Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kasık fıtığı hangi doktor bakar

  1 ziyaretçi

  kasık fıtığı hangi doktor bakar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kasık Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

  Kasık Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

  Kasık Fıtığı Ameliyatı Öncesinde Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kasık fıtığı ameliyat hazırlıkları için bilinecekler şu şekildedir:

  Hastaların kasık fıtığı ameliyatı ile ilgili bilgilendirilmesi gerekmektedir. Ameliyatın nasıl olacağı, risklerinin neler olacağı ile ilgili sözlü bir konuşma yapılmalıdır. Ardından ameliyatın risklerini kabul ettiğine dair yazılı belge imzalatılmalıdır.
  Ameliyat öncesinde anestezi uzmanı tarafından herhangi bir hastalığa sahip olup olmadığı ve riskin olup olmadığı muayene ile belirlenmelidir. Şeker, yüksek tansiyon ve astım gibi hastalıklara sahip olanlar için bir önlem alınmalıdır.
  Kan sulandırıcı ilaç alan hastaların kanama riski daha fazla olmaktadır. Bu yüzden bu tarz ilaçlar alan hastalarda ameliyat tarihinden 5-6 gün öncesinde ilaçların kesilmesi gerekmektedir.
  Ameliyatın yapılacağı günden önceki gece 12’den sonra herhangi bir şeyin yenmemesi ve içilmemesi gerekmektedir.
  Kasık bölgesinde traş yapılmasını gerektiren bir durum var ise; ameliyatın yapılacağı sabahta bu işlem yapılmalıdır.

  Kasık Fıtığı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kasık fıtığı ameliyatı yapılırken fıtığın boyutu önemlidir. Fıtığın boyutunun küçük olması durumunda; lokal anestezi ile ameliyat gerçekleştirilebilmektedir. Ancak genel anestezi ile ameliyat yapılması tercih edilmektedir. Açık veya kapalı yöntem ile de ameliyat yapılabilmektedir.

  Açık ameliyat yapıldığında; kasık bölgesinde bir adet kesik olmaktadır ve boyutu ise ortalama 5 cm ile 6 cm civarındadır. Kapalı olarak gerçekleştirilecek olan ameliyatta ise 3 tane küçük kesi vardır ve bunlardan bir tanesinin içerisine kamera sokulmaktadır. Fıtığın bulunduğu bölgedeki organlar karnın içerisine alındıktan sonra ameliyata devam edilmektedir. Ardından mesh isminde bir yama yapılmaktadır.

  Kas ile karın zarı arasındaki bölgeye konması ile beraber tekrar fıtık oluşması önlenebilmektedir. Mesh isimli yamanın vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır ve vücut kısa süre içerisinde meshi kabul etmektedir. Kasık fıtığı ameliyatının iki türünde de uygulamalar aynıdır. Ancak kapalı ameliyat yapıldığında; hastanın ağrısı daha az olmaktadır ve ameliyat daha konforlu geçmektedir. Ancak çok büyük ve sıkışmış olan ameliyatlarda kapalı ameliyat uygulaması yapılamamaktadır.

  Metabolik Cerrahi, Tiroid Belirtileri, Göbek Fıtığı Ameliyatı Fiyatları, Hemoroid Hangi Bölüm Bakar, Endotrakeal Aspirasyon, Diz Protezi Ameliyatı, Meme Küçültme

  Yazı kaynağı : www.dorahospital.com

  Fıtığa Hangi Bölüm Bakar, Fıtık İçin Hangi Bölüme Gidilir? 2022

  Fıtığa Hangi Bölüm Bakar, Fıtık İçin Hangi Bölüme Gidilir? 2022

  Fıtık Nasıl Tedavi Edilir?

  Fıtıklar genellikle kendi kendilerine iyileşmezler ve bazı durumlarda onarmanın tek yolu ameliyattır. Bel fıtıkları bazı durumlarda istirahat, ağrı kesici ilaçlar, egzersiz, fizik tedavi, steroid enjeksiyonu gibi yöntemlerle tedavi edilebilir. Doktorunuz, fıtığınıza yönelik en iyi tedaviyi planlayacak ve gerektiğinde sizi bir cerraha yönlendirecektir. Cerrah fıtığınızı tamir etmenin gerekli olduğunu düşünürse, ihtiyaçlarınıza en uygun onarım yöntemini belirleyecektir.

  Fıtık Kendi Kendine İyileşir mi?

  Kendi kendine iyileşebilen tek fıtık türü bebeklikte görülen göbek fıtığıdır. Ki çocuklarda göbek fıtığı da 4-5 yaşına kadar kaybolmamışsa ve büyükse ameliyat gerektirebilir. 

  Fıtık Ameliyatı

  Açık fıtık ameliyatı: Fıtık bölgesinde vücuda bir kesi yapılan açık cerrahi yöntemidir. Çıkıntı yapan doku yerine oturtulur ve zayıflamış kas duvarı tekrar birbirine dikilir. Bazen ekstra destek sağlamak için bölgeye bir tür ağ yerleştirilir.

  Laparoskopik fıtık ameliyatı, açık cerrahi ile aynı tip onarımları içerir. Bununla birlikte, karın veya kasık dışına bir kesi yerine, işlemi tamamlamak için cerrahi aletlerin yerleştirilmesine yetecek kadar kesi yapılır.

  Robotik fıtık ameliyatı, laparoskopik cerrahi gibi, bir laparoskop kullanılır ve küçük kesilerle gerçekleştirilir. Robotik cerrahide, cerrah hastaya bir kaç adım mesafedeki bir konsolda oturur ve el benzeri robotik kolları kullanarak ameliyatı gerçekleştirir. Bazı küçük fıtıklar veya yumuşak alanlar için robotik cerrahi kullanılabiliyorken, artık karın duvarını yeniden yapılandırmak için de kullanılabilmektedir.

  Mikrocerrahi ile fıtık ameliyatı: Mikroskop kullanılarak, doku ve kaslara hasar vermeden yapılan ameliyattır. Bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde kullanılır.

  Endoskopik fıtık ameliyatı: Kapalı ameliyat olarak da bilinir. Bel ve boyun fıtığı tedavisinde başvurulan bir yöntemdir. Fıtıklaşan doku, 6-7 mm.lik kesilerden giren kameralar aracılığıyla alınır.

  Her ameliyat türünün avantajları ve dezavantajları vardır. En iyi yaklaşıma cerrahınız karar verecektir.

  Yazı kaynağı : www.dorahospital.com

  Fıtık İçin Hangi Bölüme Gidilmelidir? Bel, Boyun, Göbek Ve Kasık Fıtığı İçin Hangi Doktordan Randevu Alınmalıdır?

  Kasık fıtığı neden olur? Kasık fıtığı için hangi bölüme gidilir?

  Kasık fıtığı neden olur? Kasık fıtığı için hangi bölüme gidilir?

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0093 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap