Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kalem kılıçtan keskindir anlamı

  1 ziyaretçi

  kalem kılıçtan keskindir anlamı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kalem Kılıçtan Keskindir

  Kalem Kılıçtan Keskindir

  Kalem kılıçtan keskindir atasözü, kaba kuvvetin, şiddetin hiçbir zaman etkili bir çözüm olmayacağını, bunun yerine fikirlerimizi yazıya dökerek edebiyat ile aktarmanın daha etkili bir yol olduğunu anlatmaktadır.

  Kalem Kılıçtan Keskindir Atasözünün Anlamı (TDK) Nedir?

  Kalem kılıçtan keskindir atasözü deneyimler sonucu oluşmuş, yaşanmışlıkları barındıran bir sözdür. Atasözünün anlamı şu şekildedir: İdari makamlarda bulunan kişiler, emirlerini yazarlar, bu emirlerin sonuçları çok ağır sonuçlar olabilir, uygulanması zor alabilir, ancak kılıçla bile halledilmeyecek bu işler emirlerin uygulanmasıyla gerçekleşir. Başka bir anlamı ise edebiyatın, şiddetten daha etkili olduğudur.

  Kalem Kılıçtan Keskindir Atasözünün Kısaca Açıklaması

  Kalem kılıçtan keskindir atasözü farklı cümleler içerisinde kullanılmaktadır. Örneğin: Kaba kuvvet ile çözümden daha etkili yollar var. Atalarımız boşuna kalem kılıçtan keskindir dememiş.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Kalem Kılıçtan Keskindir atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

  Kalem Kılıçtan Keskindir atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

  Kalem kılıçtan keskindir eğitim ve öğretim konusunda ele alındığı zaman pek çok kişinin bilmesi gerektiği atasözlerinden biridir. Özellikle taşıdığı anlam ile beraber günümüzde birçok farklı yerde kullanılır.

   Kalem Kılıçtan Keskindir Atasözünün Anlamı (TDK) Nedir?

   Şiddetle ya da kaba kuvvetle çözülemeyecek pek çok problem, konuşarak yazı yazarak ortadan kaldırılabilir. Aynı zamanda aklı kullanmak suretiyle kaleme konuşturarak topluma çok daha önemli bir etki yapılabilir. Bu da kaba kuvvetin önüne geçer ve eğitimin şiddetten ne kadar güçlü olduğunu gösterir.

   Kalem Kılıçtan Keskindir Atasözünün Cümle İçinde Kullanımı

   Kalem kılıçtan keskindir atasözü günlük yaşamda yaygın değerlendirirken, ayrıca tek başına ya da cümle içerisinde de kullanılabilmektedir.

   ‘’Şiddetle hiçbir yere varamazsın, çünkü Kalem kılıçtan keskindir.’’

   Gerekli olduğu zamanlarda birçok farklı yerde bu özel atasözünü kullanabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap