Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kendi mhrs den başkasına randevu alma

  1 ziyaretçi

  kendi mhrs den başkasına randevu alma bilgi90'dan bulabilirsiniz

  MHRS'den başkasına randevu alma nasıl olur-2021

  MHRS'den başkasına randevu alma nasıl olur-2021

  MHRS hastane randevu alma sistemi Türkiye'nin dört bir yanında günde binlerce insan tarafından kullanılıyor. Peki ALO182'den hastane randevusu almak istemeyenler MHRS sistemi üzerinden nasıl online randevu alabilir. MHRS hastane randevusu almak ücretli mi, başka biri için MHRS randevusu alabilir miyim? Annem, babam, kardeşim ya da bir yakınım için hastane randevusu alabilir miyim?

  Hastane randevu alma internet üzerinden mhrs.gov.tr adresinden online olarak alınıyor. Hastane randevusu almak için peki ne yapacaksınız? MHRS hastane randevusu almak için nasıl üye olacaksınız. Başka biri için MHRS randevusu alabilir miyim? Annem, babam, kardeşim ya da bir yakınım için hastane randevusu alabilir miyim?

  Hastane randevu telefonla almak istediğinizde 182 numarasını tuşlamanız lazım. Hastane randevusu kendi adınıza olduğu gibi bir yakınınız adına da alınabiliyor. Bunun için mhrs.com sitesine girmeniz gerekiyor.

  Hastane randevusu nasıl alınır: MHRS randevu için aşağıdaki linke tıklayın! Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

  HASTANE RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN

  Hastane randevusu kısmına tıkladığınızda önünüze aşağıdaki gibi bir panel açılacak. MHRS randevu için TC numarınızı ve parolanızı girin. 

  Hastane randevu telefonu nedir: Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır.Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir.Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir.Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir.Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

  ALO 182 ücretli mi:  ALO 182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182' yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK' ya göre Türkiye' de sabit hatları aramak 01.04.2013 tarihinden itibaren dakikası en fazla 43,89 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir.

  İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.

  Hastane İçi Randevu Alımı;

  Hastanelerde görevlendirilen personel yardımı ile kontrol ve konsültasyon randevuları yanında muayene randevusu da alınabilir.

  MHRS randevu iptal nasıl oluyor:  MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilmektesiniz.

  MHRS Randevunuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranızı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.

  http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

  MHRS randevu görüntüleme: Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilirsiniz.

  MHRS aile fertleri için randevu alabilir miyim:  İşlemler T.C. Kimlik numarası üzerinden yapıldığından bütün Aile fertleriniz için ayrı ayrı kendi Kimlik numaraları ve Kimlik bilgileri ile hesap oluşturmalısınız. İsterseniz aile fertleri için üye kaydı oluştururken hepsinde aynı mail adresi ve telefon numarasını kullanabilirsiniz.

  MHRS mobil uygulaması: Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması hizmete girmiştir.

  "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (app store, play store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.internethaber.com

  HAKKIMIZDA

  Hakkımızda

  T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biri de Merkezi Hekim Randevu Sistemi'dir. MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri ve aile hekimlerine Alo182 arayarak canlı operatörlerden, web üzerinden ya da MHRS mobil uygulamasından kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir sistemdir. Türkiye'de uygulanmakta olan (MHRS), AB'nin kabul ettiği 20 temel kamu hizmetlerinden biridir. MHRS; kamu hastanelerinde ve bağlı sağlık kurumlarında dağınık halde uygulanan randevu sistemlerini merkezileştirmiştir. Aynı zamanda kamu hastanelerinin randevu sistemlerini bir merkezden yöneten dünyadaki ilk ve tek sistem olma iddiasını taşımaktadır. MHRS; Alo 182 Çağrı merkezi üzerinden, internetten, mobil uygulamalardan hastanelerimizden ve aile hekimlerimizden vatandaşlara %99,6 erişilebilirlik seviyesinde hizmet verebilmektedir. MHRS; randevu sisteminden toplanan verileri ile yeni sağlık politikalarının gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

  Merkezi Hekim Randevu Sistemi, çalışanlarıyla birlikte teknolojik imkanları etkin bir kamu hizmetine dönüştürerek vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmayı ve hizmet sunumuna katkıda bulunmayı ilke edinmiştir. T.C Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelere evrensel kalitede randevu hizmeti sunarak vatandaş memnuniyetini amaçlar.

  Merkezi Hekim Randevu Sistemi, ülkesi, sağlık kuruluşları, sağlık çalışanları, vatandaşları ve çözüm ortakları nezdinde güvenilir, devamlı ve saygın bir kamu hizmeti olmayı hedefler. Öneri, talep, görüş ve şikayetler anlık olarak değerlendirilir. Gelişen sağlık bilgi teknolojileri ve çözüm odaklı yaklaşımıyla örnek kamu hizmeti olma vizyonunu ileriye taşımak için çalışır.

  MHRS'nin temel hedefi hastanelerde muayene öncesi bekleme süresini ortadan kaldırıp, hastane ve poliklinik önlerindeki kalabalıkları azaltarak herkes için daha sakin ve huzurlu bir ortam sağlanmasıdır. Amaç vatandaşların kendi zamanlarını doğru yönetmeleridir. Hastanelerde kaynak kullanım ve dağıtımının ölçülmesi suretiyle sağlık hizmetlerinde verim ve kalitesinin artırılmasıyla MHRS verileri sayesinde sağlık politikalarının geliştirilmesine yardımcı olmaktır. Hastanelerdeki hekim iş gücünün etkin kullanımını sağlamaktır.

  Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS); hastanelerdeki muayene öncesi bekleme süresinin ve poliklinik önlerindeki kalabalıkların azaltılması, vatandaşların kendi zamanlarını doğru yönetebilmeleri, hastanelerdeki hekim iş gücünün etkin kullanımının sağlanabilmesi amacıyla 2010 yılında hayata geçirilmiştir.

  Sağlıkta dönüşüm programının önemli bir aşaması olan MHRS; 140 çağrı merkezi personeliyle Erzurum ve Kayseri’de pilot olarak başlatılmıştır. MHRS’nin Temmuz 2011’de hizmete giren ikinci randevu kanalı web portal olmuştur. İnternet üzerinden üyelik oluşturan vatandaşlar, operatörlerle aynı sistem alt yapısı üzerinden uygun randevuları görüntüleyerek kendi işlemlerini yapabilmektedir.

  2012 yılında 81 ildeki bütün kamu hastaneleri projeye dahil edilerek tüm Türkiye’yi kapsayan kamudaki en büyük çağrı merkezi olmuştur. Türkiye’nin çeşitli illerinde çağrı merkezleri açılarak zaman içinde bu hizmet yaygınlaştırılmıştır.

  Gelişen mobil teknolojilerine hızlı biçimde ve kısa sürede uyum sağlayan MHRS, 2013 yılında kendi mobil uygulamasını geliştirerek vatandaşların hizmetine sunmuştur. Bu randevu kanalı da diğerleri ile aynı sistem alt yapısı üzerinden sağladığı muayene randevularını vatandaşın cebine kadar getirmiş, teknolojisini ve kullanım oranlarını sürekli ilerletmiştir.

  Mayıs 2017’de Londra’da düzenlenen ve dünyanın en iyi çağrı merkezlerinin yarıştığı, Contact Center World Awards'ın "Best Outsourcing Partnership" (En İyi Dış Kaynak Ortaklığı) kategorisinde EMEA (Avrupa, Orta Asya ve Afrika) bölge birincilik ödülüne layık görülmüştür. Mayıs 2018’de ise MHRS, mobil uygulaması ile “En İyi Self Servis Teknolojisi” kategorisinde EMEA bölgesi birincilik ödülünü almıştır.

  Değişen ve gelişen sağlık bilgi teknolojileri ile örnek kamu hizmeti vizyonu taşıyan MHRS web ve mobil uygulamada ana dili yanında dünya dilleriyle de hizmet vermeye başlamıştır.

  Aynı zamanda vatandaşların randevu işlemlerini kolaylaştırmak için web ve mobilde e-Devlet ile giriş seçeneği, randevu geri alma, randevu talebi uygulaması, SMS, e-Posta ve IVR(Sesli Yanıt Sistemi) ile randevu hatırlatma ve alternatif hastaneye randevu uygulaması gibi hizmetler eklenmiştir.

  2019 yılında başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sürecinde de sağlık hizmetinin kontrollü verilebilmesi, uzaktan muayene(Görüntülü Muayene) ve aşı programı gibi konularda MHRS’nin alt yapısından yararlanılmıştır.

  Yazı kaynağı : www.mhrs.gov.tr

  MHRS online hastane randevusu alma

  MHRS online hastane randevusu alma

  MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi), hasta ve hasta yakınlarının hayatını büyük ölçüde kolaylaştırdı. Bu sistem sayesinde hastanelerde doktor randevusu almak için beklenen sıralar yok oldu. Artık vatandaşlar doktor randevularını ister “ALO 182” hattından veya MHRS internet sitesi üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde alabiliyorlar.

  MHRS’YE NASIL ÜYE OLUNUR?

  MHRS’YE ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN 
  -Yukardaki linke tıklayınız.
  -Açılan sayfada bulunan "Yeni Üye" butonuna tıklayınız.
  -Karşınıza çıkan pencerede bulunan "Kimlik Bilgileri" "İletişim Bilgileri" "Güvenlik Bilgileri" kısımlarını doldurarak sisteme üye olabilirsiniz.

  MHRS İLE HASTANE RANDEVUSU NASIL ALINIR?

  MHRS İLE HASTANE RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  -Yukardaki linke tıklayınız.
  -Açılan pencere üzerinde T.C. Kimlik Numaranızı ve MHRS şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.
  -Ardından açılan sayfada randevu alınmak istenen hastanenin bulunduğu il ve ilçeyi belirtiniz.
  -Hangi hastaneye randevu almak istiyorsanız o hastaneyi seçiniz.
  -Sonra rahatsızlığınızla ilgili bölümü seçmelisiniz.
  -Aşağıda çıkacak olan doktor isimlerinden istediğiniz doktoru seçiniz.
  -Sağ tarafta belirtilen gün ve saatlerden boş olan ve size uygun olan zamana tıklayınız.
  -Son olarak karşınıza çıkacak olan pencerede randevu bilgileriniz olacaktır. Bilgiler eğer doğruysa randevuyu kaydedebilirsiniz.

  MHRS İLE AİLE HEKİMİNE NASIL RANDEVU ALINIR?

  MHRS İLE AİLE HEKİMİ RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  -Yukardaki linke tıklayınız.
  -Açılan pencere üzerinde T.C. Kimlik Numaranızı ve MHRS şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.
  -Sisteme giriş yaptıktan sonra sayfanın aşağısında Aile Hekimine Randevu Al butonuna tıklayınız.
  -Saat ve günlerden size uygun olanı seçebilirsiniz.
  -Ardından çıkacak sayfada yer alan bilgiler doğruysa randevunuzu kaydedebilirsiniz.

  MHRS RANDEVU İPTALİ NASIL YAPILIR?

  MHRS üzerinden aldığınız randevunuzu randevu saatinden 15 dakika öncesine kadar iptal etme imkanınız vardır.

  MHRS RANDEVU İPTALİ İÇİN TIKLAYINIZ

  -Yukardaki linke tıklayınız.
  -Açılan pencere üzerinde T.C. Kimlik Numaranızı ve MHRS şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.
  -Sisteme şifrenizle giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan Randevu Geçmişi bölümüne tıklayınız.
  -Buradan iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafında bulunan "İptal Et" butonuna tıklayarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

  MHRS ŞİFREMİ UNUTTUM NASIL YENİ ŞİFRE ALABİLİRİM?

  Sisteme ilk giriş yaptığınız yerde bulunan "Parolamı Unuttum" kısmına tıklayınız. Şifrenizi yenilemek için 2 yol var. İlki e-posta yoluyla olmaktadır. İkincisi ise cep telefonunuza gönderilecek olan sms ile yapılabilir.

  MHRS'DEN BAŞKASI İÇİN RANDEVU ALABİLİR MİYİM?

  MHRS T.C. Kimlik Numarası ile giriş yapılabilen bir uygulama olduğundan randevu alacağınız her kişi için başka bir MHRS üyeliği açmanız gerekir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap