Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kar ne zamana kadar devam edecek

  1 ziyaretçi

  kar ne zamana kadar devam edecek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İstanbul'da kar ne zaman duracak? Kar devam edecek mi? Meteoroloji 25 Ocak il il hava durumu tahminleri

  Kar yağışı devam edecek mi, ne kadar sürecek?

  Kar yağışı devam edecek mi, ne kadar sürecek?

  Kar yağışı devam edecek mi, ne kadar sürecek?

  Son yıllarda görülen en yoğun kar yağışı altında vatandaşların bir bölümü çile çekerken, bir bölümü tadını çıkardı. Meteoroloji tarafından yayınlanan tahminlere göre kar yağışı üç gün daha etkisini sürdürecek ancak İstanbul'da bugünden itibaren daha kısa süreli ve hafif şekilde görülecek. Kar yağışı perşembe gününden itibaren etkisini kaybedecek.

  Kar yağışı nedeniyle trafik felç hale gelirken, özellikler sokak aralarında kar topu oynayan, eğelenen vatandaşlara da sahne oluyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar yağışının dün olduğu gibi bugün de akşam itibarıyla 18.00'den sonra yine yoğun biçimde devam edeceğini belirterek bütün vatandaşları yapılan uyarılara uymaya çağırdı.

  KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK Mİ?

  Yurdu saran soğuk hava dalgasının sebep olduğu kar yağışlarının perşembe günü etkisini kaybetmesi beklenirken soğuk havanın hafta sonu da kendini göstermesi bekleniyor. Hafta sonu doğuda -22'yi aşan soğuklar görülecek.
  Dün İstanbul'un kuzeyinde oluşan vorteksin de etkisiyle şehrin batısında adeta bir kar fırtınası meydana gelirken, gecenin ilerleyen saatlerinde yağış Anadolu Yakası'nda da kendini göstermeye başladı, bugün ise şehirde havanın düne göre çok daha sakin geçmesi bekleniyor.

  İMAMOĞLU UYARDI, KAR YAĞIŞI GELİYOR

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da yaşanan kar felaketinin son durumu ile ilgili AKOM’da bilgilendirme toplantısı düzenledi.

  Kar yağışının dün olduğu gibi bugün de akşam itibariyle 18.00’den sonra yine yoğun biçimde devam edeceğini belirterek bütün vatandaşları yapılan uyarılara uymaya çağırdı.
  İmamoğlu “Belli bölgelerde özellikle kar yağışı yine etkili olacak. Yapılan uyarılara, bütün açıklamalara, bütün vatandaşlarımızın hassasiyetle uymasını istiyoruz. Lütfen bu akşam kar yağışı olduğunu bilelim. Belli noktalarda çok etkili olacak. Yarın ve bir sonraki gün de kar ihtimali var” dedi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın yaptığı duyuruları da paylaşan İmamoğlu TEM otoyolunda, Kuzey Çevre Yolu'nda ve D-100 kara yolunda aracını bırakmış olan vatandaşların araçlarını almalarına izin verileceğini belirterek yolların kapalı kalmasına neden olan bu araçların çekilmesinin görevlilerin işlerini kolaylaştıracağını kaydetti.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Kar yağışı devam edecek mi? İstanbul hava durumu! Son dakika haberleri...

  Kar yağışı devam edecek mi? İstanbul hava durumu! Son dakika haberleri...

  İstanbul'da kar yağışı ne zaman kadar devam edecek? İstanbul'da hava durumu nasıl? Türkiye genelinde sıcaklık düşüşü devam edecek. Yurdun büyük bir bölümünde soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. İstanbul kar yağışı ve İstanbul hava durumu ile ilgili bilgiler haberimizde... Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Giresun, Kilis, Gaziantep ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  İstanbul’da kar yağışı ne zamana kadar sürecek?

  Önümüzdeki günlerdeki hava durumuyla ilgili bilgi veren Hava Tahmin Uzmanı Murat Acar, "Yarın İstanbul'da gerçekleşecek olan yağış biraz daha karla karışık yağmur şeklinde olur. Cumartesi günü havaların daha da soğumasıyla özellikle hafta başından itibaren yağışlar kar şeklinde olacak" dedi.

  Yurt genelinde sıcaklıkların önümüzdeki haftanın başından itibaren hissedilir derecede düşeceğini söyleyen Acar, "Perşembe gününe kadar aşırı soğuk havaların etkisi altında kalacağız. Yağışlar İstanbul'da Çarşamba gününe kadar aralıklarla kar şeklinde olacak." açıklamasını yaptı.

  Soğuk havanın İstanbul'un tamamında etkili olacağını hatırlatan Murat Acar daha çok kuzey bölgeleri etkileyebileceğini söyleyerek, "Soğuk hava dalgası önce Balkanlar'dan gelecek. Haftanın başından itibaren ise Karadeniz üzerinden daha soğuk hava dalgası gelecek." şeklinde konuştu.

  BUGÜN HAVA NASIL? 

  Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın Doğusu, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Denizli, Muğla çevreleri ve Tekirdağ'ın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Osmaniye ile Hatay kıyılarında yağmur ve sağanak, Hatay'ın yüksek kesimleri ve Muğla'nın, Antalya'nın ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesiminde karla karışık yağmur ve yer yer kar, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların ; İstanbul'un kuzey ve batısı ile boğaz çevresi, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey kesimleri, Balıkesir ve Bursa'nın Marmara'ya bakan kıyı ilçeleri, Antalya'nın doğusunun iç ve yükseklerinde, Konya, Karaman, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevreleri ile Diyarbakır'ın kuzeyinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

  Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.


  Yazı kaynağı : www.fanatik.com.tr

  İstanbul'da kar ne zamana kadar devam edecek? İşte son durum...

  İstanbul'da kar ne zamana kadar devam edecek? İşte son durum...

  banner528

  Yazı kaynağı : www.ekovitrin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap