Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kartaltepe piknik alanı telefon

  1 ziyaretçi

  kartaltepe piknik alanı telefon bilgi90'dan bulabilirsiniz

  KARTALTEPE KENT ORMANI | Keçiören Beledyesi

  KARTALTEPE KENT ORMANI

  Keçiörenin ilk mesire yeri olan Kartaltepe Kent Ormanına yaklaşık 50 bin dikildi.

  1 milyon 126 bin metrekare alana kurulu Mesire Alanından sadece Keçiörenliler değil tüm Ankaralılar faydalanırken yaklaşık 50 bin m²lik alana paintball parkuru için çalışmalarımız devam ediyor.

  RAKAMLARLA KARTALTEPE KENT ORMANI

  4500 m² alanlı çift fıskiyeli gölet

  23 m yükseklikten dökülen şelale

  16 metre boyunda Karadeniz tipi ahşap kendirli asma köprü

  150 adet mangal için barbekü

  190 metre derinlikten artezyen şeklinde çıkan içilebilir yer altı suyu

  2.222 kişi aynı anda piknik yapabilecek kapasitede

  2 adet çocuk oyun grubu

  1 adet çim halı futbol sahası

  2230 metre uzunluğunda bisiklet parkuru

  1 adet plaj voleybol sahası

  450 m uzunluğunda çim halılı yürüyüş ve koşu parkuru

  Mesire alanı içerisinde 200, dışarıda ise 300 araç olmak üzere toplam 500 araçlık açık otopark bulunmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.kecioren.bel.tr

  Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı

  Kartaltepe Kent Ormanı nerede? nasıl gidilir,iletişim,saatleri,telefon,harita?

  Kartaltepe Kent Ormanı nerede? nasıl gidilir,iletişim,saatleri,telefon,harita?

  Kartaltepe Kent Ormanı

  Keçiören Kartaltepe Kent Ormanı Ankara’nın Keçiören semtinde Ovacık Mahallesi’nde yer alıyor. Şehir yaşantısından bunalanlar ve piknik yapmak isteyenler için rahat bir nefes almaya yarayacak bir yer.

  Mesire Alanı Pazartesi-Salı günleri temizlik nedeniyle kapalı konumda.

  Hafta içi ise 10:00-21:00

  Hafta sonu 08:00-21:00 saatleri arasında ziyaretçilerini kabul ediyor.

  Giriş Otomobil 5 TL

  Normal Yaya Girişi Kişi Başı 1 TL

  Kartaltepe Mesire Alanı Nerede

  Keçiören Kartaltepe Kent Ormanı Harita

  Keçiören Kartaltepe Kent Ormanına Nasıl Gidilir

  Keçiören Kartaltepe Kent Ormanı Adres
  Keçiören Kartaltepe Kent Ormanı Adresi

  Ankara Forum(Forum Ankara Outlet) ve Semerkand Kültür Merkezi’nin karşısında bulunuyor.Anadolu Bulvarı’ndan gelecekler Karşıyaka mezarlığını geçip Konya-Adana istikameti çevre yolu girişinden çevre yoluna girerek  ve sonrasındaki ilk çıkış olan Etlik-Keçiören çıkışından buraya ulaşabilirler.Etlik tarafından gelecekler ise Yozgat Bulvarı tarafından buraya ulaşım sağlayabilirler.

  YOUTUBE KANALIMA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

  Kartaltepe Piknik Alanı

  Keçiören Belediyesi veOrman Genel Müdürlüğü işbirliği ile binlerce ağaç dikilmiş.Doğa yürüyüşü için ormanın hemen yanındasınız.Kamelyalar,orman masaları,banklar,piknik ve mesire alanları da mevcut.Bisiklete binmek isteyenler için bisiklet yolu, temiz havada spor yapmak isteyenler için koşu parkuru ve yürüyüş yolu, spor aletleri, voleybol ve futbol sahaları bulunuyor. Ayrıca çocuklar için oyun alanları, çocuk bakım odası ve bay-bayan mescitte düşünülmüş.

  Küçük gölette su bisikleti kiralayıp keyifli vakit geçirebilirsiniz.Bunun fiyatı ise 20 dakikası 10 TL. Kartaltepe Piknik Alanı’nda Birinci Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yıllarında Gelibolu Yarımadası’ndaki Çanakkale şehitlerimiz de unutulmamış.Mesire alanının en tepe kısmında sembolik olarak Çanakkale Şehitler Anıtı, Seyit Onbaşı ve Kahraman Türk Askeri heykelleriyle Çanakkale Destanı ölümsüzleştirilmiş durumda.

  Yazı kaynağı : www.numankocak.com

  Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir - ANKARA

  Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir - ANKARA

  Sevgili Seyyahlarbu yazımızda Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik & Mangal Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

  Ankara İlinin Keçiören İlçesi Ovacık-Yükseltepe mahallesi Sınırları içerisinde bulunur. Keçiören Belediyesi tarafından yapılan yerin işletmesi yine belediye tarafından yapılmaktadır. 1 milyon 126 bin metrekare alana kurulu olan park sizlerin güzel vakit geçirmesi için tasarlanmıştır.

  Kent Ormanı Mesire alanı denilince aklınıza büyük ormanlık alanlar gelmesin, Kent ormanı denilen yer boyları 3-5 metre uzunluğundaki çam ağaçlarının olduğu bir yerdir.

  Mangal & Piknik alanı ise, bildiğimiz gibi, Ahşap Oturma Alanları, Çeşme, Barbeküler bulunuyor.

  Mangal & Semaver Yapmak, Ateş yakmak serbesttir.

  Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanına Girişin hemen yanında köpek, tavuk ve kuşların bulunduğu küçük bir hayvanat bahçesi var. Orayı geçince hemen sağda mescit ve tuvaletler, Sol tarafta ise çiçeklerin olduğu bir alan bulunuyor. Kartaltepe Kent Ormanı içerisinde, üst kısmında Zafer kulesi F-16 askerler top makinesi seyit onbaşı askerler var (manken) inekler üzerine konulmuş top mermisi taşıyan temsili maketler var,

  Piknik alanı yeni yapıldığı için ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz ve iyi dizayn edilmiş bir yerdir. Yürüme yolları, çöp kutuları, barbeküler, bebek salıncakları hepsi çok güzel. Piknik alanının içinde büfede bulunuyor, Piknik te işinize yarayacak her şeyi burada bulabilirsiniz. (Dondurmadan, Uçurtmaya kadar her aradığınız var…

  Piknik alanın en büyük avantajı hemen yanında bulunan Ankara Forum Alışveriş Merkezidir. Yürüyerek 5 dakika mesafede olması büyük bir avantajdır. Pikniğe gelirken unuttuğunuz her şeyi burada bulabilirsiniz. Hatta Piknik alışverişini burada yapıp piknik alanına gidebilirsiniz.

  Piknik alanının en büyük artılarından biride ulaşım kolaylığıdır. Etlik hattı otobüslerinin tamamının son durağı Piknik alanının hemen yanıdır. Buraya gelmek için arabanız olmasına hiç gerek yok. Hatta şöylede yapabilirsiniz, evinizden elinizi kolunuzu sallayarak çıkıp, Etlik otobüslerine binerek Ankara Forum Alışveriş Merkezine gelirsiniz, Piknik alışverişinizi yaparak, Yolun karşısında bulunan piknik alanına yürüyerek geçebilirsiniz.

  Mesire ve Piknik alanına otomobil 5 TL, yaya olarak girişlerde kişi başı 1 TL şeklinde giriş ücreti alınıyor.

  12 yaş ve altı ise ücretsiz. Otobüs 20 TL.

  Mesire Alanı 08.00 – 23.00 saatleri arası açıktır.

  Kartaltepe Piknik Alanına aracınızla gidecekseniz eğer, Etlik semtine doğru gelmelisiniz. Etlik Semtinde çevre yoluna giden yol tabelaları veya Yozgat bulvarı tabelalarını takıp ederek, Ankara Forum Alışveriş Merkezine doğru ilerleyiniz, Alışveriş merkezi tabelasından dönerek Piknik alanına ulaşmak çok kolay olacaktır.

  Otobüsle Gidecekler; Etlik Otobüslerinin hemen hemen hepsi oradan geçiyor. Etlik otobüslerinin son durağıdır. Özel halk otobüsleri de dahil. Otobüs Numaralarından bazıları şöyle;

  Etlik – Ulus – Sıhhiye – Kızılay duraklarından

  -263 (Özel halk otobüsü)-261-263-265-267-284-286 no’lu otobüslere binerek gidebilirsiniz.

  Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı-Kızılay arası 1 saat

  Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı-Ulus arası 45 dakikadır.

  Yazı kaynağı : seyyahdefteri.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap