Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kar nedeniyle okullar tatil olacak mı

  1 ziyaretçi

  kar nedeniyle okullar tatil olacak mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kar tatili olan iller hangileri? 6 Şubat Pazartesi hangi illerde okullar tatil edildi? İstanbul, Ankara, Antalya, Van, Sivas, Muş okullara tatil mi?

  KAR HABERLERİ || İstanbul için kar uyarısı! İşte kar tatili olan iller - Son Dakika Haberler Milliyet

  KAR HABERLERİ || İstanbul için kar uyarısı! İşte kar tatili olan iller - Son Dakika Haberler Milliyet

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul dahil Türkiye’nin büyük bir bölümü için yoğun kar uyarısında bulundu. İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar ve karla karışık yağmur şiddetini artırdı. Yarın yarıyıl tatili sona erecek ve milyonlarca öğrenci ders başı yapacak. "İstanbul'da pazartesi günü okullar tatil mi?" sorusu henüz yanıt bulmadı. Gözler İstanbul Valiliği’ne çevrildi. Öğleden sonra şiddetini artıracak olan kar yağışı sonrası “okullar tatil mi?” sorusu valilik tarafından cevaplanacak.

  Meteoroloji, ülke genelinin çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Tokat, Rize ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak; yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile Balıkesir, Bursa, Afyonkarahisar, Denizli, Konya, Karaman çevreleri ile İstanbul'un kuzeybatısı ve Kırklareli'nin doğusunda kuvvetli yağış ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

  HAVA SICAKLIĞI: Kıyı kesimlerde mevsim normalleri civarında, iç kesimlerde normallerinin 2-4 derece altında seyretmesi bekleniyor.

  RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, yurdun güney ve batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de kuvvetli ve fırtına (60-90 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

  "ZORUNLU OLMADIKÇA TRAFİĞE ÇIKMAYALIM”

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Vali Yerlikaya, “Kıymetli Hemşehrilerim,

  14.15 itibarıyla Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan bilgilere göre #İstanbul’da; Bu akşam karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenmektedir.  Gerekli tedbirlerimizi aldık Lütfen; 17.00'den itibaren zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım” uyarısında bulundu.

  BİTLİS'TE EĞİTİME KAR ENGELİ

  Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Olumsuz hava şartları ve ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar sebebiyle Bitlis merkez ve merkeze bağlı köy ve beldelerde, Güroymak ve Hizan ilçelerinde her tür resmi ve özel okullarımızda 6 Şubat Pazartesi günü eğitim öğretim faaliyetlerine 1 gün ara verilmiştir” denildi.

  ŞANLIURFA’DA OKULLAR TATİL

  Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada; Değerli Öğretmenlerimiz ve Sevgili Çocuklarımız; İlimiz genelinde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz merkez ve ilçelerinde eğitim-öğretime 06.02.2023 Pazartesi günü 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir.

  ANADOLU YAKASI'NDA KAR YAĞIŞI BAŞLADI

  Anadolu Yakası'nda kar yağışı başladı. Çamlıca TEM Otoyolu gişelerinde öğle saatlerinde başlayan kar yağışı, yüksek kesimlerde ve Kartal Aydos Ormanı'nda ise yoğunlaştı.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonrası İstanbul'un yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. İstanbul'da son günlerde hava sıcaklığının düşmesinin ardından, öğle saatlerinde Aydos ormanı ve çevresinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle ağaçlar beyaza büründü.

  Yürüyüş yapan Bekir Özen, “Haftalık yürüyüşümüzü yapıyoruz burada. Kar olunca canımız daha fazla yürümek istiyor. Yürüyünce ısınıyoruz zaten” dedi

  Yürüyüş yapan Kerem Ün, “Daha fazla kar olur diye bekliyorduk. Tahminlere göre akşam kar yağışı başlayacak. Önümüzdeki hafta 70-80 cm kar beklentisi olduğu söyleniyor” şeklinde konuştu.

  İSTANBUL İÇİN YOĞUN KAR UYARISI

  CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “İstanbul bugün karla karışık yağmur ve kar yağışlı. Kuzey batısında akşam yağış kuvvetli. Rüzgar Marmara ve kuzey Ege de fırtına şeklinde.

  Pazar kıyılar yağmur, iç kesimler kar yağışlı. Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile Balıkesir, Bursa, Afyon, Denizli, Konya, Karaman, İstanbul'un kuzeybatısı ve Kırklareli'nin doğusunda kuvvetli yağış ve yer yer yoğun kar yağışı.

  KAR NE ZAMANA KADAR SÜRECEK, NE KADAR YAĞACAK?

  Kar aralıklarla Pendik, Kartal, Silivri ve Çatalca’da etkili olmaya başladı. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Bence okulların yarın ve salı günü tatil edilmesi lazım. İstanbul’a rüzgârla birlikte aksam saatlerinde kar etkisini artıracak. İşiniz yoksa evden dışarı çıkmayın. Akşam saatlerinde gece örtü yapacak. Salı günü daha kalın bir örtü yapacak ve kar perşembe gününe kadar devam edecek"

  Hava ve deniz yolculuğu yapacaklar tedbirlerle karşı karşıyla kalabilirler. Rüzgâr yarın da devam edecek ve salı günü etkisini kaybedecek. Sibirya üzerinden sarkan bir soğuk hava kütlesi var. Bu soğuk hava kütlesi Karadeniz üzerinden geçerken de deniz etkisi (sea ​​effect) yapacak ve etkisi pazartesi, salı, çarşamba günü de devam edecek.

  KAÇ SANTİMETRE KAR GÖRÜLECEK?

  Prof. Dr. Şen, “Yoğun bir kar yağışı görülmeyecek. Salı günü yerde 7-8 santimlik kar olacak. Yükseklerde 10 santimetreyi bulacak. Salı günü hava daha da soğuyacak. İstanbul gibi bir yerde asfalt üzerinde 3 santimlik kar bile problem yaratacağı için dikkatli olmakta fayda var. Bugün İstanbul’a kar gelir ve Çarşamba da devam etme ihtimali var”

  25 KENTTE SARI VE TURUNCU ALARM

  Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Gaziantep, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Konya, Kütahya, Manisa, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Kilis

  ULUDAĞ'DA KAR 1 METREYE YAKLAŞTI; KENT MERKEZİNDE EKİPLER TEYAKKUZDA

  Marmara'nın güneyinde özellikle Bursa ve çevresinde beklenen kar yağışı, dün akşam saatlerinde etkisini gösterdi. 10 gündür Uludağ'da aralıksız yağan kar, kent merkezinde de etkili oldu. 1 saat süren ve aniden bastıran kar nedeniyle ana yollarda kısa süreli trafik oluştu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre; hava sıcaklığının 3 derece olduğu kent merkezinde, kar yağışının hafta boyunca etkisini artırarak sürmesi bekleniyor. Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nce yapılan açıklamada da kent merkezinde 20 santimetre ve üzeri kar beklendiği duyuruldu. Vatandaşlar, buzlanma, don, kuvvetli rüzgar, tipi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları yönünde uyarılırken, bir uyarı da valilikten geldi.

  VALİLİKTEN 'SARI' VE 'TURUNCU' KODLU UYARI

  Bursa Valiliği'nin sosyal medya hesaplarından 'sarı' ve 'turuncu' kodla yapılan uyarılarda, "Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nce yapılan son değerlendirmelere göre ilimizde pazar günü öğle saatlerinden itibaren kuvvetli yer yer yoğun kar yağışı olması beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Pazar sabah saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtınanın saatte 60-80 kilometre şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi. Peş peşe uyarıların ardından Bursa-İstanbul, Bursa-Armutlu ve Armutlu-İstanbul arasında, 08.00 ile 19.30 saatleri arasında yapılacak 16 deniz otobüsü seferi karşılıklı olarak iptal edildi.

  ULUDAĞ'DA KAR KALINLIĞI 1 METREYE YAKLAŞTI

  Türkiye'nin, 17 otel, tesis ve 5 bin yatak kapasitesi ile en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan 2 bin 543 rakımlı Uludağ'da ise 27 Ocak'ta başlayan kar yağışı 10 gündür sürüyor. Kar kalınlığının bir gecede 15 santimetre artarak 83 santimetreye ulaştığı Uludağ'da, hava sıcaklığı en yüksek eski 3, en düşük eski 5 derece olarak ölçüldü. Hafta boyunca kar yağışının aralıklarla etkili olacağı bölgede, yerli ve yabancı turistler de sömestir tatilinin son gününde doyasıya kayak keyfi yaptı. 

  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra hafif kar yağışlı 2

  İstanbul: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu, yüksekleri başta olmak üzere yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Kuzeybatısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor 5

  İzmir: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 6

  Adana: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor 9

  Antalya: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor “”

  Samsun: Çok bulutlu 10

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  İstanbul’da kar tatili olacak mı, Pazartesi İstanbul’da okullar tatil mi?

  İstanbul’da kar tatili olacak mı, Pazartesi İstanbul’da okullar tatil mi?

  İstanbul’da kar tatili olacak mı, Pazartesi İstanbul’da okullar tatil mi?

  İstanbul'da beklenen kar yağışı nedeniyle Pazartesi günü okullar tatil mi sorusunun cevabı hem öğrenciler hem de veliler tarafından merakla araştırılıyor. Meteoroloji tarafından yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre aralarında İstanbul'un da bulunduğu birçok şehirde Pazar gününden itibaren kar yağışı etkili olacak. İstanbul’da kar yağışının etkisine göre okulların tatil edilip ya da edilmemesi karar verilecek.

  Bir süredir beklenen kar yağışının İstanbul’a Pazar günü gelmesi beklenirken, haftanın son günlerine dek devam etmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda İstanbul’da yaşanan kar yağışları nedeniyle okulların tatil olması sonrasında öğrenciler ve veliler bu yıl da tatil olacak mı merak ediyor.

  İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL OLUR MU?

  Hafta boyunca Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu İstanbul'un, Pazar günü sabah 08:00'den itibaren Sibirya kökenli daha soğuk bir havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

  İstanbul'da Kar yağışının etkisine göre okulların tatil edilip ya da edilmemesi karar verilecek.

  AKOM UYARIDA BULUNDU

  İBB AKOM verilerine göre; soğuk hava kuzeyli rüzgarların (Karayel, Yıldız) 60-80km/s hızla fırtına şeklinde esmesiyle şehre giriş yapacak. Soğuk hava nedeni ile hâlihazırda 5-7°C'ler civarında seyreden sıcaklıklar kar değerlerine gerileyecek. Soğuk hava ve fırtınanın beraberinde, il genelinde karla karışık yağmur ve kuvvetli kar yağışı geçişlerinin yaşanması bekleniyor.

  ÖĞLEDEN SONRA FIRTINA VE KAR

  Pazar sabah saatlerinden itibaren şehir merkezinde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görülmesi beklenen yağışların kuzey ve yüksek kesimlerde kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra il genelinde fırtına ile birlikte yer yer kuvvetli kar şeklinde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor.

  VALİ YERLİKAYA DA UYARDI: TEDBİRLİ VE DİKKATLİ OLALIM

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından bir uyarı mesajı yayınladı. Vali Yerlikaya mesajında şu ifadelere yer verdi: Kıymetli Hemşehrilerim, saat 16.00 itibarıyla Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan bilgilere göre #İstanbul’da; Cumartesi ve Pazar günü karla karışık yağmur beklenmektedir Lütfen TEDBİRLİ VE DİKKATLİ OLALIM Gelişmelerden sizleri sürekli bilgilendireceğiz.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Kar tatili olacak mı 2023? Okullar tatil olacak mı? Sömestr tatili uzayacak mı?

  Kar tatili olacak mı 2023? Okullar tatil olacak mı? Sömestr tatili uzayacak mı?

  Şubat ayıyla birlikte ülke genelinde hava sıcaklıkları iyiden iyiye düşmeye başladı. Kar tatili olacak mı 2023 ve okullar tatil olacak mı sorusu gündeme geliyor. Sömestr tatili uzayacak mı ve okulların ne zaman açılacağı merakla bekleniyor. Meteoroloji'nin güncel hava durumu raporu yayınlandı. Kar tatili olacak mı 2023? Okullar tatil olacak mı? Sömestr tatili uzayacak mı? Detaylar haberimizdedir…

  Şubat ayıyla birlikte İstanbul'da hava sıcaklıkları iyiden iyiye düşmeye başlarken, birçok ilçede atıştıran kar yağışı sonrası megakentte yaşayan vatandaşlar şehri beyaza bürüyecek asıl kar yağışının ne zaman olacağını merak ediyordu. Meteoroloji'nin güncel hava durumu raporuna göre İstanbul'da pazar günü akşam saatlerinde başlayacak kar yağışı salı gününe kadar devam edecek.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (İBB AKOM) verilerine göre soğuk hava, kuzeyli rüzgarların 60-80 kilometre hızla fırtına şeklinde esmesiyle şehre giriş yapacak. Soğuk hava nedeni ile 5-7 derece civarında seyreden sıcaklıklar kar değerlerine (-1, 3 derece) gerileyecek. Soğuk hava ve fırtınanın beraberinde, il genelinde karla karışık yağmur ve kuvvetli kar yağışı geçişlerinin yaşanması bekleniyor.

  Kar tatili olacak mı 2023? Okullar tatil olacak mı? Sömestr tatili uzayacak mı?

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Giresun, Kars, Ağrı, Iğdır ve Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Kar tatili olacak mı 2023? Okullar tatil olacak mı? Sömestr tatili uzayacak mı?

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Kıymetli Hemşehrilerim, 16.00 itibarıyla Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan bilgilere göre İstanbul'da; Cumartesi ve Pazar günü karla karışık yağmur beklenmektedir. Lütfen tedbirli ve dikkatli olalım! Gelişmelerden sizleri sürekli bilgilendireceğiz." ifadelerini kullandı.

  Okullar için henüz bir açıklama gelmedi. Ara tatilin ardından öğrenciler, 21 Kasım'da tekrar dersbaşı yapacak. 23 Ocak-3 Şubat 2023'te yarıyıl tatili, 17-20 Nisan 2023'te ise ikinci ara tatil olacak.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap