Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kirmizi kalem yiyen biri kredi çekebilir mi

  1 ziyaretçi

  kirmizi kalem yiyen biri kredi çekebilir mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bankadan, kırmızı kalem olanlara 50000 TL kredi veriliyor, 2 Banka sabah saatlerinde açıklama yayınlandı

  Bankadan, kırmızı kalem olanlara 50000 TL kredi veriliyor, 2 Banka sabah saatlerinde açıklama yayınlandı

  Bankadan, kırmızı kalem olanlara 50000 TL kredi veriliyor. Bankadan, kırmızı kalem olduysanız ve kredi kullanamıyorsanız vereceğimiz bankalar üzerinden 50000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. 50000 TL'ye kadar kredi kullanabilmeniz içinde bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor. Şimdi sizlere bu şartların, hangileri olduğunu ve hangi bankalar üzerinden işlem yapacağınız hakkında bilgiler vereceğiz. Haberimizi okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

  Bankalardan daha önce kullanmış olduğunuz kredi ve kredi ürünleriyle ilgili bir sıkıntı yaşadıysanız ve bu sıkıntı, icralık durumlara kadar geldiyse, banka, kırmızı kalem listesine giren müşteri grubundasınız demektir. Bu durumda olan müşteriler herhangi bir bankaya kredi başvurusu yaptıkları zaman kredi onayı alamazlar. Ayrıca kırmızı kalem olan kişiler, bankaların kara listede olan müşterileri grubundadır. Kırmızı kalemli olan kişiler bankalardan kredi kullanabilmeleri için bazı şartlara uygun olması gerekiyor.

  Öncelikli olarak kırmızı kalemli oldukları borçları ödemeleri ve ellerine borcu yoktur kağıtlarını alıp icra dairelerinden de borçlarını düşürmeleri gerekmektedir. Bu şartlara uygun olan emekliler ve devlet memurları ile birlikte çalışan kişilerinde ipotekleri olması durumunda vereceğimiz bankalar üzerinden 50000 TL ve üzerinde kredi kullanabilmektedirler. 

  Ziraat Bankası Kırmızı Kalem Olanlara Kredi 50.000 TL ve Üzeri

  Ziraat Bankası üzerinden kırmızı kalem, borcunuz olduktan sona ödemelerinizi yaptınız ve kredi kullanmak istiyorsanız, onay alabilirsiniz. Ziraat Bankası, özellikle emekli olan kişilerin emekli maaşlarını kendi bankalarına taşımaları durumunda kredi notu düşük olsun, kırmızı kalemli olsun hemen onay vermektedir. Kredi başvurusu için size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek buradan işlem yapabilirsiniz. Eğer bir iş yerinde çalışıyorsanız da bu kredinizi kullanabilmeniz için bir ipotek vermeniz gerekiyor ve ipotek verdiğinizde, banka ipoteğin ekspertiz değerine göre, onay verir. İpotekli ihtiyaç kredilerinde sizin verdiğiniz, tapu belgelerinin, ekspertiz değerinin yarısına kadar kredi kullanırsınız. Tüm verilen ihtiyaç kredilerinde en fazla 36 ay vade, ilk taksit ödemesinde 3 ay erteleme yapabilirsiniz. Ziraat Bankası, kamu bankası olmasından dolayı diğer bankalara nazaran daha düşük faiz oranlarıyla müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Sigortalı olarak kredi başvurusu yapacak olan kişilerin ayrıca bir senedir aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışıyor olması da gerekmektedir. 

  bankadan-kirmizi-kalem-olanlara-50000-tl-kredi-veriliyor-2-banka-sabah-saatlerinde-aciklama-yayi1

  Şekerbank Kırmızı Kalem Olanlara Kredi 50.000 TL ve Üzeri

  Şekerbank, üzerinden kredi kullanacak olan kişilere, ipotekli veya emekli olmaları durumunda bu kredileri kullanabilirler. Eğer bir ipoteğiniz varsa, Şekerbank şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmadan önce kırmızı kalem borçlarınızı kapattığınızdan emin olmanız gerekiyor. Size en yakın Şekerbank şubesine giderek bu banka üzerinden hızlı bir şekilde onay olabiliyorsunuz. Krediler 36 ay vade ve 3 ayı ertelemeli olarak verilmektedir. Emekli olan kişilerin emekli maaşlarında bu bankaya taşımaları şartı vardır. 

  Yazı kaynağı : www.haber24.com

  Kırmızı Kalem çekilenler Için Kredi Alma Yöntemi (GÜNCEL)

  Kredi Kart ve Kırmızı Kalem Şikayetleri - Şikayetvar

  Kredi Alamıyorum Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Çekebilirim?

  Kredi Alamıyorum Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Çekebilirim?

  Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

  Kırmızı kalem yiyen kişi kredi çekebilir mi?

  Kırmızı kalem yiyen kişi kredi çekebilir mi?

  Bankalara olan borcunuzu düzenli olarak ödemeniz kredi notunuzun yüksek olması açısından önemlidir. Ancak borçlarınızın ödemelerinde 90 günü aşan gecikme olması durumunda yasal takibe alınabilirsiniz. Peki, yasal takibe alındığı için kırmızı kalem yiyen kişi kredi çekebilir mi?

  Kırmızı Kalem Nedir?

  Ödeme tarihini 90 gün aşan kredi kartı, kredili mevduat hesabı ya da kredi borcu bulunan kişilerin borçları yasal takip yöntemi ile tahsil yönüne gidilmektedir. Bankaların bir kişiyi yasal takibe göndermesi ise eski ismiyle kara listeye girmek günümüzdeki ismi ile kırmızı kalem çekilmesi sonucunu doğurur.

  Kırmızı kalem çekilen kişilerin kredi notu hızla düşeceği için bankalar tarafından kredi ürünleri verilmesine de engel olacaktır. Bu nedenle ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız ve yasal takibe girmeden gecikmeye düşecek borçlarınızı yapılandırmayı tercih etmenizi öneririz.

  Kırmızı Kalem Yiyen Kredi Kartı Alabilir Mi?

  Kırmızı kalem yiyene kredi kartı verilmesi de oldukça zordur. Ancak kredi kartı koşulları arasında dikkate alınan tek şart kredi notu değildir. Bu nedenle bankalardan kırmızı kalem alanlara kredi kartı imkanı sağlayan bazı bankalar olduğunu da söyleyebiliriz.

  Özellikle yasal takibe giren borcunuzun tamamını ödediyseniz kırmızı kalemin kalkması için gereken 5 yıl dolmadan da maaşlı müşterisi olduğunuz bankaya başvuru yaparak kredi kartı almanız mümkün olabilmektedir.

  Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Var Mı?

  Bankalardan kırmızı kalem alanlar kredi kullanabilir mi sorusu sıklıkla karşılaşılan sorular arasında yer almaktadır. Zira kırmızı kalem yiyenler borçlarını tamamen ödemiş olsalar da kredi notu düşük olması sebebi ile kredi kullanmakta zorlanabilirler. Bazı bankalar ise kredi koşullarında daha esnek davranmaktadırlar. Bu nedenle kırmızı kalem alanlara kredi veren bankalar üzerinden başvuru yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

  Kara Listede Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

  Kara listede olanlar yani kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar araştırılmalı ve kredi başvuruları bu bankalar aracılığı ile yapılmalıdır. Çok fazla olumsuz sonuçlanan kredi kartı başvurusu zaten düşük olan kredi notunuzu daha da fazla düşürecektir. Bu nedenle banka seçiminin doğru yapılması hatta kredi sağlayan kuruluşlar vasıtası ile ön onaylı kredi başvuru işlemi yapılması alternatif çözümler arasındadır.

  Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar tarafından sağlanan bir kredi türü de ipotekli kredidir. Bir gayrimenkulünüzü ya da aracınızı ipotek göstererek kredi onayı da almanız mümkündür. Bunun dışında yapabileceğiniz tek şey kredi notu yükseltme adına çaba göstermeniz ve 5 yılı doldurmanız olacaktır.

  Kırmızı kalem yiyen kişi kredi çekebilir mi?

  Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

  Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar arasında kredi konusunda daha az hassas olan bankalar olduğu gibi ipotek karşılığı kredi veren bankalarda yer almaktadır. Örneğin Garanti Bankası ipotekli kredi sayesinde şayet düzenli bir geliriniz var ise kredi kullanabilirsiniz.

  Garanti Bankası dışında İş Bankası, Yapı Kredi, ING Bank ve Finans Bank üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Düzenli gelirinizin olması hatta bankanın maaşlı müşterisi olmanız sizin için artı avantaj sağlayacak hususlardır.

  Her ne kadar bankalardan kırmızı kalem almak  genel olarak kredi ve kredi kartı almanıza engel olsa da bu durumu gelmeden önce önlem almanızda size sunabileceğimiz alternatif bir çözüm yöntemidir. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz? Pek çok banka da olduğu gibi ING Bank Borç Transferi Kredisi kullanabilirsiniz.

  Şayet bankalardaki kredi limitleriniz dolu değilse, ödemelerinizi o güne kadar düzenli yaptıysanız borç transfer kredisi ile borçlarınızı bir başka bankaya aktararak yapılandırabilirsiniz. Böylece ödemede zorluğa düşeceğinizi anladığınız nokta da bu önerimiz sizin için oldukça faydalı bir çözüm olacaktır.

  Yazı kaynağı : haberall.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap