Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  karnesini getiren öğrencilere para yardımı

  1 ziyaretçi

  karnesini getiren öğrencilere para yardımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Karnesi İyi Olan Öğrencilere Yardım Başvurusu 2023 Öğrenciye 5104 TL Destek

  Karnesi İyi Olan Öğrencilere Yardım Başvurusu 2023 Öğrenciye 5104 TL Destek

  İyi karnesi olan öğrenciler yardım başvurusunu hak ediyorç Başarılı öğrencilere 5104 TL ödül! Başvuru için tüm detaylar!
  İyi karnesi olan öğrenciler yardım ediliyor 5104 TL Başarılı öğrencilere, başarılı öğrencilere destek olun. Başarılı öğrencilere verilen destek ülke genelinde artarak devam ediyor. 81 ilde transkripti başarılı olan öğrenciler için destek başvurusu yapılabilmektedir. Milyonlarca öğrenci transkriptlerini aldıktan sonra takdir ve teşekkür aldı. Bazıları mutlu bir şekilde kağıtları eve götürdü. Pek çok kişi, tanınma veya başarı sertifikası alan öğrencilerin desteklenip desteklenmediğini merak eder. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuda çok önemli bir konuşma yaptı. Hediye kartınız var mı? Notları iyi olan öğrencilere ne tür destekler veriliyor? 5104 TL Öğrenci Desteğine nasıl ulaşabilirim? Tüm detayları içeriğimizde görebilirsiniz.

  Karnesi iyi olan öğrencilere yardım var! Başarılı öğrenciye 5104 TL veriliyor
  Cumhurbaşkanları Recep Tayyip Erdoğan kısa süre önce kabine toplantısında çok önemli açıklamalar gerçekleştirmişti. Başarı teşvik programı ile alakalı detayları ortaya çıkmıştı. Erdoğan “sosyal yardım hakkına sahip olan aileler için devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencisine net asgari ücretin %60 ne kadar destekler vereceğiz.” Bunun dışında yüksek öğretim gören öğrenciler devlet tarafından bir takım destekler veriliyor. Bunun dışında YÖK’ün belirlemiş olduğu 500 üniversiteye girme hakkı kazanan öğrencileri de devletten bir takım destekler veriliyor.

  Sosyal yardım alanı ailelerde Meslek Lisesi mezunu öğrenciler için Lise sonrası Meslek edindirme kursuna giden öğrenciler içinde birtakım destekler bulunmaktadır. Bu gençler asgari net ücret oranında desteklenmektedir. Ayrıca devlet, aile çocuklarının bilim, spor ve sanat yarışmalarına katılma ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Bu amaçla da önemli bir bütçe ayrılmıştır. Teşvik planında öğrencilere ve gençlere dağıtılmak üzere 150 milyon lira destek verilecek. Bununla ilgili detaylar Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından da yayınlanacaktır.

  Başarı Teşvik Primi Nasıl Alınır?

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. İlk, orta ve liselerde ilk üçe giren öğrencilere asgari ücretin %60'ı oranında destek verilecek. 2023 yılında net asgari ücret 8.500 TL, başarı primi ise 5.104 TL'ye çıkıyor. Nafaka başvuru detaylarını da sizler için hazırladık.

  Öğrenci Teşvik Bursu Başvurusu
  Yılda iki kez verilen burslar yalnızca birinci dönemin sonunda verilecek ve yaz tatilinde verilen devlet bursları için başvurular önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Başvuru yapan öğrencilerin başarılı olması ve okulda bir derece kazanması gerekir.

  Devlet desteği ve yardımı için başvurular önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Başvuru detayları ve yönergelerin yer aldığı başvuru linkine web sitemizdeki resmi duyurudan ulaşabilirsiniz.

  Başarılı olan öğrencilere devlet tarafından 2023 yılında başarı destek programı kapsamında çok yeni destekler verilecek.

  Yazı kaynağı : haberler33.com

  Karnesi iyi gelen öğrencilere 5104 TL verilecek: İşte başarı teşvik programı 81 il başvurusu

  5.104 TL O Öğrencilerin Hesabında Çekilmeyi Bekliyor! Karnesini Getirene Şak Diye Ödeme

  5.104 TL O Öğrencilerin Hesabında Çekilmeyi Bekliyor! Karnesini Getirene Şak Diye Ödeme

  Karneni getir parayı kap araması özellikle de bu günlerde çok araştırılacağa benziyor. Öyle ki devlet başarılı öğrenciye destek ödemesi yapacak. Bugün ilk, orta ve lise dengi okullar için kısa bir molaya girilen yarıyıl tatili başladı. Öğrenciler ilk dönem karnesi alır almaz büyüklerinin yanına ya sevinç ya da hüzün ile koşarken, devlette başarılı öğrenciye asgari ücretin yüzde 60'ı kadar ödeme yapacağını açıkladı. 

  Başarı teşvik programı adı altında 2 hafta önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından detaylar açıklandı.  Özellikle de karne notları iyi olan öğrenciler için destek sağlanacağı belirtildi. Peki Başarı Teşvik Programı nasıl hak kazanılır? Başarı Teşvik Programı nasıl başvurulur? Detayları nelerdir?

  Ülkemizin her ilinde mevcut uygulama detayları özellikle de bugün araştırılıyor. Başarı teşvik ücreti ne kadar oldu?

  Başarı teşvik programı başvurusu nasıl yapılır?

  Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı İlköğretim, lise ve yüksek öğrenim gören öğrencilere destek ödemesi yapılacağını açıklamıştı. Kabine toplantısında açıklanan müjdeli haber ise başarılı öğrenci için tasarlanmıştı. 

  Öğrenciyi okula daha iyi yönlendirmek, başarılı öğrencinin eksiklerini daha iyi giderebilmek ya da kendisini daha da teşvik edebilmek adına öğrencilere özel başarı teşvik programının başvuru şartları açıklandı.

  Öğrencilere ne kadar destek verilecek?

  Geçtiğimiz ay düzenlenen kabine toplantısı sonrasında devletin başarılı öğrenciye sahip çıkacağı müjdesi verilmişti. Başarılı olmanın da belirli koşullarını sağlayan öğrencilere verilecek olan destek miktarları hiç de azımsanmayacak miktar da olduğu belirtildi. Lise dengi okullarda başarılı öğrenciye 3.100 TL yardım parası verileceği açıklanırken, üniversitede okuyan başarılı öğrenciye ise asgari ücretin yüzde 60'ının verileceği belirlenmişti. Bu kapsamda asgari ücret 8.107 TL üzerinden hesaplanırsa öğrenin alacağı miktar ise 5.104,2 TL olarak karşımıza çıkıyor. 

  Erdoğan açıklamıştı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğitime destek başlığı altında oluşturdukları teşvik programı ile alakalı yaptığı açıklamasında şu sözleri söylemişti

  Hak kazanma şartları çok basit

  Başarılı öğrenciye teşvik kapsamında yapılacak olan yardım ile alakalı herhangi bir başvuruya gerek olmadığı açıklandı. Herhangi bir sosyal yardım alan bir ailede yaşaması ve ders notlarının belirtildiği kapsamda dereceye dahil olması şartlarının bulunduğu başarı teşvik programı için ilçenize bağlı sosyal hizmetler binasına gidip başvurmanız yeterli.

  İlköğretim ve lise dengi okullarda da destek olacak

  Dereceye giren olan ilk ve ortaöğretim öğrencilere net asgari ücretin yüzde 60'ı kadar ödeme yapılacağı belirtildi. Yüksek öğretim öğrencileri ise asgari ücretin üçte biri ne kadarlık bir başarı destek ödülü verilecek.

  Başarı destek yardımları ne zaman ödenecek

  Son dakika açıklanan bilgiye göre ilk döneme yetiştirilemeyen desteklerin, ikinci dönemde ödemesinin yapılacağı açıklandı. 

  Başvurular nereye yapılacak?

  Siz de okulunuzda dereceye girdiyseniz ve aileniz sosyal yardımlardan herhangi birini alıp geçimini idame ettiriyorsa, size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurmanız sonrasında teşvik desteğinizi alabilirsiniz. 

  Yazı kaynağı : www.sanathaber.net

  Karnesini gösteren parasını kapacak! Başarı Teşvik Programı başlıyor, bu öğrencilerin hepsi alabilecek

  Karnesini gösteren parasını kapacak! Başarı Teşvik Programı başlıyor, bu öğrencilerin hepsi alabilecek

  Dün milyonlarca öğrenci karne heyecanıyla yanıp tutuştu. Bu süreçte gözler devlet tarafından ödenecek karne harçlıklarına yöneldi. Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarı teşvik programı kapsamında dereceye giren öğrencilere ödeme yapılacağını açıklamıştı. Açıklamanın ardından karneleri alan milyonlarca öğrenci 'Devletten nasıl karne harçlığı alabilirim?' sorusunu araştırmaya başladı. Peki, devletin dereceye giren öğrencilere vereceği 5.104 TL nasıl alınır? İşte detaylar...

  KARNEYİ GÖSTER PARAYI KAP

  Dün 19 milyona yakın öğrenci karne heyecanını yaşadı. Notlarını öğrenen öğrenciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu destek ödemelerini araştırmaya başladı. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu başarı teşvik ödemesinden kimler faydalanacak? Başarı teşvik ödemesi ne kadar ve nasıl alınır? Sizler için tek tek derledik. Karneyi göster parayı kap.

  BAŞARI TEŞVİK ÖDEMESİ NE KADAR?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay Kabine Toplantısı’ndan sonra Başarı Teşvik Ödemesi ile ilgili şunları söylemişti:

  "Sosyal yardım alma hakkına sahip ailelerimize mensup, devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerimize net asgari ücretin %60’ına kadar, yükseköğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar dönem arasında yapılacak şekilde başarı desteği vereceğiz. Ayrıca dört yıllık örgün eğitim yapan yükseköğretim kurumlarını kazanan aynı kapsamdaki öğrencilerimize aylık 100 lira destek ödemesi yapacağız."

  b2-002.jpg

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediklerinden hareketle, asgari ücretin %60’ı kadar verilecek olan başarı teşvik ödemesi 5.104 TL olacak.

  KİMLER BAŞARI TEŞVİK ÖDEMESİ ALABİLİYOR?

  Erdoğan’ın duyurduğu başarı teşvik ödemesinden sosyal yardım derneklerinde kayıtlı olan ve sosyal yardım alan ailelerin çocukları faydalanabilecek. Yani başarı teşvik ödemeleri, ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılacak.

  fdvfdvfd-3.jpg

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada; ilkokul, ortaokul ve liselerde ilk 3’e, okul genelinde de ilk 5’e girenlere asgari ücretin %60’ı kadar başarı teşvik ödemesi yapılacak.

  TEŞVİK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Her sene iki defa verilecek olan başarı teşvik paketinde ilk dönem sonunda ve yaz tatilinde ödemeler yapılacak. İkinci dönem için yapılacak olan başarı teşvik başvuruları ise gelecek hafta başlayacak.

  BAŞVURU NASIL YAPILIR?

  Cumhurbaşkanı’nın başarıyı teşvik etmek adına duyurduğu bu ödemelere ikinci dönem başvuruları gelecek hafta başlayacak. Başvurular ise bulunulan ilin sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üzerinden yapılacak.

  ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

  Bugünlerde bir bir öğrenciler yarı yıl tatillerine başlarken, en başarılı olan öğrencilere önümüzdeki günlerde ödemelerin yatırılması bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap