullanılmalı ve kondom temas devam ettiği sürece çıkarılmamalıdır.

  Yazı kaynağı : www.burcukaramursel.com

  Kızlık Zarı Bozulmadan Gebe Kalma

  Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı?

  Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalma - Diva Kadın

  Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalma - Diva Kadın

  Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalma

  Kızlık Zarı Bozulmadan da Hamile Kalmak Mümkündür!

  Kızlık zarı bozulmadan da hamile kalmak mümkündür. Kızlık zarı bozulmadan tam ilişki olmadan sürtünme yoluyla vajinal girişe boşalma neticesinde, buradan rahim içine ulaşır ve yumurtayı dölleyerek gebelik oluşmasını sağlar. Yani erkeğin cinsel organı vajene girmeden de spermlerin vajenin içine akmasıyla birlikte gebe kalabilmek mümkündür. Bu durumda, kızlık zarı duruyor kız bâkire ama gebelik oluşmuştur. Elbette gebelik oluşması için rahimde yumurtanın döllenme için ideal büyüklüğe erişmiş olması gerekiyor. Yani gebelik için uygun koşulların mevcudiyeti durumunda hamilelik oluşabilmektedir.

  Erkeklerde boşalmadan hemen önce gelen sıvı da milyonlarca sperm hücresi barındırıyor olabilir. Yine, cinsel ilişki sırasında kadın ve erkek cinsel organlarının temas süresi gebelik riskini artırabilir. Bu durum cinsel organların uzun süreli teması, daha fazla sayıda sperm hücresinin rahme ulaşması anlamına gelmektedir.

  Sperm Hücreleri Rahimde 3 Gün Aktif Bir Şekilde Kalabilmekte

  Sperm hücreleri rahimde 3 gün aktif bir şekilde kalabilmekte ve sürtünme ile cinsel deneyimin yaşanmasından sonraki 3 gün boyunca da hamilelik riskinin devam ettiğinin altının çizilmesi gerekiyor. Bu nedenle kadınların adet döngüsüne dair yapılan hesaplamalar ve gebe kalma ihtimalinin düşük görüldüğü zamanlarda sürtünme ile cinsel deneyim yaşanması gibi çabalar boşunadır.

  Kızlık Zarı Gebeliğe Engel Değildir!

  Her ne kadar toplumda kızlık zarının gebeliği engelleyen bir bariyer olduğu düşünülsede bu bilgiler doğru değildir. Çünkü kızlık zarı vajina girişini tamamen kapatan bir yapıya sahip değildir. Kadınların her birinde farklılık göstermekle birlikte, kızlık zarının ortasında bir delik bulunur ve bu delik vajinal sıvıların, adet dönemlerinde kanın dışarıya akmasını sağlamaktadır.

  Kızlık Zarı Nedir? Kızlık Zarı Dikilir mi?

  Kızlık zarı vajina girişinin yaklaşık olarak 1,5 cm içerisinde yer almakta olup, kıvrımlı bir doku parçasıdır. Kendiliğinden iyileşemeyen bir dokudur ve cinsel ilişki ile birlikte yırtılan kızlık zarı yeniden bütünlüğünü sağlayamaz. Ancak o bölgeye genellikle lokal anestezi ile yapılan yaklaşık 15-20 dakika süren flep yöntemi dediğimiz kızlık zarı dikim işlemidir. Bu yöntem ile cinsel ilişkide kızlık zarının yeniden kanaması sağlanabilmektedir.

  Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalma Endişe Duyanlar Ertesi Gün Hapı Kullanabilir!

  Kızlık zarı bozulmadan kadının gebe kalma konusunda endişeleri varsa sperm hücrelerinin vajina girişine temas ettiği durumlarda ertesi gün hapı kullanmak suretiyle hamilelik oluşumu engellenebilir. Yalnız ertesi gün haplarının cinsel ilişkiden en fazla 72 saat sonrasında alınması gerekmektedir. Özellikle cinsel ilişkinin yaşandığı gün itibariyle ertesi gün hapının alınması hamileliği önleme konusunda daha yüksek olmaktadır. Bu hapların çok sık kullanılmasının önerilmediğini ve çeşitli sakıncalar doğurabileceğini de belirtmekte yarar var. Bu haplar doğum kontrol yöntemi olarak asla kullanılmamalıdır. Yalnız çok gerektiği zamanlarda tercih edilmesi gereken ilaçlardır.

  Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

  Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınabilecek durumlar şunlardır;

  Vajina girişine boşalma: Cinsel ilişki esnasında vajina içerisine giriş olmasa dahi genital bölgeye boşalma oldu ise meni sıvısı kızlık zarı deliğinden içeri geçebilir. Meninin vajinal kanaldan rahim ağzı ve rahim içine ulaşması olası bir durumdur. Spermler çok hareketli olduğunda eğer ki ilişkinin gerçekleştiği o günlerde yumurtlama oldu ise tüplerde döllenme ve hamile kalma ihtimali gerçekleşebilir ve kızlık zarı bozulmadan hamile kalınmış olur.

  Esnek yapıda kızlık zarına sahip olmak: Esnek kızlık zarı olan bir bayan da ilişki sonrası kızlık zarı bozulmayabilir. Esnek kızlık zarı olan kadın gebe kalsa dahi kızlık zarı muayenesinde yırtılma ya da bozulma olmadığı görülmektedir.

  Kızlık zarının olmaması ya da kalıntı kızlık zarı yapısına sahip olmak: Bazen kızlık zarı doğuştan olmayabilir veya kalıntı şeklinde olabilir. Böyle bir durumda olan kadınların kızlık zarı bozulmadan hamile kalma şeklinde bir olasılık mevcut olacaktır. Çünkü kızlık zarı olmadığından ilk ilişkide kanama görülmeyecektir.

  Vajinal kayganlığın yeterli düzeyde olması: Yeterli oranda vajinal kayganlığın sağlandığı, ön sevişmenin uzun tutulduğu cinsel birlikteliklerde, vajina çevresindeki kaslar gevşer. Vajinanın gevşemesi ile bu mukozal kayganlığın yeterli seviyede olması durumunda kızlık zarının yırtılmadan cinsel birlikteliğin meydana gelmesine olanak sunabilmektedir.

  Kızlık zarı deliğinin çok geniş olması: Bu durum kızlık zarı deliğinin normalden geniş olmasıdır. Kızlık zarı deliği normalden geniş ise ve yeterli düzeyde kayganlık sağlanmışsa cinsel ilişki sırasında yırtılması zor olabilmektedir. Bu durumda da kızlık zarı bozulmadan gebe kalmak çok yüksek bir olasılıktır.

  Penisin girişine uygun olmayan yapıda kızlık zarına sahip olmak: Kızlık zarı ince bir katlantı olsa da her kadında kalınlığı aynı değildir. Bazı kadınlarda normalden daha kalın olabilmektedir. Kalın ve esnek doku yapısı var ise cinsel ilişki esnasında yırtılması güç olacağından bozulmama ihtimali mevcuttur.

  Yukarıda yer alan bu örneklerden her birinde hamilelik ihtimali olur ve bu sebeple adet kanamanızın gecikmesi gibi ya da hamilelik belirtilerinin ortaya çıkması durumları oluşursa mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurup gebelik testi yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca, adet dönemlerinde kan kızlık zarında bulunan bu küçük delikten geçebiliyorsa sperm hücreleri de bu delikten geçebilir ve rahme ulaşabilir. Bu nedenle kadınların bu konularda bilgi sahibi olması, istenmeyen gebelikleri önleme noktasında da önem taşımaktadır. Zira istenmeyen gebelik durumunda bebeğin tahliye edilmesi için ülkemizde çeşitli yasal düzenlemeler çerçevesinde kürtaj işleminin yapılması gerekecek ve bu işlem de sadece fizyolojik değil psikolojik boyutları da göz önünde bulundurarak kişiyi psikolojik açıdan oldukça yıpratacaktır.

  Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalanlar

  Sonuç olarak, kızlık zarı bozulmadan Türkiye’de ve dünya genelinde bakire olduğu halde gebe kalan çok sayıda kadın olduğu bilinmektedir. Bunun sebebi ise, kızlık zarının gebeliği engelleyeceği şeklinde kişilerde oluşan yanlış inanışlar ve bu yanlış inanışlar sebebiyle de bakireyken gebe kaldığını öğrenen kadınlar sonrasında büyük şaşkınlık yaşayabilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.divakadin.com

  Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

  Kızlık zarı bozulmadan hamile kalındığı nasıl anlaşılır?

  Kızlık zarı bozulmadan hamile kalındığı nasıl anlaşılır?

  Kızlık zarı sürtünme ile olan ilişkilerde ya da esnek kızlık zarı varlığında bozulmaz. Sürtünme ile olan ilişkilerde erkeğin vajinal girişe boşalması ile gebelik oluşabilir. Bu durumda meni kızlık zarı deliğinden rahim içine yol alarak gebeliği başlatabilir.

  Kızlık zarı bozulmadan hamile kalındığı nasıl anlaşılır?

  Kızlık zarı bozulmadan hamile kalındığı kesin olarak kızlık zarı muayenesi ve kanda gebelik testi ile anlaşılır. Kızlık zarı muayenesinde kızlık zarının bozulmadığının görülmesi ve kanda gebelik testinde beta HCG değerinin yüksek çıkması kızlık zarı bozulmadan hamile kalındığının işaretidir.

  Esnek kızlık zarı durumunda ilişki sırasında kızlık zarı esner ve bozulmaz. Bu durumda normal ilişkideki gibi gebe kalma ihtimali yükselir.

  Tüm bu nedenlerden dolayı kızlık zarı bütünlüğünün korunması aslında bekaret belirtisi değildir. Kızlık zarı bozuldu, esnek ya da yoksa bekaret kanaması için kızlık zarı dikimi uygulanabilmektedir. 

  Zevk Suyundan hamile kalınır mı?

  Zevk suyu erkekte orgazm öncesi salgılanan şeffaf kaygan bir sıvıdır. Görevi ilişki sırasında penisin vajinaya girişini kolaylaştırmaktır. İdrar kanalından geçerken sperm ile kontamine olduğu düşünülür. Bu nedenle erkeğin zevk suyunda sperm bulunmaktadır. Tam bir ilişki olmasa bile zevk suyunun sperm içermesi ve vajinal girişe teması ile gebe kalma olasılığı vardır. Bu durum da kızlık zarı bozulmadan hamilelik oluşur.

  Kızlık zarı bozulmadan ilişki nasıl olur?

  Kızlık zarı bozulmadan ilişki nasıl yaşanabilir;

  Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır?

  Kızlık zarının bozulduğu kesin olarak muayene ile anlaşılır. Ancak ilişki sonrası vajinadan bir ya da birkaç damla kan gelmesi kızlık zarı bozulma belirtisi olabilir. İlişki sonrası veya ertesi gün kahverengi pıhtılı ufak kanamalarda bozulma belirtisi olabilir.

  Yazı kaynağı : www.fundayazicierol.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap