Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  karadeniz birlik yağlık ayçiçeği fiyatları 2021

  1 ziyaretçi

  karadeniz birlik yağlık ayçiçeği fiyatları 2021 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2021 Yağlık Ayçiçeği Ön Alım Fiyatı ve Kampanyası hakkındaki açıklaması;Karadeniz Birlik | Resmi İnternet Sayfası

  Karadenizbirlik Genel Müdürü Ünal ERARSLAN’ın,

  2021 Yağlık Ayçiçeği Ön Alım Fiyatı ve Kampanyası hakkındaki açıklaması;

  2021 yılı ayçiçeği hasadı bölgemiz genelinde hızla devam etmekte olup, Genel Rekolte miktarı, Ürünün verimi, Dünya fiyatları, Döviz kuru gibi birçok faktör bölgemiz için, ürün fiyatlarının şekillenmesinde belirleyici olmaktadır.

  Birliğimiz Yönetim Kurulu mevcut şartlar çerçevesinde üretici lehine azami gayret göstererek ayçiçeği ön alım fiyatını 5,00 TL/Kg. olarak belirlemiştir. Birlik olarak hedefimiz 35-40 bin ton ürün mübayaa etmektir.

  Piyasa şartları çerçevesinde, Birliğimiz üretici lehine piyasayı regüle etmekte ve açıkladığı fiyat ile üreticinin sigortası olmaktadır.

  Halen ülkemiz yağlı tohum ihtiyacının yarıdan fazlası yurt dışından karşılanmakta olup, ülke çapında en fazla döviz ödediğimiz kalemlerden biri yağlı tohumlar ve bunların yan ürünleridir.

  Türkiye yağlık ayçiçeği ve diğer yağlı tohumların üretimi için uygun toprak yapısına, ekim alanına ve iklime sahiptir. Ülkemizin mevcut yağlı tohum üretim potansiyeli istikrarlı ve sürdürülebilir bir şekilde arttırılmalıdır. Bunun için devletçe ödenen destekleme primlerinin arttırılması ile teşvik edici uygulamaların devreye sokulması gerekmektedir.

  Yerli üretimin ve yerli üreticinin buluştuğu kooperatifler üst birliği olarak Birliğimiz, tüm kaynaklarını, yağlı tohum üreticilerinin mağdur olmaması ve üretimin devamı yönünde her zaman seferber etmiştir.

  Yeni ürün ön alım fiyatımızın üreticilerimiz ve Türk Tarımı için hayırlı olmasını dileriz.

  Yazı kaynağı : www.karadenizbirlik.com.tr

  Karadeniz Birlik | Resmi İnternet Sayfası

  Karadenizbirlik Tanıtım

  Kısa adı Karadenizbirlik olan S.S. Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, faaliyet bölgesindeki yağlı tohum ekimini yaygınlaştırmak ve mübaya ettiği ürünleri değerlendirmek amacıyla kurulmuş olan; Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 13 kooperatifi ve alım merkezleri  ile üretici ortaklarına tarımsal destek sağlayan bir kooperatifler üst birliğidir. 

  Birliğimizin faaliyet konusu olan yağlı tohumlar “Ayçiçeği ve Soya Fasülyesi” dir .
   
  Genel Müdürlüğü Samsun'da olan Birliğimizin faaliyet alanı alternatif bölgelerde yaptığı çalışmalarla giderek genişlemektedir. 

  Karadenizbirlik, üretici ihtiyaçlarını gözeterek 25 bine yakın üretici ortağına uygun fiyat ve koşullarda tarımsal girdi temin eder ve ürünlerine alım garantisi sağlar. 

  Birliğimiz, aynı zamanda tarla hazırlığı, çapalama vb. faaliyetleri desteklemek amacıyla ortak üreticilerine nakdi kredi imkanı tanır. 

  Karadenizbirlik, kooperatifçilik ilkeleri doğrultusunda üreticileri tarımsal konularda bilinçlendirmek amacıyla eğitim çalışmaları yapar ve üreticisinden belli kalite normlarında aldığı ürünleri % 86,78 hissesi Birliğimize ait olan Meray Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nde işleyerek mamul hale getirir. Alınan ürünler niteliklerinin bozulmaması için kontrollü şartlar altında titizlikle depolanır, işlenir ve tüketiciye sunulur. 

  Faaliyet bölgesindeki ayçiçeği üretiminin yaklaşık % 30'unu, Soya üretiminin %50’sini mubayaa eden Karadenizbirlik, bu ürünlerini işleyerek bitkisel sıvı yağ ve küspe olarak satışa sunar. 

  Mamul üretimimizde önemli bir yer teşkil eden Meray Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise, Amasya ili Merzifon ilçesinde kurulu olup ayçiçeği işleme kapasitesi 76.500 ton/yıl'dır. Fabrikadaki kabuk ayırma sistemi ile elde edilen küspesi yüksek protein oranı ile yem sanayinde önemli bir yere sahiptir.
  Birliğimizce Meray A.Ş.’nde üretilen Karadenizbirlik markalı mamul yağlarımız bölgenin “ HELAL GIDA BELGESİ” olan tek ayçiçek yağı’dır. 

  Karadenizbirlik, yağlı tohumların ekimini yaygınlaştırıp Türk tarımını daha iyi yerlere getirrmek amacıyla, her zaman üretici ortaklarının gelişen tarım teknikleri ile buluşmasını sağlayacak ayni ve nakdi kredilerle desteklemeye ve ürünlerine pazar garantisi olmaya devam edecektir. 
   

  Yazı kaynağı : www.karadenizbirlik.com.tr

  Yağlık Ayçiçeği Fiyatları 2021

  Tarımla Uğraşanlar Ne Yapıyor

  Recep Yüksel EnginStevia (Şeker Otu) için hayırlı bir müşteri arıyor

  14-09-2021

  Muhammet KurtoğluSoya fasulyesi hasat ediyor

  13-09-2021

  Halim IlhanMısır (Silajlık) için hayırlı bir müşteri arıyor

  13-09-2021

  Umar TetikKapari almak istiyor

  13-09-2021

  Diğerleri >>

  Yazı kaynağı : fiyat.tarimziraat.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap