Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  karne hediyesi devletten nasıl alınır

  1 ziyaretçi

  karne hediyesi devletten nasıl alınır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Karnesini gösteren öğrencilere 5.104 TL ödeme MÜJDESİ! Anaokulu, ilkokul, ortaokul... Devletten karne hediyesi! Başarı Teşvik Programı başlıyor!

  Karnesini gösteren öğrencilere 5.104 TL ödeme MÜJDESİ! Anaokulu, ilkokul, ortaokul... Devletten karne hediyesi! Başarı Teşvik Programı başlıyor!

  ERDOĞAN, ŞUNLARI KAYDETTİ:

  "Sosyal yardım alma hakkına sahip ailelerimize mensup, devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerimize net asgari ücretin yüzde 60'ına kadar, yükseköğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar dönem arasında yapılacak şekilde başarı desteği vereceğiz. Ayrıca dört yıllık örgün eğitim yapan yükseköğretim kurumlarını kazanan aynı kapsamdaki öğrencilerimize aylık 100 lira destek ödemesi yapacağız.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Takdir, teşekkür alanlar dikkat! Devletten 5.104 TL'ye kadar karne ödülü

  Karnesini gösteren parasını kapacak! Başarı Teşvik Programı başlıyor, bu öğrencilerin hepsi alabilecek

  Karnesini gösteren parasını kapacak! Başarı Teşvik Programı başlıyor, bu öğrencilerin hepsi alabilecek

  Dün milyonlarca öğrenci karne heyecanıyla yanıp tutuştu. Bu süreçte gözler devlet tarafından ödenecek karne harçlıklarına yöneldi. Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarı teşvik programı kapsamında dereceye giren öğrencilere ödeme yapılacağını açıklamıştı. Açıklamanın ardından karneleri alan milyonlarca öğrenci 'Devletten nasıl karne harçlığı alabilirim?' sorusunu araştırmaya başladı. Peki, devletin dereceye giren öğrencilere vereceği 5.104 TL nasıl alınır? İşte detaylar...

  KARNEYİ GÖSTER PARAYI KAP

  Dün 19 milyona yakın öğrenci karne heyecanını yaşadı. Notlarını öğrenen öğrenciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu destek ödemelerini araştırmaya başladı. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu başarı teşvik ödemesinden kimler faydalanacak? Başarı teşvik ödemesi ne kadar ve nasıl alınır? Sizler için tek tek derledik. Karneyi göster parayı kap.

  BAŞARI TEŞVİK ÖDEMESİ NE KADAR?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay Kabine Toplantısı’ndan sonra Başarı Teşvik Ödemesi ile ilgili şunları söylemişti:

  "Sosyal yardım alma hakkına sahip ailelerimize mensup, devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerimize net asgari ücretin %60’ına kadar, yükseköğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar dönem arasında yapılacak şekilde başarı desteği vereceğiz. Ayrıca dört yıllık örgün eğitim yapan yükseköğretim kurumlarını kazanan aynı kapsamdaki öğrencilerimize aylık 100 lira destek ödemesi yapacağız."

  b2-002.jpg

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediklerinden hareketle, asgari ücretin %60’ı kadar verilecek olan başarı teşvik ödemesi 5.104 TL olacak.

  KİMLER BAŞARI TEŞVİK ÖDEMESİ ALABİLİYOR?

  Erdoğan’ın duyurduğu başarı teşvik ödemesinden sosyal yardım derneklerinde kayıtlı olan ve sosyal yardım alan ailelerin çocukları faydalanabilecek. Yani başarı teşvik ödemeleri, ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılacak.

  fdvfdvfd-3.jpg

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada; ilkokul, ortaokul ve liselerde ilk 3’e, okul genelinde de ilk 5’e girenlere asgari ücretin %60’ı kadar başarı teşvik ödemesi yapılacak.

  TEŞVİK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Her sene iki defa verilecek olan başarı teşvik paketinde ilk dönem sonunda ve yaz tatilinde ödemeler yapılacak. İkinci dönem için yapılacak olan başarı teşvik başvuruları ise gelecek hafta başlayacak.

  BAŞVURU NASIL YAPILIR?

  Cumhurbaşkanı’nın başarıyı teşvik etmek adına duyurduğu bu ödemelere ikinci dönem başvuruları gelecek hafta başlayacak. Başvurular ise bulunulan ilin sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üzerinden yapılacak.

  ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

  Bugünlerde bir bir öğrenciler yarı yıl tatillerine başlarken, en başarılı olan öğrencilere önümüzdeki günlerde ödemelerin yatırılması bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  Öğrenciye destek büyüyor! Karnesini gösterene 5.104 TL karne ödülü! Başarı Teşvik Programı başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru şartları…

  Öğrenciye destek büyüyor! Karnesini gösterene 5.104 TL karne ödülü! Başarı Teşvik Programı başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru şartları…

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu eğitim yardımlarından birisi de ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilecek olan 5-104 TL ödeme yardımı. İhtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan destek ödemeleri milyonlarca velinin ve öğrencinin yüzünü güldürdü. ‘Başarı Teşvik Programı’ adı verilen sistemin hayata geçtiğini açıklayan Erdoğan, karnesini gösteren öğrencilere teşvik verileceğini duyurdu. Desteklerden 1,2,3,4,5. sınıf öğrencileri de geri ödemesiz cep harçlığından faydalanabilecek. Başarı teşvik ödemesi başvurusunun nasıl yapıldığı, kimlerin faydalanacağı ve ne kadar ödeme yapılacağına dair detaylar haberimizde…

  KARNESİNİ GÖSTERENE ÖDEME

  Karnesini gösteren öğrencilere ne kadar teşvik verileceği merak ediliyor. Düzenlemeye göre sosyal yardıma ihtiyacı olup, devlet okullarında eğitim gören ve derece yapan öğrencilere 5.104 TL ödeme yapılacak.

  ÖĞRENCİLERE NE KADAR DESTEK VERİLECEK?

  Devletin başarılı öğrenciye sahip çıkacağı müjdesi verilmesinin ardından, öğrencilere ne kadar destek verileceği merak konusu oldu. Başarılı olmanın da belirli koşullarını sağlayan öğrencilere verilecek olan destek miktarları hiç de azımsanmayacak miktar da olduğu belirtildi.

  Lise dengi okullarda başarılı öğrenciye 3.100 TL yardım parası verileceği açıklanırken, üniversitede okuyan başarılı öğrenciye ise asgari ücretin yüzde 60'ının verileceği belirlenmişti. Bu kapsamda asgari ücret 8.107 TL üzerinden hesaplanırsa öğrenin alacağı miktar ise 5.104,2 TL olarak belirlendi. 

  KİMLER BAŞARI TEŞVİK ÖDEMESİ ALABİLİR?

  Bakan Derya Yanık tarafından yapılan açıklamalara göre bu ödemeler, ihtiyaç sahibi ailelerin başarı sağlamış çocuklarına verilecek. Yalnızca devlet okullarında okuyan öğrenciler arasında sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerine net asgari ücretin yüzde 60’ı kadar destek sağlanacak.

  İKİNCİ DÖNEM BAŞARI TEŞVİK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Başarı teşvik paketi her yıl iki kez ödenecek. İlki dönem sonunda yapılırken, ikincisi yaz tatili döneminde yapılacak.

  BAŞARI TEŞVİK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Bu ödemelerin ikinci döneme ait başvuruları önümüzdeki hafta başlayacak. Başvurular ise bulunulan ilin sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üzerinden gerçekleştiriliyor.

  BAŞARI TEŞVİK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

  Başarı teşvik başvurusu yapan öğrencilerin ödemeleri, önümüzdeki günlerde yatırılması bekleniyor.

  ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğitime destek başlığı altında oluşturdukları teşvik programı ile alakalı yaptığı açıklamasında şu sözleri söylemişti:

  "Bütçemizden ayırmış olduğumuz başarı teşvik programı kapsamında öğrencilerimize ve gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum. 1.5 milyar destek ayırdığımızı belirtmek isterim. Aile ve sosyal hizmetler daire başkanlığı tarafından açıklayacağız

  Sosyal yardım alma hakkına sahip ailelerimize mensup, devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerimize net asgari ücretin yüzde 60'ına kadar, yükseköğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar dönem arasında yapılacak şekilde başarı desteği vereceğiz. Ayrıca dört yıllık örgün eğitim yapan yükseköğretim kurumlarını kazanan aynı kapsamdaki öğrencilerimize aylık 100 lira destek ödemesi yapacağız."

  Yazı kaynağı : www.mavikadin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap