Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  karabük üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü

  1 ziyaretçi

  karabük üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Karabük Üniversitesi Lisansüstü Eğitim – Karabük Üniversitesi

  Karabük Üniversitesinde Lisansüstü Eğitim

  Karabük Üniversitesinde lisansüstü eğitim Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri Enstitülerinde yürütülmektedir. Enstitülerimizdeki açık programlarda uluslararası öğrencilerin eğitim alabilme imkanları Üniversitemiz yönetimi tarafından kolaylaştırılmıştır. Lisansüstü eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler bu sayfadaki bilgileri kullanmak suretiyle lisansüstü programlara başvurabilir.

  Karabük Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitü’sünde Açık Bulunan Programların Listesi

  Başvuru Koşulları

  Üniversitelerin lisans ya da yüksek lisans programlarından mezun ve lisansüstü eğitim görmek isteyen yabancı uyruklu adaylar, aşağıda belirtilen belgeleri sağlaması koşulu ile iso.karabuk.edu.tr adresinden Başvuru Formunu internet üzerinden doldurarak başvuru yapabilirler.

  Başvuru

  Lisansüstü eğitim başvuruları yılın belirli günlerinde açıktır. Başvuru yapıldıktan sonra başvurulan Anabilim Dalının kabul etmesi durumunda aday öğrenciye kabul belgesi verilir. Öğrenci almış olduğu bu belge ile vize işlemlerini yapar. İlk yarıyıl başlangıcından önce öğrenim harcının yatırdığı ve ders kaydını yaptığı durumda kesin kayıt işlemi gerçekleştirilir.

   Başvuru evrakı

  Enstitü Başvuru Sistemi

  Değerlendirme ve Öğrenci Kabulü

  Sonuçların Duyurulması ve Kesin Kayıt
  1. Başvuru sonuçları internet ortamında ilgili kurumun web sayfasında duyurulur.
  2. Kayıtlar, ilgili kurumun web sayfasında ilan edilen tarihlerde Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü  Birimince yapılır.

  Kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerden istenen belgeler şunlardır:

  Yazı kaynağı : www.karabuk.edu.tr

  Karabük Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi

  Yayın hayatına 2010 yılında başlayan Karabük Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi (Karabük University Journal of Institute of Social Sciences), 2013 yılının Ocak ayından itibaren yayınını online olarak sürdüren hakemli uluslararası bir dergidir. Dergi, sosyal bilimler alanında yapılan araştırmaları yayımlama ve bilim insanlarının hizmetine sunmayı amaçlamaktadır.

  Dergide İktisadi ve İdari Bilimler, Eğitim Bilimleri, İlahiyat, Resim, Müzik, Beden Eğitimi, Tarih, Sanat Tarihi, Coğrafya, Dilbilim, Edebiyat, Sosyoloji gibi sosyal bilimler alanındaki bilimsel nitelikte özgün çalışmalar yayımlanmaktadır. Dergi ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda 2 kez yayınlanır.

  Yazı kaynağı : dergipark.org.tr

  Sosyal Bilimler Enstitüsü

  Sosyal Bilimler Enstitüsü

  Karabük’ün Yurt Rehberi
  “Siz de yerinizi alın!”

  Karabük Apart Rehberi

  Yazı kaynağı : karabukogrenci.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap