Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  karatay konya spor ve kongre merkezi

  1 ziyaretçi

  karatay konya spor ve kongre merkezi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi, Selçuklu nerede, Otobüs veya Tramvay ile nasıl gidilir?

  Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi, Selçuklu nerede, Otobüs veya Tramvay ile nasıl gidilir?

  Selçuklu şehrinde Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi konumuna Toplu Taşıma

  Selçuklu, Türkiye'deki Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi adresine nasıl gidebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Moovit, en yakın toplu taşıma durağından adım adım yol tarifi ile Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi adresine ulaşmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olur.

  Moovit, şehrinizde gezmenize yardımcı olacak ücretsiz haritalar ve canlı yol tarifleri sağlar. Saatleri, güzergahları, hareket saatlerini görüntüleyin ve gerçek zamanlı olarak Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi adresine ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenin.

  Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi için en yakın durak veya istasyonu mu arıyorsunuz? Hedefinize en yakın durakların listesine göz atın: Ferhuniye; Beşyol; Kültürpark (T29); Alaaddin 1 Turnike; Alaaddin 2 Turnike; Alaaddin; Kültürpark.

  Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi adresine Otobüs veya Tramvay ile ulaşabilirsiniz. Yakında duran hatlar - Otobüs: 25-A39-B47-A55-A63-B64-A65-A86-A Tramvay: H1

  Sizi daha erken zamanda ulaştırabilecek başka güzergah olup olmadığını görmek ister misiniz? Moovit alternatif rotalar veya saatler bulmanıza yardımcı olur. Moovit Uygulamasından veya Web Sitesinden kolayca Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi için yol tarifi alın.

  Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi adresine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyoruz, bu nedenle Selçuklu konumundaki kullanıcılar dahil 1.5 milyondan fazla kullanıcı, toplu taşıma için en iyi uygulama olarak Moovit'e güveniyor. Ayrıca otobüs uygulaması veya tren uygulaması indirmenize gerek yoktur. Moovit, en doğru otobüsü veya metro saatlerini bulmanıza yardımcı olan tüm toplu taşıma araçlarının bir arada olduğu ulaşım uygulamanızdır.

  Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi için Otobüs ve Tramvay fiyatları, ve tüm yolculuk ücreti hakkında bilgi için lütfen Moovit uygulamasını kontrol edin.

  Yazı kaynağı : moovitapp.com

  Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi

  Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi

  BKA, projeyi anlatıyor:

  Konya, gelişen ve büyüyen bir kent olma yolunda ilerlerken, bir çok  alanda çekim gücüne sahip bir kent olmanın yanı sıra, kentin ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına da ev sahipliği yapma isteği, 10.000 kişilik bir spor salonu yapımı fikrini doğurdu. Bu bağlamda kent merkezinden 3 km uzaklıkta , tarihi ve  aynı zamanda turistik bir çekim merkezi olan Mevlana Kültür Merkezi'nin hemen arkasında yer alan alanda 10 000 kişi kapasiteli bir spor salonu tasarlandı. Mevcut raylı sisteme ilave edilecek  yeni bir hattın da üzerinde bulunan bu alan, aynı zamanda  kentin turistik  yerlerine ulaşım aksı da olan ana bir yol üzerinde. 10.000 kişilk spor salonu ile, ulusal ve uluslararası yarışmaların gerçekleşebileceği bir alanın Konya için mimari ve kültürel önemi fazladır. Tasarlanan spor salonu, mevcut raylı sistemin kullanılması ile turist çekme noktası haline gelen bir alana konumlanmıştır.

  Yapının ana tasarım kriteri olarak, yapıya ana ulaşım aksı olan ve aynı zamanda üzerinde  raylı sistem de bulunan ana  yoldan, yaya yaklaşımlarını tanımlayacak akslar oluşturmak ve bu akslarla birbirine bağlanmış 5 ana kabuk oluşturmak hedeflendi. Bu ana kabuklar , aynı zamanda seyirci toplanma platformlarında üst örtüye dönüşerek, korunaklı bir alan etkisi yaratma amacı da taşıyor.  Yapı kabuğunu oluşturan ve aynı zamanda birbirine paralel olan bu formların arası cam yüzeylerle birleştirildi ve bu ara kısımlarla yaya yaklaşımları ,sporcu, hakem, basın, protokol girişleri tanımlandı.

  80.000 m²  arazi üzerine planlanmış bu yapı  22.000 m² inşaat alanına sahip. Ana taşıyıcı sistemi betonarme olup, çatı ve cephe konstrüksiyonu çelikten imal edildi.

  10000  kişi seyirci kapasitesine sahip olan bu yapı uluslararası standartlara uygun olarak tasarlandı.  Yapıya seyirci ulaşımı ana yoldan; sporcu, hakem, basın ve VIP salonlarına ulaşım ise yapının arka tarafından sağlanmakta. Bu planlama ile tüm girişlerin ayrı noktalardan ve kontrollü  bir şekilde yapılması sağlandı.

  Bina modern bir salonun gerektirdiği minimum boyutlarda tasarlandı. Ana salonun formu dikdörtgen olup ;tribün planlaması köşeleri daireselleştirilmiş dikdörtgen formda tasarlandı. Binanın  0.00 kotunda sporcu, hakem, basın, vip girişi ve teknik girişler bulunmakta. Tüm seyirci girişleri 7.00 kotundan sağlanıyor. 7.00 kotunda ana solonu saran seyirci platformu bulunuyor. Bu platform salonun ana kabuğunu oluşturan kabuk parçaları tarafından örtülüyor.

  Yapıyı çepeçevre saran seyirci giriş bloğuna bakan yüzeyler şeffaf tutularak, içe dönük bir salon yerine dışa dönük bir salon yaratılmaya çalışıldı. Bu sayede fuayeden  kentle görsel ilişki kurulmuş oldu.

  Yapının tribün planlamasında tribün bütünlüğünün kopmaması için kat kullanılmayıp, katmanların yan yana gelmesinin tekrarıyla en iyi görüşü sağlayacak şekilde planlandı. Tüm tribünlere seyirci ulaşımları tribünlerin ortasından ve yoğunluğu azaltmak adına çok sayıda tasarlandı. Kat planlamasında ise 0.00 kotu sporcular, 7.00  kotu seyirciler için ayrıldı. 0.00 kotunda, sporcu, hakem, basın ve teknik girişler birbirinden bağımsız olarak sağlandı. 0.00 kotunda ana salonla ilişkili sporcu ve hakemler için soyunma odaları, idari ofisler, basın çalışma alanı ve basın toplantı salonları oluşturuldu. 6.00 kotunda tüm seyirci girişleri ve VIP girişleri bulunuyor. Bu kattaki fuaye alanlarında seyirciler için kafeterya, büfe, restoran bulunuyor. VIP tribünü batı tribününde  planlandı ve bu alanda asma kat oluşturularak, VIP için özel alanlar düşünüldü. Binada engellilerin ulaşımını kolaylaştırmak için engelli rampası ve 2 adet engelli asansörü planlandı.

  Yapı planlamasında FIBA kriterleri göz önünde tutuldu. Saha ölçüleri , bir buz hokeyi pistini baz alarak değişebilir bir zemin planlamasına göre düzenlendi. Ana salonun yanında antrenman salonları bulunuyor. Bu salonlar atletizm, masa tenisi, boks gibi çok amaçlı kullanımlara hizmet verecek özelliklerde tasarlandı. Ayrıca yine bu alanda 1 adet squash salonu da mevcut.

  Binada  uluslararası standartlara uygun olan her türlü görsel işitsel, teknik ekipman bulunuyor. Yine uluslararası kriterlerde olan  ve yeni teknoloji ürünü havalandırma, ısıtma, soğutma ve yangın söndürme sistemleri yapılandırılmış durumda.

  Yazı kaynağı : www.arkiv.com.tr

  KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI - KONYA SPOR VE KONGRE MERKEZİ - Harita | Kongre Merkezleri ve Konferans Salonları | Karatay Konya , 0332 355 36 66 Bulurum.com

  KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI - KONYA SPOR VE KONGRE MERKEZİ

  Karatay Belediyesi | Karatay Kongre Ve Gençlik Merkezi Gençlerin İlgi Odağı Haline Geldi

  Karatay Belediyesi | Karatay Kongre Ve Gençlik Merkezi Gençlerin İlgi Odağı Haline Geldi

  Yapımı Karatay Belediyesince tamamlanarak 17 Aralık 2013 tarihinde düzenlenen toplu açılış töreninde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi, yürüttüğü faaliyetlerle gençlerin ilgi odağı haline geldi.

          Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Akabe Mahallesi Alaadin Kap Caddesi üzerinde bulunan Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi'nin gençlere yönelik faaliyetlere başladığını belirterek, 2014 - 2015 eğitim, öğretim yılı için üyelik kayıtlarının başladığını vurguladı. Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi içerisinde 3 adet derslik, müzik atölyesi, bilgisayar laboratuarı, kafeterya, internet-bilişim köşesi, fitness salonu, aerobik ve spor salonu, oyun - eğlence merkezi, bilardo salonu gibi etkinlik alanlarını bünyesinde barındıran büyük bir kompleks olduğunu ifade eden Hançerli, günlük ortalama 150-200 öğrencinin gençlik merkezini aktif bir şekilde kullandığını, 15 - 22 Eylül tarihleri arasında yapılan yeni kayıtların ardından bu sayının artacağına dikkat çekti. Karatay Gençlik Merkezi'ne, 15 Eylül Pazartesi günü başlayan ön kayıt başvurularının okulların açılmasıyla birlikte hızlandığını dile getiren Başkan Hançerli, 22 Eylülde sona erecek kayıtlar için başvuru şartının 15 - 28 yaş arasında olması gerektiğini ve üyelik için, bir adet kimlik fotokopisi, 2 fotoğraf ve öğrenci belgesi ile Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi'ne başvuru yapabileceklerini söyledi.

          Başkan Mehmet Hançerli, şehrimizin gençlerine ücretsiz bir şekilde hizmet vermek için faaliyetlerine başlayan Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi'nde Karatay Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yürütülen eğitim faaliyetleri çerçevesinde 1,2,3. seviye olmak üzere 3 İngilizce, biri ileri seviye olmak üzere 2 Rusça, Arapça, Almanca, Çince, Ney, Gitar, Bağlama, Halk Oyunları, Fotoğrafçılık, Tiyatro, Bilgisayar İşletmenliği, Grafik-Web Tasarım ve Fitness-Aerobik-Step gibi branşlarda kayıtların alındığını sözlerine ekledi.  

  Yazı kaynağı : karatay.bel.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap