Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  karadeniz birlik aycicegi fiyati 2021

  1 ziyaretçi

  karadeniz birlik aycicegi fiyati 2021 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  KARADENİZBİRLİK'ten üreticiye fark ödemesi, Ayçiceği alım fiyatı 2021

  KARADENİZBİRLİK'ten üreticiye fark ödemesi, Ayçiceği alım fiyatı 2021

  Genel merkezi Samsun'da bulunan Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (KARADENİZBİRLİK), ayçiçeği alım sezonu başlangıcında ton başına belirlediği 5 bin liralık 'Ön Alım Fiyatı'nı önce 5 bin 250 liraya yükseltti. Genel Müdür Ünal Erarslan, "Birliğimiz böylece, ayçiçeği alım fiyatında geçen yılın fiyatına göre yüzde 38'lik bir artış sağladı" dedi.

  'ÜRETİCİ, PİYASA ŞARTLARINA GÖRE KORUNUYOR'
  Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, yaptığı yazılı açıklamada, Birlik olarak, çiftçileri piyasa şartlarına göre korumaya devam ettiklerini söyledi. 250 liralık fark ödemelerinin üretici hesaplarına yatırılacağını aktaran Ünal Erarslan, "Üretici ortaklarımızdan ayçiçek alımına ton başına 5 bin lira ile başlamıştık. Piyasa şartlarını göz önünde bulundurarak bu durumu değerlendiren Birliğimiz, çiftçimize ton başına 250 liralık fiyat farkı verilmesini uygun görmüştür. Bu fiyat farkı tüm üreticilerimiz için geçerlidir" diye konuştu.

  YENİ SEZON ALIM FİYATINDA YÜZDE 38'LİK ARTIŞ
  Genel Müdür Ünal Erarslan, geçen yıl ayçiçeğinin 3 bin 800 liraya alındığını, bu yıl 250 liralık farkla birlikte yüzde 38'lik artış sağlandığını belirterek, "Birliğimiz, bir kez daha üretici ortaklarının yanında olduğunu göstermiştir. Tüm kaynaklarını yağlı tohum üreticilerinin mağdur olmaması ve üretimlerinin devamını sağlamak için seferber eden Birliğimiz, bu doğrultuda hareket etmeyi bundan sonra da sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

  'TÜRKİYE'DE YAĞLI TOHUM ÜRETİMİ ARTIRILMALIDIR'
  Ayçiçeği ürün alım kampanyasının devam ettiğini de söyleyen Erarslan, şöyle devam etti:

  "Fiyat farkları birliğimize ürün teslim eden tüm çiftçilerimize peşin olarak ödenecektir. Yönetim Kurulumuz ayçiçeği fiyatını belirlerken ithal yağlık ayçiçeği ve ham ayçiçeği yağı fiyatları, döviz kurları, gümrük vergileri, dünya ve Türkiye rekoltesi, üretim maliyetleri, destekleme ve prim ödemeleri, diğer bitkisel yağlar ile üretici beklentilerini tek tek değerlendirmiştir. Ülkemizde üretimi halen yeterli olmayan ve en büyük ithalat kalemlerinden birini teşkil eden yağlı tohumların yetiştirilmesi çok önemlidir. Ülkemizin mevcut yağlı tohum üretim potansiyeli istikrarlı ve sürdürülebilir bir şekilde arttırılmalıdır. Yerli üretimin ve yerli üreticinin buluştuğu kooperatifler üst birliği olarak Birliğimiz, kısıtlı kaynaklarını, yağlı tohum üreticilerinin mağdur olmaması ve üretimin devamı yönünde her zaman seferber etmiştir, etmeye de devam edecektir."        

  Yazı kaynağı : www.gazetenizolsun.com

  2021 Yağlık Ayçiçeği Ön Alım Fiyatı ve Kampanyası hakkındaki açıklaması;Karadeniz Birlik | Resmi İnternet Sayfası

  Karadenizbirlik Genel Müdürü Ünal ERARSLAN’ın,

  2021 Yağlık Ayçiçeği Ön Alım Fiyatı ve Kampanyası hakkındaki açıklaması;

  2021 yılı ayçiçeği hasadı bölgemiz genelinde hızla devam etmekte olup, Genel Rekolte miktarı, Ürünün verimi, Dünya fiyatları, Döviz kuru gibi birçok faktör bölgemiz için, ürün fiyatlarının şekillenmesinde belirleyici olmaktadır.

  Birliğimiz Yönetim Kurulu mevcut şartlar çerçevesinde üretici lehine azami gayret göstererek ayçiçeği ön alım fiyatını 5,00 TL/Kg. olarak belirlemiştir. Birlik olarak hedefimiz 35-40 bin ton ürün mübayaa etmektir.

  Piyasa şartları çerçevesinde, Birliğimiz üretici lehine piyasayı regüle etmekte ve açıkladığı fiyat ile üreticinin sigortası olmaktadır.

  Halen ülkemiz yağlı tohum ihtiyacının yarıdan fazlası yurt dışından karşılanmakta olup, ülke çapında en fazla döviz ödediğimiz kalemlerden biri yağlı tohumlar ve bunların yan ürünleridir.

  Türkiye yağlık ayçiçeği ve diğer yağlı tohumların üretimi için uygun toprak yapısına, ekim alanına ve iklime sahiptir. Ülkemizin mevcut yağlı tohum üretim potansiyeli istikrarlı ve sürdürülebilir bir şekilde arttırılmalıdır. Bunun için devletçe ödenen destekleme primlerinin arttırılması ile teşvik edici uygulamaların devreye sokulması gerekmektedir.

  Yerli üretimin ve yerli üreticinin buluştuğu kooperatifler üst birliği olarak Birliğimiz, tüm kaynaklarını, yağlı tohum üreticilerinin mağdur olmaması ve üretimin devamı yönünde her zaman seferber etmiştir.

  Yeni ürün ön alım fiyatımızın üreticilerimiz ve Türk Tarımı için hayırlı olmasını dileriz.

  Yazı kaynağı : www.karadenizbirlik.com.tr

  Karadeniz Birlik | Resmi İnternet Sayfası

  Karadenizbirlik Tanıtım

  Kısa adı Karadenizbirlik olan S.S. Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, faaliyet bölgesindeki yağlı tohum ekimini yaygınlaştırmak ve mübaya ettiği ürünleri değerlendirmek amacıyla kurulmuş olan; Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 13 kooperatifi ve alım merkezleri  ile üretici ortaklarına tarımsal destek sağlayan bir kooperatifler üst birliğidir. 

  Birliğimizin faaliyet konusu olan yağlı tohumlar “Ayçiçeği ve Soya Fasülyesi” dir .
   
  Genel Müdürlüğü Samsun'da olan Birliğimizin faaliyet alanı alternatif bölgelerde yaptığı çalışmalarla giderek genişlemektedir. 

  Karadenizbirlik, üretici ihtiyaçlarını gözeterek 25 bine yakın üretici ortağına uygun fiyat ve koşullarda tarımsal girdi temin eder ve ürünlerine alım garantisi sağlar. 

  Birliğimiz, aynı zamanda tarla hazırlığı, çapalama vb. faaliyetleri desteklemek amacıyla ortak üreticilerine nakdi kredi imkanı tanır. 

  Karadenizbirlik, kooperatifçilik ilkeleri doğrultusunda üreticileri tarımsal konularda bilinçlendirmek amacıyla eğitim çalışmaları yapar ve üreticisinden belli kalite normlarında aldığı ürünleri % 86,78 hissesi Birliğimize ait olan Meray Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nde işleyerek mamul hale getirir. Alınan ürünler niteliklerinin bozulmaması için kontrollü şartlar altında titizlikle depolanır, işlenir ve tüketiciye sunulur. 

  Faaliyet bölgesindeki ayçiçeği üretiminin yaklaşık % 30'unu, Soya üretiminin %50’sini mubayaa eden Karadenizbirlik, bu ürünlerini işleyerek bitkisel sıvı yağ ve küspe olarak satışa sunar. 

  Mamul üretimimizde önemli bir yer teşkil eden Meray Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise, Amasya ili Merzifon ilçesinde kurulu olup ayçiçeği işleme kapasitesi 76.500 ton/yıl'dır. Fabrikadaki kabuk ayırma sistemi ile elde edilen küspesi yüksek protein oranı ile yem sanayinde önemli bir yere sahiptir.
  Birliğimizce Meray A.Ş.’nde üretilen Karadenizbirlik markalı mamul yağlarımız bölgenin “ HELAL GIDA BELGESİ” olan tek ayçiçek yağı’dır. 

  Karadenizbirlik, yağlı tohumların ekimini yaygınlaştırıp Türk tarımını daha iyi yerlere getirrmek amacıyla, her zaman üretici ortaklarının gelişen tarım teknikleri ile buluşmasını sağlayacak ayni ve nakdi kredilerle desteklemeye ve ürünlerine pazar garantisi olmaya devam edecektir. 
   

  Yazı kaynağı : www.karadenizbirlik.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap