Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kadınlarda cinsel istek arttırıcı

  1 ziyaretçi

  kadınlarda cinsel istek arttırıcı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kadınlarda cinsel güç nasıl artırılır?

  Kadınlarda cinsel güç nasıl artırılır?

  1. Düzenli Egzersiz Yapın

  Düzenli egzersiz yapmak sağlıklı bir vücut ve ruh hali için olduğu kadar sağlıklı bir cinsel yaşam için de oldukça önemlidir. Yürüyüş, koşma, yüzme gibi düzenli yapacağınız egzersizler, kan dolaşımınızı düzenleyerek libidoyu ve cinsel performansı artırır. Ayrıca Kegel egzersizleri de pelvik taban kaslarını güçlendirerek cinsel yaşama pozitif katkılar sağlar ve orgazm olmayı kolaylaştırır.  Bunlara ek olarak yaptığınız egzersizler sayesinde vücudunuz şekle girer ve kendinize olan güveniniz artar.

  2. Meditasyon Yapın ve Kendinize Zaman Ayırın

  Fiziksel olarak ne kadar sağlıklı olsanız da stres altında olmak ruh sağlığınızı kötü etkileyecek ve cinsel yaşamınız da bu durumdan olumsuz yönde etkilenecektir. Özellikle kadınlar, stres altında olduklarında cinsel isteksizlik yaşamaktadır. Stresi azaltmanın en etkili yolları fiziksel egzersizler, yoga ve meditasyondur. Yoga ve pilates gibi egzersizler, pelvik bölgede kan akışını hızlandırarak cinsel ilişkiden alınan hazzı artırır. Meditasyon, gevşeme ve nefes egzersizleri yapmak da sizi rahatlatacak ve ana daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır. Bunların yanı sıra kendinize zaman ayırmak da stresi azaltmanıza yardımcı olur. Stresli olduğunuz zamanlarda sadece kendinize odaklanmak, cilt bakımı yapmak, sevdiğiniz bir filmi izlemek ya da müziği dinlemek size iyi gelecektir.

  3. Cinsel Gücü Artıran Besinler Tüketin

  Bilimsel olarak kanıtlanmasa da bazı besinlerin cinsel isteği ve cinsel gücü artırdığı düşünülmektedir. Zencefil, çilek, muz, incir, bal, vanilya, avokado, fındık, istiridye, kereviz, yumurta, havyar, kuşkonmaz, kırmızı biber gibi afrodizyak etkili besinler, sağlıklı bir cinsel yaşam için gerekli olan önemli vitamin ve mineralleri de içinde barındırır. Bazı durumlarda vücuttaki çinko oranının düşük olması, cinsel istekte azalmaya yol açabilmektedir. İstiridye, havyar, ceviz, badem, fındık, yumurta gibi çinko içeren yiyeceklerin tüketilmesi de bu açıdan önemlidir. Bunlara ek olarak bitter çikolata tüketmek de serotonin ve endorfin seviyelerini yükselterek mutlu hissetmenize yardımcı olur, enerjinizi yükseltir ve cinsel hayatınızı olumlu etkiler.

  4. Özgüveninizi Artırın

  Özgüven eksikliği, psikolojinizi olumsuz yönde etkileyeceği için cinsel isteğinizin azalmasına neden olacağı gibi cinsel ilişkiden aldığınız hazzı da azaltır. Kendinizle ve vücudunuzla barışık olmanız, kendinizi ve vücudunuzu sevmeniz bu noktada oldukça önemlidir. Siz kendinizi nasıl görürseniz, karşınızdaki kişi de sizi öyle görür. Bu nedenle vücudunuzdaki veya kendinizdeki  negatif şeylere odaklanmak yerine pozitif yönlerinize odaklanın. Cinsel ilişki sırasında fiziksel özelliklerinize değil de aldığınız hazza odaklanmanız cinsellikten aldığınız hazzın artmasına yardımcı olacaktır.

  5. Monotonluktan Kurtulun, Hayal Gücünüzü Ortaya Çıkarın

  Monotonluk, cinsel isteği azaltan en önemli etkenlerden biridir. Cinsellikte aynı ortam, aynı tarzda ilişki bir süre sonra monotonlaşır ve cinsel isteksizlik yaratabilir. Bu durum cinselliği öldürür ve ilişkilere zarar vermeye başlar. Bunu ortadan kaldırmak için yeniliklere açık olun, seviştiğiniz mekanı, saati değiştirin ve bulunduğunuz ortamda farklı ışık, koku ve müziklerden yararlanın. Monotonluktan kurtulmak için cinsel fanteziler kurmayı deneyebilirsiniz. Beynimiz, en büyük cinsel organımızdır ve cinsellik her şeyden önce zihinde başlar. Bu nedenle hayal gücünüzü kullanın ve ilişkinizi canlandırın.

  6. Bir Uzmana Danışın

  Cinsel isteğinizi ve gücünüzü artırmak için doğal yolları denediyseniz fakat sorununuz hala devam ediyorsa, mutlaka bir uzmandan destek alın. Doğru bir uzman desteğinde yapılacak cinsel terapi tedavileri, mutlu ve sağlıklı bir cinsel yaşam için oldukça önemlidir.

  Op. Dr. Meral Sönmezer

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

  https://meralsonmezer.com/

  https://www.instagram.com/drmeralsonmezer/

  https://www.facebook.com/drmeralsonmezer

  https://www.youtube.com/channel/UCkAAynPhrUuR3R17atqC8sw

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Kadınlarda cinsel isteği artıran 16 besin

  Cinsel İstek Artırıcı İlaçlar

  Seks İsteğini Arttırmanın Doğal Yolları

  Seks İsteğini Arttırmanın Doğal Yolları

  Cinsel Yaşamınızı Doğal Yollarla Destekleyin

  Günlük yaşamın telaşı, iş hayatındaki ağır stres, sağlık sorunları ve bunun gibi olaylar… Bunların tümü duygularınızın yanı sıra cinsel hayatınızı da olumsuz yönde etkiliyor. Günlük stres cinsel isteksizliğe yol açabilmektedir.

  Egzersiz yaparak cinsel isteğinizi artırabilirsiniz. Fakat, çok fazla vücudunuzu zorlayan sporlardan kaçınılmalıdır. Sürekli uzun mesafe koşmak damalarınızı genişleterek genital bölgeye giden kanı azaltabilir. Kilo vermek kan bulunan testosteron seviyesini artırır.

  İşte Seks İsteğini Arttırmanın Doğal Yolları

  Doğal Cinsel Gücü Arttırıcı Besinler Tüketmek

  İstiridye, muz, çikolata, fındık, keçiboynuzu gibi yiyecekler hormonları tetikleyerek cinsel isteği artırmaktadır. Bu yiyeceklerin dengeli ve düzenli olarak tüketilmesi cinsel isteği arttırmakta önemli rol oynamaktadır.


  Düzenli Egzersiz Yapmak

  Cinsel gücünü artırmanın ve aynı oranda sabit tutmanın en pratik yollarından biri de sporu yaşamınızın parçası haline getirmektir. Yapacağınız her türlü egzersiz cinsel gücü artırmada etkili olmaktadır.

  Stres yönetimi Yapmak

  Stres, cinsel yaşamınızın yanı sıra sağlığınızı da olumsuz yönde etkilemektedir. Yaşanılan stres mutsuzluğa, isteksizliğe yol açmaktadır. Pozitif düşünerek stresten uzaklaşmaya veya kontrol altına almaya çalışmak gerekmektedir.

  Vücut Isısını Arttırmak

  Sauna, hamam ve buhar banyosu yapmak, kan dolaşımını hızlandırarak vücuttaki ısının artışına neden olmaktadır. Bu da cinsel enerjinin artmasını ve isteksizliğe karşı etkilidir.

  Kendinize Güvenmek

  Düzensiz bir beslenme programı veya spor yapmama sadece dış görünüşünüzü olumsuz etkilememektedir. Aynı zamanda ilişki de alacağınız hazzın azalmasına ve isteksizliğe yol açmaktadır.

  Yazı kaynağı : okanhastanesi.com.tr

  Kadınlarda cinsel güç ve isteği artıran afrodizyak yiyecekler

  Kadınlarda cinsel güç ve isteği artıran afrodizyak yiyecekler

  Cinsel sağlık, WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından bir insan hakkı olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda sağlıklı insan dediğimiz zaman aynı zamanda sağlıklı bir cinsel yaşamı olan insanı anlamaktayız.

  Kadınlarda cinsel fonksiyon bozuklukları oldukça sık görülmektedir. Cinselliğin algılanması, yaşanması ve sürdürülmesi sadece biyoloji ile yaşanabilir bir durum değildir. Kadın cinselliğini sosyal, kültürel, ahlaki ve dini değer yargıları önemli ölçüde etkilemektedir.

  Bazı toplumlarda kadın cinselliği tamamen inkar edilip kadın hakları ve insan hakları kapsamında kadınlar aşağılanmaktadır. Batı kökenli pek çok toplumda ise bir diğer uç olarak kadın cinselliğinde özgürlük başlığı altında kadın ve cinsellik ticari bir meta haline dönüştürülerek bir başka açıdan kadın hakkı ve insan hakkı doğal seyrinden uzaklaştırılmaktadır.

  Tüm bu sosyo-kültürel değerler bir yana, bir takım biyolojik ve fizyopatolojik süreçler kadınlarda cinsel fonksiyonları olumsuz etkilemektedir.

  Kadın yaşam siklüsünde fizyolojik olarak doğal cinselliği kısıtlayıcı bazı süreçler bulunmaktadır:

  Bu dönemlerde kadın vücudunda meydana gelen fizyolojik ve hormonal değişikliklere bağlı olarak cinsel davranışlar değişkenlik gösterebilmektedir.

  Kadın cinsel fonksiyon bozuklukları

  Temelde kadın cinsel fonksiyon bozuklukları 4 ana başlık altında incelenmektedir:

  Bu bozukluklar içerisinde en sık görülen ise kadınlarda cinsel istek bozukluklarıdır. Cinsel istek bozuklukları da kendi içinde 2 başlıkta toplanmaktadır:

  Cinsel istek azlığı ise tüm kadın cinsel fonksiyon bozuklukları içerisinde en sık görülendir. Kadınlar da erkekler gibi zaman zaman libido (cinsel istek) düşüklüğü yaşayabiliyorlar. Adet döngüsü, stres ve pek çok rahatsızlık bu duruma neden olabiliyor. İlerleyen yaş ve menopozla birlikte kadınlarda libido azlığı daha belirgin hale geliyor.

  Temelde bu durumda yapılması gereken şey hekim desteği almak.

  Erkekler kadar olmasa bile kadınlar da afrodizyak besinler ve bitkiler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Unutulmamalıdır ki bilimsel olarak cinsel performansı artırdığı yüzde yüz kesin olarak bilinen kanıtlanmış bir bitki yada besin yoktur. Bu konuda ki bilgilerin çoğu deneyim ve tecrübeler ile nesilden nesile aktarılmaya dayanmakla birlikte bir kısmı için de yapılmış klinik çalışmalar bulunmaktadır.

  Kadınlarda cinsel performansı artıran yiyecekler

  Kadınlarda libidoyu artırmak için en sık kullanılan gıdalar aşağıda sıralanmaktadır:

  Libidoyu artırmanın besinler dışında da yöntemleri vardır. Çoğu zaman bu yöntemler çok daha etkili olabilmektedir.

  Cinsel istek azlığı için kadınlar ne zaman doktora başvurulmalı?

  Cinsel istekte değişiklikler yaşam siklüsü içerisinde görülebilmektedir. Bu dalgalanmaların aralıklı olarak görülmesinden ziyade kalıcı ve sürekli bir hal alması önemlidir.

  Cinsel isteksizlik sürekli bir hal aldıysa bir uzmanla görüşmekte fayda var.

  Özellikle aile hayatı içerisinde önemsenmemiş olması sorunu ortadan kaldırmaz. Bir cinsel partneri ya da eşi olan kadın, hem kendi sağlığını iyileştirmek ve hem de karşı tarafın beklentilerini karşılamak açısından cinsel isteksizliği ortadan kaldırmak için yoğun çaba sarf etmelidir.

  Biz Ankara Çukurambar’da bulunan kliniğimizde çiftlerin her ikisini ayrı ayrı ele almaktayız. Kadın partnerin cinsel istek azlığı başta olmak üzere uyarılma ve orgazm bozuklukları için de tüm modern tedavileri uygulamaktayız.

  Yazı kaynağı : omerfarukkaratas.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap