Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kasık ağrısı için hangi doktora gidilir

  1 ziyaretçi

  kasık ağrısı için hangi doktora gidilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kasıkta ağrı için hangi bölüme/doktora gidilir?

  Kasıkta ağrı için hangi bölüme/doktora gidilir?

  Kasıkta ağrı için hangi bölüme/doktora gidilir?

  Kasık ağrısı sık görülen bir semptomdur ve herkeste olabilir. Kasık ağrısının diğerlerinden daha sık görülen bazı potansiyel nedenleri vardır. Peki, Kasıkta ağrı için hangi bölüme/doktora gidilir? Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

  İnsanlar karnının alt kısmında, bacağın pelvisle birleştiği yerde ağrı yaşadıklarında, genellikle bunu kasık ağrısı olarak adlandırırlar. Bir kas gerilmesi erişkinlerde kasık ağrısının en yaygın sebebi olsa da, kasık fıtığı, böbrek taşı veya skrotumda kalça ekleminin içinde veya etrafındaki sorunlar veya belirli sinirler de dahil olmak üzere çok çeşitli başka durumlarla suçlanabilir. Altta yatan nedene bağlı olarak kasık ağrıları hafif veya şiddetli olabilir. Şimdi, Kasıkta ağrı için hangi bölüme/doktora gidilir? Gelin hep birlikte öğrenelim…

  KASIK AĞRISI NEDEN OLUR?

  Kasık bölgesi, üst uyluğun alt karın bölgesi ile birleştiği alandır. Ağrı kasık bölgesinde olmak üzere organları etkileyen çeşitli koşullar nedeniyle; kas-iskelet ağrısı veya üreme organları ile ilgili olabilir. Kasık ağrısı, akut olabilir (başlangıçta ani) veya ağrı, spesifik nedene bağlı olarak zamanla (kronik) devam edebilir. Tüm ağrılarda olduğu gibi, kasık ağrısının özellikleri (kesin yeri, zamanlaması, süresi vb.) sebebi belirlemek için önemlidir. Kasık ağrısı, travma veya yaralanma, tümörler, enfeksiyonlar, fıtıklar veya başka koşullar nedeniyle ortaya çıkabilir. Kasıktaki ağrı, bacak gibi kasık dışındaki bölgelerde de ortaya çıkabilir. Örneğin, bacaktaki kasların veya tendonların hasar görmesi kasık bölgesine yayılan ağrıya neden olabilir.

  Kas gerilmeleri, bursit , kırıklar ve fıtıklar kasık ağrısının sık karşılaşılan nedenlerindendir. Erkeklerde testislerin iltihaplanması veya testis ve skrotumu etkileyen diğer durumlar kasık ağrısına neden olabilir. Kadınlarda ise; kasık fıtığı, böbrek taşları, yumurtalık kistleri, bakteriyel enfeksiyonlar, şişmiş lenf bezleri, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, idrar yolu enfeksiyonları, kalın bağırsak enfeksiyonları, saçkıran, mantar enfeksiyonu gibi bazı durumlar kasık ağrısına neden olabilir. Ayrıca, üreme çağındaki kadınlarda, genç ya da menopoza girmiş kadınlara göre, kasık ağrılarına daha sık rastlanır.

  KASIKTA AĞRI İÇİN HANGİ BÖLÜME/DOKTORA GİDİLİR?

  Kasıkta ağrı için hastanelerin Genel Cerrahi polikliniklerine başvurmak gerekir.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Karın Şişliği Ve Kasık Ağrısı Neden Olur? Hangi Doktora Gidilir?

  Karın Şişliği Ve Kasık Ağrısı Neden Olur? Hangi Doktora Gidilir?

   Bazı ufak sebepler ile beraber insan sağlığına ciddi oranda etkileyecek önemli nedenlerden dolayı karında şişlik ya da kasıkta ağrı oluşabilmektedir. O yüzden ortaya çıkacak teşhis ile beraber duruma bağlı olarak tedavi yöntemi ele alınması gerekmektedir.

   Karın Şişliği Neden Olur?

   Özellikle karın şişliği birçok farklı sebepten meydana gelmektedir. Bu sebepler hafif durumdan ağır durumu doğru değişkenlik gösterebilir.

   - Çölyak

   - Irritabl bağırsak sendromu

   - Gastrit

   - Ülser

   - Dispepsi

   - Mide ya da bağırsak kanseri

   - Gaz birikimi

   - Ödem

   Genel anlamda karın şişliği yukarıdaki taleplerden herhangi biri olabilir. Ortak şekilde verilen belirtiler ile beraber sonucu kesin olarak ortaya çıkarılması uzman doktora görünmekten geçer.

   Kasık Ağrısı Neden Olur?

   Kasık ağrısı özellikle kadınlarda meydana gelen ve ciddiye alınması gereken Arılar içerisinde yer almaktadır. Bu konuda birçok farklı sebep üzerinden kasık ağrısının ortaya çıkabileceğini söylemek de mümkün.

   - Aniden başlayan ağrılar (Akut)

   - Gebelik döneminde meydana çıkan ağrılar

   - Miyom dejenerasyonuna bağlı olarak akut ağrılar

   - Genital enfeksiyona bağlı akut ağrılar

   - Yumurtalık kistlerine bağlı akut ağrılar

   - Sindirim sisteminden kaynaklanan ağrılar

   - Böbrek ve idrar yolu kaynaklı ağrılar

   - Kronik pelvik (genital bölge) ağrıları

   Yukarıda verilen sebepler genel olarak kasık bölgesinde ağrılara neden olabilmektedir.

   Karın Şişliği ve Kasık Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?

   Karın şişliği ile beraber kasık bölgesinde meydana gelecek ağrılar için genel cerrahi bölümüne başvurmak gerekmektedir. Bu bölümde yer alan uzman doktor ile beraber yapılacak teşhis üzerinden gerekli tedavi yöntemleri ele alınabilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Kasık ağrısı için hangi bölüme gidilir

  Kasık ağrısı için hangi bölüme gidilir

  Hangi hastalıklara hangi bölüm bakıyor? Kadın hastalıkları ile ilgili en sık rastlanılan şikayetlerden birisi oan kasıt ağrısının tek bir nedene bağlı gelişen bir şikayet değildir, kasık ağırısının çok çeşitli nedenleri olabilmektedir. Kadınlarda kasık ağrısı, sık karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Vajinal enfeksiyonlar ve miyomlar, kasık ağrısına sebep olabilir. Kasık ağrısı için hangi bölüme gidilir? Erkekte kasık ağrısı için hangi bölüme gidilir, Kadınlarda kasık ağrısının nedenleri nelerdir? Böbrek ve kasık ağrısı için hangi bölüme gilidir?

  Kasıklarda Ağrı Neden Olur, sağ kasık ağrısı neden olur, erkeklerde kasık ağrısı, kasık ağrısı nasıl geçer, kasık ağrısı hamilelik belirtisi mi, kadınlarda kasık ağrısı ve akıntı, sol kasık ağrısının nedenleri, kasık ağrısı nasıl geçer erkek? İşte detaylar

  Kasık ağrısı sadece kadın hastalkıları ve üreme organları ile ilgili nedenlerden oluşmaz. Bağırsaklar, idrar yolları, kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları da kasık ağırısına neden olabilir. Adet döneminde kasık ağrısı olabilir. Kasık ağrısı gebelikte de Kasık ağırısının diğer madenleri kadın üreme organlarınını rahim, yumartalık, tüp ilgilendiren enfeksiyonlar iltihaplar ve apseler. Pelvit enflamatuar hastalık, salpenjit, endometrit, tubaovarian apse yumurtalık kistlerinin burkulması, patlaması 5-6 cm ve daha büyük özellikle rahmin dış duvarında olan miyomlar endometriozis adenomyozis idrar yolu enfeksiyonları, idrar yollarında taş ve kum olması, apandisit, fıtık, dış gebelik, düşük veye düşük tehdidine bağlı kanamalar. Kasık ağrısı için hangi bölüme gidilir? Sorusuna cevap olarak, Genel Cerrahi bölümene gidilmeli.

  Genel Cerrahi hangi hastalıklara bakar?

  Apandisit : ( Karın üst kısmında şiddetli ağrı, Ateş,Kap atışlarının hızlanması)

  Memede ağrı

  Memede kollara doğru yayılan ağrı

  Memede sertlik hissi

  Memede ele gelen sertlik

  Karın bölgesinde şişlik buna bağlı ağrı

  Gangren,

  Basur,

  Hemoroid,

  İnce bağırsak,

  Kalın bağırsak,

  Karaciğer,

  Mide,

  Tiroid bezinin az çalışması

  Hipertiroidi

  Vucudda et beni veya yağ bezesi

  Siddetli karın ağrısı

  Büyük dışkı ile gelen kan

  Dönüşümlü olarak ishal ve kabızlık.

  Yağakarşı duyarlılık, bağırsak gazları ve karında doygunluk duygusu

  Sağkaburga altında baskı, sağ kürekkemiğine kadaryansıyan sırt ağrıları, sağ omuz bölgesindegerginlikler.

  Göbek bölgesinde ağrı ve şişlik

  Kasıkta ağrı ve şişlik

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap