Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kahramanmaraş posta kodu onikişubat

  1 ziyaretçi

  kahramanmaraş posta kodu onikişubat bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Onikişubat Posta Kodu

  Onikişubat Posta Kodu

  Posta Kodu Sorgulama

  Onikişubat Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 46000. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Onikişubat adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Onikişubat’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Onikişubat Posta Kodu 46000. Onikişubat adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

  Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Onikişubat Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Onikişubat adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

  Onikişubat gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Onikişubat adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Onikişubat posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

  Posta kodları sadece Onikişubat da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

  Sizlerde Onikişubat adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Onikişubat Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Onikişubat Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

  Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

  Ülkemizde Onikişubat İlçesinde toplamda 120 tane mahalle bulunmaktadır. Onikişubat Mahalleleri (12şubat Mah., 5nisan Mah., Abdülhamidhan Mah., Afşar Mah., Akçakoyunlu Mah., Akifinan Mah., Altınova Mah., Avcılar Mah., Ayşepınarı Mah., Barbaros Mah., Beşen Mah., Binevler Mah., Bulutluoğlu Mah., Cumhuriyet Mah., Cüceli Mah., Çağırgan Mah., Çağlayan Mah., Çakırdere Mah., Çakırlar Mah., Çamlık Mah., Çevrepınar Mah., Çınarpınar Mah., Çokran Mah., Çukurhisar Mah., Dadağlı Mah., Dereboğazı Mah., Döngel Mah., Döngele Mah., Dumlupınar Mah., Ertuğrulgazi Mah., Fatih Mah., Fatmalı Mah., Gayberli Mah., Gedemen Mah., Gölpınar Mah., Hacıağlar Mah., Hacıbayramveli Mah., Hacıbudak Mah., Hacıibrahimuşağı Mah., Hacılar Mah., Hacımustafa Mah., Hacınınoğlu Mah., Hartlap Mah., Hasancıklı Mah., Haydarbey Mah., Hayrullah Mah., Hürriyet Mah., Ilıca Mah., İsmailli Mah., İstiklal Mah., Kale Mah., Kalekaya Mah., Kapukaya Mah., Karacaoğlan Mah., Karadere Mah., Karamanlı Mah., Kavlaklıfatih Mah., Kavlaklımimarsinan Mah., Kavlaklıyunusemre Mah., Kerimli Mah., Kertmen Mah., Kılavuzlu Mah., Kısıklı Mah., Kızıldamlar Mah., Kızılseki Mah., Kozcağız Mah., Köseli Mah., Kurtlar Mah., Kurucaova Mah., Küçüksır Mah., Kümperli Mah., Kürtül Mah., Mağralı Mah., Maksutlu Mah., Malikejder Mah., Mevlana Mah., Mimarsinan Mah., Muratlı Mah., Necipfazıl Mah., Organize Sanayi Bölgesi OSB, Orhangazi Mah., Oruçreis Mah., Osmangazi Mah., Önsen Mah., Öşlü Mah., Öztürk Mah., Payamlı Mah., Pirireis Mah., Rahmacılar Mah., Reyhanlı Mah., Saçaklızade Mah., Sadıklı Mah., Sarıçukur Mah., Sarıgüzel Mah., Sarımollalı Mah., Saygılı Mah., Selçuklu Mah., Selimiye Mah., Serintepe Mah., Suçatı Mah., Suluyayla Mah., Süleymanlı Mah., Sümbüllü Mah., Şahinkayası Mah., Şazibey Mah., Şehitabdullahçavuş Mah., Şehitevliya Mah., Tavşantepe Mah., Tekir Mah., Topçalı Mah., Üngüt Mah., Yaylaüstü Mah., Yenidemi Mah., Yeniköy Mah., Yeniyapan Mah., Yolyanı Mah., Yunusemre Mah., Yusuflar Mah., Yürükselim Mah., Zeytindere Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

  Posta kodları sadece Onikişubat adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

  Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Onikişubat Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Onikişubat posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Onikişubat seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

  Web sitemizde Onikişubat posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Onikişubat posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Onikişubat posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

  Şuanda Onikişubat adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Onikişubat adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Onikişubat adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Onikişubat nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Onikişubat da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

  Yazı kaynağı : www.postakodu.com.tr

  Onikişubat Posta Kodu, Kahramanmaraş

  Onikisubat Posta Kodu

  Posta Kodu Nedir?

  Posta kodu rakamları evrak ya da kargo gönderimi yapmak için gerekli olan bilgilerin başında gelir. Alıcı adresi kadar alıcının bulunduğu il ve ilçenin posta kodu da bilinmelidir. Alıcının ikamet ettiği adrese ilişkin posta kodu bilgisi eklenirse teslimatın ulaşması daha hızlı ve kolay olur. Gönderilecek postanın ya da teslim alınacak kargonun alıcı kısmındaki bilgilerde posta koduna yer vermek oldukça önemlidir.

  Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Şehrin plaka kodu, dağıtım birimi ve grubu ile belirlenen posta kodu rakamları, posta dağıtım şirketlerinde gönderinizin daha kolay sınıflandırılmasını sağlar. Yukarıda yer alan posta kodu sorgulama sayfası üzerinden il, ilçe ve mahalle değişkenlerine göre belirlenen posta kodu numaralarını sorgulamak mümkün. Posta, kargo, fatura gönderiminde oldukça önemli olan bu rakamları sabah.com.tr posta kodu sorgulama ekranı üzerinden öğrenebilirsiniz.

  Posta kodu; evrak, kargo, mektup gönderimi yaparken kullanılan 5 haneli rakama verilen isimdir. Her ile, ilçeye, mahalleye özgü olan posta kodu rakamları, gönderim yapılacak ürünlerin tasnifi ve alıcı adresinin tespit edilmesi için kullanılır. Gönderim sürecinde problem yaşanmaması için bu rakamlar il, ilçe, mahalle bazında farklılık gösterir. Örneğin posta kodu ilçe, mahalle gibi değişkenlere bağlı olarak şekillenir. Böylece adrese doğru ve hızlı şekilde ulaşmak mümkün olur.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap