Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kate middleton estetiksiz hali

  1 ziyaretçi

  kate middleton estetiksiz hali bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kate Middleton’ın eski hali hayrete düşürecek! Büyük gelin tepeden tırnağa yenilendi - Galeri - Takvim

  'Botoksçu karantinadan çıktı'

  'Botoksçu karantinadan çıktı'

    

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Kate Middleton'ın son hali korkuttu

  Oy kullanamayan Kate Middleton'ın günlük hayatta yapamayacağı şeyler

  Oy kullanamayan Kate Middleton'ın günlük hayatta yapamayacağı şeyler

  Sussex Dükü ve Düşesi'nin Oprah Winfrey'le yaptığı röportajda Meghan Markle, sarayda yaşarken akıl sağlığının nasıl bozulduğundan bahsetmişti.

  "Yapmaya iznim olan çok az şey vardı" iddiasında bulunan Markle, yalnızlıktan mustarip olduğunu fakat "aylarca evden ayrılmamış" olmasına karşın medyada "fazlaca yer aldığı" gerekçesiyle arkadaşlarıyla öğle yemeğine çıkmamasının tavsiye edildiğini söylemişti.

  "Hepimizin tecrit döneminde yaşadıklarının, halkın bunu anlayabileceği en kolay yol olduğunu düşünüyorum" diyen Meghan, pandeminin halkın (kendisiyle) bağlantı kurabileceği yollardan biri olduğunu açıklamıştı.

  Markle, kraliyet yaşamının bir parçası olarak yapılabilecek ve yapılamayacak şeylere dair açık talimatları detaylı biçimde anlatmıştı.

  Bu da akla şu soruyu getiriyor: Bir Düşes'in yapamayacağı başka neler var? Kate Middleton ve kraliyet ailesinin diğer mensupları, bizim günlük hayatın bir parçası olarak yaptığımız hangi şeyleri yapamıyor?

  Düşes oy kullanamaz

  Kate Middleton'ın sandığa gitmesi yasak. Kraliyet ailesine girdikten sonra kamuoyu önünde siyasi görüşünü artık açıklayamayan Kate, röportaj ve etkinliklerde de siyasi açıdan her zaman tarafsız kalmak zorunda.

  Kraliyetin resmi internet sitesine göre bu durum kanundan ziyade bir "gelenek".

  Bu kural tüm kraliyet ailesi için geçerli. Kraliyet ailesinin üyelerinin seçimlerde aday olması yasak. Prens Harry, ABD'ye taşındıktan sonra, başkanlık seçimleriyle ilgili olarak, "Çoğunuz tüm yaşamım boyunca BK'de oy kullanamadığımı bilmiyor olabilirsiniz" dedi.

  Düşes uygunsuz giyinemez

  Kraliyet ailesinin tüm üyelerinin mütevazı ve şık giyinmesi gerekiyor. Tarihi açıdan, kraliyet ailesinin kadın üyeleri, erkek üyelere göre ne giydikleri konusunda basında daha fazla inceleniyor.

  Örneğin, hayır amaçlı tenis müsabakası gibi özel bir durum olmadıkça, halka açık yerlerde eşofman ve spor ayakkabı giymeleri pek olası değil.

  İlaveten, 12. yüzyıl hükümdarı Kral III. Edward tüm kraliyet mensuplarını kürk giymekten men ettiyse de bu kural yıllar içinde ihlal edildi. Kraliçe sahte kürk tercih ediyor.

  Belirtilen diğer yönergeler arasında Kate'in resmi tüm etkinliklerde şapka giymesi gerektiği yer alıyor. Etkinlik 18.00'den sonraysa (45 derecelik doğru açıyla) mücevherli taç takması gerekiyor. Düşes halka açık yerlerde ve resmi görevlerde paltosunu giymek zorunda ve çıkarması da yasak. Parlak ojeler yasak, kadın kraliyet mensupları külotlu çorap giymeli ve etekler diz hizasında olmalı.

  Yurtdışına giderken siyah bir kıyafet götürmesi gerekiyor

  Ayrıca Cambridge Düşesi'nin, muhafazakar giyimin bir uzantısı olarak, herhangi bir ölüm halinde cenaze merasimine uygun bir kıyafete sahip olması için yurtdışına seyahat ettiğinde yanına siyah bir kıyafet alması gerektiği belirtiliyor. Bu tüm aile için geçerli.

  Seyahat hususunda, iki varisin birlikte seyahat etmesine izin verilmemesi de yazılı olmayan bir kural. Prens George 12 yaşına geldiğinde, kendisi ve babası William ayrı uçmak zorunda kalacak.

  Selfie çekmesine izin verilmiyor

  Kraliyet ailesi üyelerini telefonlarıyla kendi fotoğraflarını çekerken göremeyeceksiniz. Kişisel sosyal medya hesabı açmalarına da izin verilmiyor. Meghan bunu geçmişte, 2017'de Nottingham'da bir kalabalığa "Selfie çekmemize izin verilmiyor" diyerek teyit etmişti. Kraliyet yorumcusu Victoria Arbiter ise Insider'a yaptığı açıklamada, "Kraliyet ailesi mensupları halkın selfie için yaygara koparmasındansa kişisel etkileşime geçmeyi her zaman tercih etmiştir" diyor.

  Kalabalıklar tarafından sıklıkla istenmesine karşın imza da vermemeleri gerekiyor. The Express, bunun sebebinin kraliyet imzalarının kopyalanması veya sahtesinin üretilmesi olduğunu belirtiyor. Kate Middleton ve kraliyet ailesinin diğer üyeleri hediyeleri de nezaketle kabul etmeli.

  Akşam yemeğinde kabuklu deniz ürünleri, kaz ciğeri veya makarna yiyemiyor

  Kraliyet ailesinin birçok üyesi kabuklu deniz ürünlerini tatsa da, Kraliçe gıda zehirlenmesi riski nedeniyle kabuklu deniz ürünleri yememe kuralına bilhassa riayet ediyor.

  Kahya Grant Harold, Woman & Home dergisine şunları söylemişti:

  Fakat William'ın suşi sevdiği söyleniyor. Charles da geçmişte deniz ürünlerini denemişti. Kraliyet personeli, Kraliçe'nin sarmısağı hiç sevmediği hususunda da yorumlarda bulunmuştu. Bu sebeple Buckingham Sarayı'nda sarmısak sunulması pek olası değil. Eski kraliyet aşçısı Darren McGrady, RecipesPlus'a, "Asla sarmısaklı veya çok fazla soğanlı bir şey servis edemeyiz" demişti. Kraliçe'nin bir diğer eski aşçısı John Higgins de daha önce National Post'a, "Buckingham Sarayında sarmısaklı yemek yapılmaz. Sanırım, kraliyet geğirmesi olursa diye" demişti.Öte yandan patates, pirinç ve makarna da akşam yemeği menüsünde yer almıyor. McGrady, The Telegraph'a "Akşam yemeğinde patates, pirinç veya makarna yer almaz" demişti.

  Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler'in (PETA) internet sitesine göre, Prens Charles hayvan sağlığı endişeleri sebebiyle 2008'de Fransız kaz ciğeri yemeğini yasakladı.

  Düşes yabancılarla gayri resmi temas edemez

  Birinin fotoğraf çekilirken elini omzunuza koyması veya sizi doğru yöne yönlendirirken kolunuza dokunması gibi gayri resmi selamlaşmalar kraliyet ailesinin üst düzey mensupları açısından büyük tabular teşkil ediyor. Bu geleneğin Orta Çağ'a kadar dayandığına inanılıyor. Debrett görgü kurumundan Lucy Hume, Reuters'a "En iyisi, kraliyet ailesi mensuplarıyla kişisel fiziki temasa geçmemek" demişti.

  Bu kural zaman zaman ihlal ediliyor. Resmi bir tokalaşma elbette Kovid öncesi ve sonrası zamanlarda kraliyet mensuplarından birini selamlamakta kesinlikle iyi bir yol.
   


  Reverans yapmalı

  Her ne kadar Britanya Monarşisi internet sitesinde "Kraliçe veya Kraliyet Ailesinin bir üyesiyle buluşulduğunda uyulması zorunlu davranış kuralları bulunmuyor" denilse de Kate'in Kraliçe, Prens Philip, Prens Charles ve Cornwall Düşesi gibi yüksek kademedeki kraliyet ailesi mensupları için reverans yapması bekleniyor.

  Bu da başını eğerek bir ayağı diğerinin önünde olacak şekilde dizlerini kırmasını gerektiriyor.

  Topluluktaki mevcut konumu dikkate alındığında, çok fazla reverans yapması lazım. Ancak William'ın taht sırasında Galler Prensi Charles'ın arkasında yer aldığı düşünüldüğünde sonsuza kadar reverans yapması gerekmeyecek. William kral olunca, Middleton hükümdar kralın eşi konumuyla Kraliçe olacak ve William kendisini her gördüğünde reverans yapmasında ısrarcı olmazsa, çok daha az reverans yapması gerekecek.

  Düşes'e ne zaman konuşmayı sonlandırması gerektiği söylenebilir

  Kraliçe birinin konuşmayı sonlandırmasını istediğine, Majestelerinin el çantasını sol kolundan sağ koluna aldığı iddia ediliyor. Kraliyet tarihçisi Hugo Vickers, bu husus hakkında People'a "Kraliçeyle konuşurken el çantasını bir elinden diğerini aldığını görmek çok endişe verici olurdu" demişti.

  Bu herkes için geçerli olsa da özellikle Kraliçe'nin maiyetinin dikkat etmesi gereken bir husus: Böylece muhataba (Kraliçe'nin yanından) ayrılması için yol gösterebilirler. Vickers, "Bu çok hoş bir şekilde yapılırdı" diye eklemişti. "Biri gelir ve 'Efendim, Canterbury Başpiskoposu sizinle tanışmayı çok istiyor' derdi". Ayrıca kimse Kraliçe'ye sırtını asla dönmemeli.

  Düşes, Kraliçe'den önce yatamaz

  Majestelerinden önce yatmanın görgüsüzce bir davranış olduğu kabul ediliyor. Kraliçe'nin eski özel sekreteri Sir William Heseltine, The Royals in Australia (Avustralya'daki Kraliyet Mensupları) isimli kitabında, "Kimse Kraliçe'den önce yatmaya gitmeyi doğru bulmazdı" demişti.  https://www.independent.co.uk/life-style/royal-family

  Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

  Yazı kaynağı : www.indyturk.com

  Düşes Kate Middleton yüzüne botoks yaptırdı

  Kate Middleton eski hali

  Kate Middleton eski hali

  Cambridge Düşesi Catherine'nin asıl adı: Catherine Elizabeth "Kate" Middleton.

  Yazı kaynağı : hthayat.haberturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap