Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kentsel dönüşüm kredisi 2 yıl geri ödemesiz

  1 ziyaretçi

  kentsel dönüşüm kredisi 2 yıl geri ödemesiz bilgi90'dan bulabilirsiniz

  15 yıl vade 1.000.000 TL geri ödeme taksit tablosu! 0.69 faizle 1 milyon TL kredi mest etti! 2 yıl ödemesiz Kentsel Dönüşüm kredisi Halkbank, Ziraat, Vakıfbank ezber bozdu!

  15 yıl vade 1.000.000 TL geri ödeme taksit tablosu! 0.69 faizle 1 milyon TL kredi mest etti! 2 yıl ödemesiz Kentsel Dönüşüm kredisi Halkbank, Ziraat, Vakıfbank ezber bozdu!

  Kentsel dönüşüm kredisi hakkında aramalar hız kazandı. İstanbul'da riskli konutların dönüşümü için Başkan Erdoğan talimat verdi. Bakanlık evini kendi dönüştürmek isteyenler için kredi paketi hazırlıyor. Paket içinde konutunu dönüştürmek isteyen her vatandaşa 1 milyon TL kredi verilecek ve 2 yıl ödeme alınmayacak. Faiz oranı ise 0.69 olacak. Peki, kentsel dönüşüm kredisine nasıl başvurulur? İşte detaylar...

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Kentsel dönüşümde kredi desteği geliyor! En az 1 milyon lira, 2 yıl geri ödemesiz 0,69 faiz oranı... Kentsel dönüşüm kredisi ne kadar, nasıl alınır?

  2 yıl geri ödemesiz 0,69 faizli kredi fırsatı! - Ekonomi Haberleri

  Kentsel dönüşüm için 2 yıl geri ödemesiz ucuz kredi müjdesi

  İstanbulluya kentsel dönüşüm kredisi: 0.69 oranla 2 yıl geri ödemesiz

  İstanbulluya kentsel dönüşüm kredisi: 0.69 oranla 2 yıl geri ödemesiz

  İSTANBULLUYA KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ

  İBB tarafından yapılması gerekenleri de anlatan Göksu ayrıca konutunu dönüştürmek isteyen her vatandaşa en az 1 milyon lira olmak üzere 2 yıl geri ödemesiz 0,69 vadeyle para verileceğini ve kiracıların sorunlarını ortadan kaldırmak için devletin yap işlet modeliyle kiralama sisteminin ayrıntılarını da Hazine ve Maliye Bakanı tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Kentsel Dönüşüm Kredisi

  Kentsel Dönüşüm Kredisi

  Kentsel Dönüşüm Kredisinden Yararlanacak Kişiler:

  Kentsel Dönüşüm Kredisi Özellikleri:

  1) Söz konusu kanun kapsamında kredi kullanacak hak sahiplerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca faiz desteği sağlanacak olup söz konusu destekten faydalanılabilmesi için gayrimenkulün “Riskli Alan”da bulunması veya riskli alan içinde yer almamakla birlikte gayrimenkulün “Riskli Yapı” olduğu teknik raporlarla tespit edilmiş olması gerekmektedir.

  Riskli alan: Zemin yapısı veya üzerindeki yapılaşma sebebiyle can ve mal kaybına yol açma riski taşıyan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı veya İdare tarafından AFAD’ın görüşü de alınarak belirlenen ve Bakanlığın teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca kararlaştırılan alanı ifade eder.

  Riskli yapı: Riskli alan içinde veya dışında olup ekonomik ömrünü tamamlamış olan ya da yıkılma veya ağır hasar görme riski taşıdığı ilmî ve teknik verilere dayanılarak tespit edilen yapıyı ifade eder.

  2) Kanunda belirtilen yardım ve desteklerden faydalanabilmenin şartı riskli yapı olarak belirlenen binanın anlaşma ile tahliye edilmesidir.

  3) Hak sahiplerine kullandırılacak faiz destekli kredi tutarı en fazla 600.000.-TL’dir. Birden fazla bağımsız bölüme sahip olan hak sahipleri adına faiz desteği sağlanacak toplam kredi tutarı her bir bağımsız bölüm için 600.000.-TL ’yi aşmamak kaydıyla toplamda en fazla 3.000.000.-TL olabilecektir.

  4) ) Bankamızca kullandırılacak Kentsel Dönüşüm Konut Kredilerinde standart konutlar için yıllık %6, B sınıfı enerji verimliliği sertifikasına sahip konut için %6,5, A sınıfı enerji verimliliği sertifikasına sahip konut için %7 oranında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca Faiz Desteği verilecektir. Kentsel Dönüşüm İşyeri kredilerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca sağlanacak Faiz Desteği ise standart bireysel iş yerleri için yıllık %4,5, B sınıfı enerji verimliliği sertifikasına sahip işyeri için %5, A sınıfı enerji verimliliği sertifikasına sahip işyeri için %5,5 oranında olacaktır.

  5) Hak sahiplerine kullandırılacak faiz destekli konut kredileri için azami vade 10 yıldır. Bireysel işyeri kredilerinde 7 yıldır.

  6) Kentsel dönüşüm kredisi kullanacak müşterilerimiz ödemelerini eşit taksitli veya bitmiş konut(edindirme) kredilerinde 12 ay, yapım kredilerinde ise 24 ay sadece faiz ödemeli olarak gerçekleştirebilir.

  Faiz Oranı Tablosu

     Yıllık Faiz Oranı İçin Tıklayınız

  Faiz Oranı Tablosu

     Yıllık Faiz Oranı İçin Tıklayınız

  Yazı kaynağı : www.vakifbank.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap