Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kayısı yumurta kaç dakikada olur

  1 ziyaretçi

  kayısı yumurta kaç dakikada olur bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yumurta Nasıl Haşlanır: Yumurta Haşlama Süreleri ve Yöntemleri

  Yumurta Nasıl Haşlanır: Yumurta Haşlama Süreleri ve Yöntemleri

  Az haşlanmış yani rafadan yumurta yapabilmek için kayısı kıvamındaki yumurta için yaptığın ilk işlemleri tekrarlamalısın. Yumurtaları bir yumurta haşlama tenceresine koymalı ve üstüne geçecek kadar su eklemelisin. Su kaynamaya başladıktan 3 dakika sonra yumurtaları suyun içinden almalı ve hemen soğuk suya ya da buz dolu bir kaba koymalısın. Böylece pişme prosesini durdurmuş olacaksın. 

  Rafadan yani az pişmiş yumurta, beyazı hafifçe pişmiş, sarısı da oldukça cıvık olarak kalmış olan yumurta demektir. 3 dakikaya tam olarak dikkat eder ve sonrasında hemen soğuk suyla pişmeyi durdurursan tam olarak bu kıvamı elde etmiş olursun. 

  Yumurta haşlamanın tüm püf noktalarını öğrenmiş oldun şefim. Sen de dilediğin tarif için istediğin kıvamdaki yumurtayı haşlayabilir ve doğru şekilde haşlanmış bir yumurtanın keyfine varabilirsin. Şimdiden ellerine sağlık!

  Yazı kaynağı : www.unileverfoodsolutions.com.tr

  Kayısı Kıvamlı Haşlanmış Yumurta

  Kayısı Kıvamlı Haşlanmış Yumurta

  Afiyet olsun :)

  * katılığını arttırmak istediğinizde 1 er dakika fazla haşlayabilirsiniz.
  * haşladığınızda yerken sarısı yeşillenmiş yumurtayı yemeyin zararlıdır.
  * çıkartınca soğuk suya koymazsanız eğer pişmeye devam edecektir.
  * yumurtaların pişme zamanları büyüklüklerine göre değişir.
  * tazeliğini test etmek için,

  Bir su bardağına su doldurun, içerisine yumurtayı atın, ( yatay durumda batarsa ) taze

  (Batmaz ve dik) kalırsa bayat demektir.

  Ellerinize sağlık :)

  Kayısı Kıvamlı Haşlanmış Yumurta Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  yumurta haşlama süreleri

  Kayısı kıvamında yumurta nasıl yapılır, kaç dakika pişirilmeli? Yumurta kaç dakikada nasıl pişer? Yumurta pişirme süreleri

  Yumurta nasıl haşlanır? Yumurta haşlama süreleri! Rafadan yumurta kaç dakika kaynar?

  Yumurta nasıl haşlanır? Yumurta haşlama süreleri! Rafadan yumurta kaç dakika kaynar?

  Günün en önemli öğünü kahvaltının olmazsa olmazı yumurtanın birçok farklı pişirimi bulunuyor. Pişirme dereceleri az pişmiş, orta pişmiş, rafadan gibi birçok farklı çeşitte yapılan yumurta protein deposudur. Besin değeri yüksek olan yumurta kaç dakikada haşlanır, yumurta pişirme dereceleri nasıl ayarlanır? Detaylar haberimizde...

  İçerdiği bol protein oranı nedeniyle sofraların vazgeçilmezi olan yumurta aynı zamanda sağlığımız açısından çok önemli bir besin kaynağıdır. Sabahları kahvaltının olmazsa olmazı olan yumurtanın, kaynama süreleri, rafadan, katı pişmiş ve orta pişmiş olarak birçok farklı şekilde pişirimi yapılıyor. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıda yumurtanın nasıl pişmesi gerektiğine karar verebilirsiniz. Bunun için ilk olarak yumurtayı nasıl sevdiğinize karar vermeniz gerekiyor. Peki, kayısı kıvamında yumurta kaç dakika içerisinde kaynar, rafadan yumurta kaç dakikada kaynar? İşte, çeşitlerine göre yumurta kaynatma dereceleri:

  İLİŞKİLİ HABERTereyağı odada mı buzdolabında mı saklanmalı? Tereyağ nasıl saklanır

  Yumurta pişirme dereceleri

  Cıvık yumurta; beyazları tam pişmemiş sarısı ise çok az pişmiş, akışkan kıvamda cıvık bir yumurtadır. Cıvık yumurta için 3-4 dakika pişirmeniz yeterli olacaktır.

  yumurta nasıl pişirilir

  Rafadan yumurta beyazı pişmiş, sarısı akışkan kıvamdaki yumurtaya denir. Cezveye su koyun, içine yumurtayı koyup, kaynamaya başladıktan sonra sadece 3 dakika pişirip direk musluk altına koyup soğuk suda bekletin.

  İLİŞKİLİ HABERPeynir nasıl saklanır? Peynir buzdolabına nasıl koyulmalı? Peynir kokusu

  kayısı yumurta nasıl yapılır

  Kayısı yumurta beyazı güzel pişmiş, sarısı ise akmayacak yumuşaklıkta, kayısı rengi ve kıvamında olan yumurtadır. Yumurtayı su kaynadıktan sonra 4 dakika pişirin. Cezveden alıp daha fazla pişmemesi için soğuk suya koyun.

  Katı yumurta beyazı ve sarısı çok pişmiş yumurtadır. Katı yumurta kıvamında pişirmek için kaynadıktan sonra 5,5- 6 dakika pişirin. Süre dolduktan sonra direk soğuk suyun altına alın.

  Çok katı yumurta beyazla sarısı çok fazla pişmiş yumurtadır. Yumurtayı kaynattıktan sonra en az 7-8 dakika, en fazla 12 dakika pişirmeniz gerekir.

  yumurta nasıl haşlanır

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap