Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kanama riski hemşirelik bakım planı

  1 ziyaretçi

  kanama riski hemşirelik bakım planı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kanama Riski | Hemşirelik Bakım Planı

  Kanama Riski | Hemşirelik Bakım Planı

  Kanama Riski | Hemşirelik Bakım Planı

  Kanama Riski Hemşirelik Tanısı ; Cerrahi bir işlem ya da invaziv bir girişim sonucunda damar bütünlüğünün bozularak kanamaya neden olabilecek durumların engellenmesi ve tedbir alınması maksatlı hastaya konulması gereken hemşirelik tanısıdır.

  Bu tanıya sahip bireyler yakından izlenir ve gerekli bakımları sağlanarak olası kanama durumları önlenir. Kanama hastalar için hayati bir risk oluşturur ve bu bakım oldukça önemlidir.

  Kanama Riski faktörlerini ortadan kaldırmak ve önlem almak için bu hemşirelik tanısının hasta konulması ve gerekli planlamanın yapılması oldukça önemlidir.

  Kanama Riski Nedenleri :

  Kanama riskine sebep olan faktörler şu şekildedir:

  Yukarıda saydığımız sebepler (nedenler) kanama riski tanısı için ortam oluşturur ve bunlara bağlı hastaya uygulamamız gereken bir takım hemşirelik girişimleri bulunmaktadır.

  Kanama Riski Tanısı Amaç & Hedef Nelerdir?

  Not: Amaç ve Hedef aynı anlamda olup bazı bakım planlarında her iki kelimede kullanılmaktadır. Hemşirelik bakım planlarında amaç genellikle tanı başlığı üzerinden yazılır.

  Kanama Riski ve Hemşirelik Girişimleri:

  Yazı kaynağı : hemsireyiz.net

  Kanama riski hemşirelik bakım planı

  Kanama riski hemşirelik bakım planı

  ,
  Kanama riski, damar bütünlüğünün bozularak vücut dışına doğru kanama ihtimalidir. Kan hacminde oluşan düşüklük sağlığa son derece zararlıdır.

  Kanama, vücudun içindeki damarlardan kanın dışarı sızma halidir. Ağız, burun, kulak veya derideki herhangi bir açılmadan dışarıya akan iç kanamalarla oluşabilir. Aşırı kan kaybı ölümle sonuçlanabilmektedir. Hasta olan bir bireyde, hastalığının tedavisi sırasında kanama riski altındadır.

  Kanama Riski Faktörleri:

  Hedefler:

  Hasta, kanamanın önlenmesi için tedbirler alır ve bir sağlık uzmanına derhal bildirilmesi gereken kanamaların belirtilerini bilir.

  Kanama Riski Hemşirelik Bakım Planı

  Yazı kaynağı : hemsiresite.blogspot.com

  Kanama Riski Hemşirelik Bakım Planı

  Hem. Tanı 37: Kanama Riski

  Kanama Riski Hem�irelik Bak�m Plan�

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap