Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kapadokya üniversitesi sabiha gökçen yerleşkesi

  1 ziyaretçi

  kapadokya üniversitesi sabiha gökçen yerleşkesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sabiha Gökçen Yerleşkesi

  Sabiha Gökçen Yerleşkesi

  Kapadokya Üniversitesi Sabiha Gökçen Yerleşkesi, Türkiye’de bir havalimanı içerisinde yer alan ilk ve tek yerleşkedir ve "sanayi-okul-devlet" iş birliğinin en iyi örneklerinden biridir.

  2011 yılında Nevşehir'de verilen sivil havacılık eğitimlerinin havacılığın kalbi Istanbul'un bilgi birikimi, alt yapısı ve teknik olanakları ile desteklenmesine duyulan ihtiyaç nedeniyle İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'nın uygun bir konumda olduğu değerlendirilerek, Yüksek Öğretim Kurulunun izni ve Savunma Sanayii Başkanlığı desteği ile İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı içerisinde küçük ölçekli bir yerleşke oluşturulmuştur.

  Bu yerleşkenin sunduğu eşsiz konum sayesinde sivil havacılık sektörü ile Kapadokya Meslek Yüksekokulunun iş birliğinin geliştirilmesi ve pekiştirilmesi sağlanmış ve havacılık alanında “sanayi-okul-devlet” iş birliğinin en iyi örneklerinden biri doğmuştur. Bu yerleşkede okuyan öğrenciler okurken sektörde yarı zamanlı çalışma imkânına, eğitimde teori ve uygulamayı birleştirme imkânına sahiptirler. Kapadokya Üniversitesi Nevşehir yerleşkelerinde, eğitim görmekte olan öğrencilerin de istekleri doğrultusunda İstanbul'da uygulama yapma imkânı bulunmaktadır.

  Kapadokya Üniversitesi, 2018 yılında da Sabiha Gökçen yerleşkesini Teknopark İstanbul içerisinde büyütmüştür. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın hemen yanında, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) ortaklığıyla kurulmuş bir teknoloji geliştirme bölgesi olan Teknopark İstanbul'un amacı Türkiye'nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkıda bulunmaktır.

  Türkiye'nin havacılık-uzay-savunma sektöründeki teknoloji geliştirme çabalarına katkıda bulunmak üzere teknolojinin beşeri altyapısını hazırlamayı, sofistike projeleri destekleyebilecek yetenek ve nitelikte teknik eleman yetiştirmeyi hedefleyen Kapadokya Üniversitesi, AR-GE faaliyetlerinin, inovasyonun ve teknolojik üretimin desteklendiği, bunların da girişimciliği ve ekonomiyi tetiklediği bu ekosisteme, SSM ve İTO'nun kıymetli destekleri ile dahil olmuştur.

  Yazı kaynağı : kapadokya.edu.tr

  İletişim

  İletişim

  Kapadokya Yerleşkesi: Mustafapaşa, 50420 Ürgüp / Nevşehir - T: (384) 353 5009 pbx - F: (384) 353 5125 - E-posta: [email protected]
  Sabiha Gökçen Yerleşkesi: Sabiha Gökçen Havalimanı C – Blok, 34912 Pendik / İstanbul - T: (216) 588 0010 pbx - F: (216) 588 0012

  Yazı kaynağı : kapadokya.edu.tr

  Sabiha Gökçen Yerleşkemizde Mezuniyet Sevinci

  Sabiha Gökçen Yerleşkemizde Mezuniyet Sevinci

  Sabiha Gökçen Yerleşkemizde Mezuniyet Sevinci

  Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nun (KMYO) İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bulunan yerleşkesinde faaliyet gösteren sivil havacılık programlarından mezun olan öğrenciler diploma sevinci yaşadı.

  Kapadokya Meslek Yüksekokulu Sabiha Gökçen Yerleşkemizde Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Uçak Teknolojisi programlarını başarıyla tamamlayan yüz elli öğrencimiz, 7 Mayıs Cumartesi günü Hezarfen Havaalanı’nda düzenlenen törende mezuniyet heyecanı yaşadı.

  Katılımın yüksek olduğu ve yer yer duygusal anların yaşandığı mezuniyet töreninde bir konuşma yapan yüksekokulumuz mütevelli heyeti başkanı Alev Alatlı, “Buradan çıkan çocuklar anında iş buluyor. Buna çok seviniyorum.” sözleriyle heyecanını paylaştı.

  Üstün başarı göstererek programlarını birincilikle bitiren öğrencilerimize sertifikalarını mütevelli heyeti başkanımız Alev Alatlı, sivil havacılık programları koordinatörümüz ve Hezarfen Havaalanı Genel Müdürü Ahmet Tezman, AYJET Uçuş Okulu Genel Müdürü ve Eğitim Müdürü Celal Cingöz, AYJET Uçuş Okulu Müdürü Naci Uçar takdim etti. Program birincilerimiz ayrıca birer saatlik bir uçuş gerçekleştirdiler.

  Kapadokya Meslek Yüksekokulu, Türkiye’de Uçak Bakım Eğitimi (147) Yetkisine Sahip Tek Yükseköğretim Kurumu

  Alev Alatlı, "Kapadokya Meslek Yüksekokulu kurulalı 10 yıl oldu. Büyük kampüsümüz Kapadokya'da. Burası ikinci kampüsümüz. Sivil havacılığa hizmet ediyoruz, uçak teknisyeni yetiştiriyoruz, hem de çok iyi yetiştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Kapadokya Meslek Yüksekokulu, Türkiye’de Bir Havalimanında Yerleşkesi Olan Tek Yükseköğretim Kurumu

  Yüksekokulumuzda uluslararası standartlarda eğitim verildiğini belirten müdür yardımcımız Arda Çakır şu bilgileri verdi: “Havacılık sektörüne yüz elli öğrencimizi buradan kazandırmış olduk. Kapadokya Meslek Yüksekokulu 10 yıldır eğitime devam ediyor. 2005 yılından beri Kapadokya’daki yerleşkemizde eğitim veriyoruz. Havacılıktaki tecrübemizi 5 yıl önce Sabiha Gökçen Yerleşkesini açarak bir adım ileriye taşıdık. Bu yerleşkede Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Uçak Teknolojisi ve Uçuş Harekât Yöneticiliği olmak üzere dört ayrı programımız var. Havacılık hızla büyüyen bir sektör ve sektörde personel açığı devam ediyor. Şimdi iş hayatı mezunlarımızı bekliyor. Okulumuzun bir özelliği var; bizim tüm programlarımız havacılık sektöründe yetkili. Yani öğrencilerimiz mezun olduğunda ayrıca bir sertifikaya ihtiyaç olmadan doğrudan sektörde işe başlayabiliyor. Uçak teknolojisi öğrencilerimiz de yaz dönemi sonunda iş hayatına atılacaklar.”

  Kapadokya MYO Mustafapaşa Yerleşkesi öğrencilerimizin mezuniyet töreni ise 14 Mayıs Cumartesi günü Kapadokya’da yapılacak.

  Yazı kaynağı : www.kapadokya.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap