Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kamu protokolü çerçeve anlaşması 2023

  1 ziyaretçi

  kamu protokolü çerçeve anlaşması 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  700 bin işçiyi kapsıyor! Kamu çerçeve protokolü 2023 son dakika! Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü anlaşması ne zaman imzalanacak?

  700 bin işçiyi kapsıyor! Kamu çerçeve protokolü 2023 son dakika! Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü anlaşması ne zaman imzalanacak?

  BAKAN BİLGİN'DEN KAMU İŞÇİSİNİN ZAM GÖRÜŞMELERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, "Kamu işçileriyle ilgili sürdürdüğümüz toplu iş sözleşmesi çerçeve protokolü çalışmamız başlamıştı. Deprem nedeniyle onu askıya aldık ama hiçbir hak kaybı olmayacak şekilde bunu da gerçekleştireceğiz." dedi.

  Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü anlaşması ne zaman imzalanacak?

  Henüz konu hakkında resmi açıklama bulunmuyor. Detaylar geldiğinde haberimizde yer alacaktır...

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Koop-iş | KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ ÇERÇEVE PROTOKOLÜ İÇİN İLK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ

  Koop-iş | KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ ÇERÇEVE PROTOKOLÜ İÇİN İLK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ

  KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ ÇERÇEVE PROTOKOLÜ İÇİN İLK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ

  TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ın aralarında olduğu TÜRK-İŞ Heyetinin 2023 yılı Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay başkanlığında, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar ve TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek’in da katılımıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda başladı.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda işçi ve işveren kesimleri ile birlikte gerçekleştirilen görüşme ile 700 binden fazla kamu işçisini ilgilendiren 2023-2025 dönemini kapsayacak olan Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolüne ilişkin çalışmalar resmi olarak başlamış oldu.

  Toplantıda, kamu kesiminde çalışan üyelerimiz için ücret artışı, refah payı ve kıdem zammı taleplerimizin yanı sıra taşeron işçilerin kadroya alınması, kadroya alınan işçilere tayin hakkı verilmesi, geçici işçilerin 10 ay olan çalışma süresinin 12 aya çıkarılması gibi temel talepler gündeme getirildi.

  Görüşmelerin ardından açıklama yapan Türkiye İşçi Sendikaları Genel Başkanı Ergün Atalay, “700 bin kamu işçisi ile ilgili 2023 yılı toplu sözleşme görüşmelerine bugün resmen başladık. 2023 yılında bizim taleplerimizin başında asgari ücretten sonra özellikle tabanda bir iyileştirme yapmamız gerektiği vardı.

  Hükümetin 2019 yılında 696 sayılı KHK ile kadroya geçenlerle ilgili bize bir sözü var. KİT’ler başta olmak üzere ülke gündeminden taşeron lafını kaldırmamız gerekiyor. Türk-İş’in talebi ve sendikaların talebi budur.” diye konuştu.

  Kamu Koordinasyon Kurulu’nu bir ay önce kurduklarını anımsatan Atalay, şöyle devam etti:

   “Önümüzdeki günlerde bu maddelerin dışında 2023 için zam talebimizi kamuoyuna açıklarız. Asgari ücretin biraz üzerinde ücretle 10-15 senedir kendi mesleklerinde uzman olan kurumlarda çalışan milyonlarca insan var. Onların ikramiyeleri, sosyal hakları var. İnşallah toplumun beklentisini karşılayacak güzel bir rakam alırız” 

  TÜRK-İŞ BAŞKANI ERGÜN ATALAY KONUŞMA VİDEOSU

  Yazı kaynağı : koopis.org.tr

  Koop-iş | KAMUDA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

  Koop-iş | KAMUDA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

  KAMUDA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE 

  KAMU KESİMİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ, ÜYELERİMİZİN BEKLENTİLERİ DOĞRULTUSUNDA BAŞARIYLA SONUÇLANACAKTIR

  Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan Değerli Üyelerimiz,

  Hepimizin çok yakından takip ettiği üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 03/01/2023 tarihinde, memur ve emeklilere 01.01.2023 tarihinde uygulanacak zam oranını yüzde 25 olarak açıklamıştı. Bugün yapılan grup toplantısındaki açıklamayla oranı yüzde 30’a çıkartmıştır.

  Değerli üyelerimiz,

  2023 yılında bağıtlanacak Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri için hazırlık çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ öncülüğünde belirlenmiş olan Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu, 17/01/2023 tarihinde bir araya gelecek ve kamu kesiminde 2023 yılında bağıtlanacak toplu iş sözleşmeleriyle ilgili olarak çalışmalara başlayacaktır. Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ bu toplantıdan sonra Komisyon tarafından oluşturulacak sözleşme taslağını en kısa sürede Hükümete iletecek ve toplu sözleşmenin bir an önce sonuçlanması için gereken adımları atacaktır.

  Değerli üyelerimiz,

  Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolleri bir taban ücret düzenlemesi, refah payı uygulaması ve enflasyonun üzerinde bir ücret zammı ile başlamaktadır. Geçmiş yıllardaki protokollerin tamamı bu şekilde olmuştur. Yapılan her sözleşmede mutlaka bir refah payı alınmıştır.

  Bu düzenlemeler yürürlük başlangıç tarihlerine göre tüm toplu iş sözleşmeleri için geçerli olacaktır.

  2023 yılında imzalanacak protokolde bu çerçevede ele alınacak ve sizlerin desteği ve bizim çabamızla başarı ile sonuçlanacaktır.

  Üyelerimizi mağdur etmeyecek zam oranları için mücadele edeceğiz ve tüm üyelerimizin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmeleri için gereken ücret artışı ve refah payını mutlaka sağlayacağız. Buna olan inancımız tamdır, sizlerin de inanmasını ve bize güvenmesini istiyoruz. Saygılarımızla.

  KOOP-İŞ SENDİKASI

  YÖNETİM  KURULU

  Yazı kaynağı : koopis.org.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap