Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kanli ay tutulmasi ne zaman

  1 ziyaretçi

  kanli ay tutulmasi ne zaman bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ay tutulması ne zaman, Türkiye’den görülecek mi? Ay tutulması burçlara etkisi ne olacak?

  Ay tutulması ne zaman, Türkiye’den görülecek mi? Ay tutulması burçlara etkisi ne olacak?

  Ay tutulması ne zaman, Türkiye’den görülecek mi? Ay tutulması burçlara etkisi ne olacak?

  Ay, 16 Mayıs günü ilk tam ay tutulması sırasında kırmızı bir renkle parlayarak görsel bir şölen sunacak. Kanlı Ay tutulması saat 07:13'de gerçekleşecek. Astrologlar ay tutulmasının etkilerinin ise 6 ay sürebileceğini belirtiyor. Kanlı Ay tutulmasının izleneceği ülkeler arasında Türkiye yer almıyor.

  Dünya’nın uydusu olan Ay’ın kızıl görüntüye bürüneceği an heyecanla beklenirken bir yandan da burçları nasıl etkileyeceği araştırılıyor. Bu unutulmazlar anlar hayatımızı etkileyecek mi merak edenler için astrolog Seyran Ataklı Kanlı Ay Tutulması burçlara etkisini anlattı. Seyran Ataklı yazısına haberimizden ulaşabilirsiniz…

  KANLI AY TUTULMASI NEDİR?

  Uzun dalga boyunda ki kırmızı ışık atmosferde dağılmadan ilerler. Bu yüzden de aslında gün içinde gökyüzünü masmavi görürken gün doğarken ve batarken kızıla çalan bir renge bürünür. Tutulma esnasında da Ay’ı bu kızıl dalga boyları aydınlattığından dolayı kızıla çalan- kırmızı- kan renginde bir renkte görürüz. Bu yüzden de “Kanlı Ay Tutulması” denir.

  AY TUTULMASI NE ZAMAN?

  Kanlı Ay tutulması 16 Mayıs’ta gerçekleşecek.

  AY TUTULMASI TÜRKİYE’DEN GÖRÜLECEK Mİ?

  Ay tutulması Türkiye’den gözlemlenemeyecek. Ay tutulması Afrika, Avrupa ve Güney Amerika’nın büyük bir bölümünde ve Kuzey Amerika’nın büyük bir bölümünde izlenebilecek.

  AY TUTULMASI BURÇLARA ETKİSİ NELER OLACAK?

  Ay tutulması 30 Nisan’da yaşadığımız Güneş tutulmasının devamı niteliğinde. Güneş tutulması hayatlarımıza başlangıçları getirirken, peşi sıra gelen Ay tutulması yeniye yer açmak için vadesi dolanın gitmesi gerektiğinin mesajını verecek. İkili ilişkilerde artık ite kaka giden, üzüntü ve karmaşa yaratan durumların, vadesi dolanın gideceğini ortaya çıkartacak.

  “Korkunun ecele faydası yok” dedirten bir tutulma…

  Satürn’ün parmağı olan her durumda olduğu gibi gelene tamamlanma olarak bakarsak işimiz kolay. Israr etmenin bir anlamı yok diyor gökyüzü.. Israr edersen bu daha da büyük sorunlara sebebiyet verebilir.

  Büyük bir düzen değişimi mümkün. Bu sadece ilişkilerde değil, iyi gitmeyen bir kariyerin sonlanması, yeni bir başlangıç, görev ve pozisyon değişimleri, yaşadığınız şehirden ayrılış ve başka yerde yeni bir başlangıç gibi kuvvetli etkilere gebe. Farklı ülkelere yerleşmek isteyebilirsiniz.

  Mars-Neptün kavuşumu tutulmada oldukça etkili. Aldatılmaları, kandırılmaları, aldanmaları ortaya çıkartabilir. Kafamız karışık, ruh halimiz dalgalı, eylemlerimiz kararsız olabilir. Sevmem bu açıyı… Zihnimiz bulanıklaşır, hareket etme isteğimiz yavaşlayabilir, üzerimizdeki yorgunluğu atmak için çaba göstermek zorunda kalabiliriz. Duygusal birlikteliklerde kurban bilinci tetiklenecektir. Silkelenmeli, tuzaklara düşülmemeli… Düşünülmeden yapılan her hareket hayal kırıklığına açık unutmayın.

  Mars-Neptün kavuşumuyla zehirlenmelere, bağımlılıklara, migren ve tansiyon rahatsızlıklarına, Ay tutulmasıyla virütik rahatsızlıklar, yumurtalık, rahim, üreme organları, kronik sağlık sorunlarına dikkat edilmeli…

  SEYRAN ATAKLI'NIN KANLI AY TUTULMASI HAKKINDAKİ YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  KANLI AY TUTULMASI SAAT KAÇTA, NE ZAMAN? Kanlı Ay Türkiye'den izlenecek mi? - Son Dakika Haberleri Milliyet

  KANLI AY TUTULMASI SAAT KAÇTA, NE ZAMAN? Kanlı Ay Türkiye'den izlenecek mi? - Son Dakika Haberleri Milliyet

  Ay tutulması, yıl içerisinde bir kaç defa gerçekleşiyor. 2022'nin ilk tutulması Kanlı Ay Tutulması için ise geri sayım başladı. Söz konusu tutulmanın etkisinin 6 ay süre ile sürmesi bekleniyor. Burçları da yakından ilgilendiren Kanlı Ay Tutulması Türkiye'den görülecek mi?

  KANLI AY TUTULMASI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

  Senenin ilk tutulması Kanlı Ay tuulması 2022 yıllında, Türkiye saati ile 16 Mayıs 07:13'de gerçekleşecek. Tutulmanın etkilerinin ise 6 ay sürmesi bekelniyor. Burçları de ilgilendiren Kanlı Ay, sabit burçları etkileyecek. Kararlarımızı ve bakış açılarımızı değiştirmesi beklenen etkiler arasında.

  KANLI AY TUTULMASI TÜRKİYE'DEN İZLENECEK Mİ?

  Kanlı Ay Tutulması'nın canlı olarak izleneceği bölgeler arasında Türkiye yer almıyor. Bu olağanüstü olaya tanıklık etmek isteyenler Türkiye'den izleyemeyecek.

  KANLI AY TUTULMASI NEDİR?

  Ay, Dünya etrafındaki bir tam turunu yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29.5 günde döngüsünü gerçekleştirir. Ay'ın iki döngüsü arasındaki farkları, Ay'ın, Dünya'nın ve Güneş'in Ay yörüngesi sırasında değişen göreli konumu sebebiyle ortaya çıkar. Kanlı Ay Tutulması yalnızca Ay'ın Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında yaşanır. Bu esnada Dünya'da Güneş'in yeni doğduğu ve battığı yerlerdeki Güneş ışıkları Ay'ın yüzeyine ulaşır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  YILIN İLK TUTULMASI GERÇEKLEŞİYOR! Kanlı Ay Tutulması ne zaman, saat kaçta ve Türkiye’den izlenebilecek mi? 2022 Yılın ilk Kanlı Ay Tutulması nedir, neden olur ve burçlara etkisi nedir? Kanlı Ay Tutulması etkileri!

  YILIN İLK TUTULMASI GERÇEKLEŞİYOR! Kanlı Ay Tutulması ne zaman, saat kaçta ve Türkiye’den izlenebilecek mi? 2022 Yılın ilk Kanlı Ay Tutulması nedir, neden olur ve burçlara etkisi nedir? Kanlı Ay Tutulması etkileri!

  KANLI AY TUTULMASI NEDİR?

  Kanlı Ay Tutulması Dünya'nın gölgesinin Ay'ı tamamen karanlıkta bırakması ile tam Ay Tutulması'nın yaşandığı zaman gerçekleşir ve bu sebeple Ay kırmızı renk görünür. Normalde Ay, Dünya etrafındaki turunu yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29.5 gün içinde de döngüsünü gerçekleştirir. "Kanlı Ay" sadece Ay'ın Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında gerçekleşebilir.

  AY TUTULMASI NASIL OLUR?

  Ay, Dünya'nın gölgesine girerek, Güneş'ten aldığı parlaklığı kaybeder ve bu olayın sonucunda da Ay Tutulması meydana gelir.

  Bu şartlar sağlandığında Dünya'nın gölgesi Ay yüzerine düşer. Bu 42 milyar kilometreye uzanan gölge konisi Ay'ın uzaklığından yaklaşık 8800 kilometre daha geniştir. Ay, saatte 3456 kilometre hareket ettiği için ortalama Ay tutulmasının zamanı yaklaşık 40 dakika ile 1 saat arasında değişir.

  Ay tutulması, yeryüzünden Ay'ın ufuk çizgisinin üzerine olduğu herhangi bir bölgesinden gözlenebilmektedir. Ay'a karşı olan Dünya yüzeyine çarpan Güneş ışınları Dünya'nın atmosferinde kırıldığından dolayı, Ay tutulmasında, Ay tamamen kaybolmaz ve Dünya'nın gölgesi kırmızı renkte görülür. Bu güçsüz ışık kalıntıları görünürlüğü mahallî atmosferik şartlara bağlı olarak Ay'ı tuhaf bir bakır renginde ortaya çıkarır. Bunun sonucunda Ay tutulması olur.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap