Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kadir gecesi oruç tutmanın sevabı

  1 ziyaretçi

  kadir gecesi oruç tutmanın sevabı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kadir gecesinde oruç tutmanın sevabı, fazileti nedir?

  Kadir gecesinde oruç tutmanın sevabı, fazileti nedir?

  Mübarek Kadir Gecesi'nde ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar Kadir Gecesi oruç tutmanın sevabı nedir sorusunun cevabını araştırıyor. Kadir Gecesi'nde ibadetler yerine getirilecek ve dualar edilecek. İşte Kadir gecesi orucunun sevabı...

  Kadir gecesinde oruç tutmanın sevabı, fazileti nedir?

  Kadir gecesi oruç tutmak, bu günün bin aydan daha hayırlı olması sebebi ile diğer yapılacak tüm ibadetler gibi çok sevaptır. Kadir gecesinde kılınan namazlar, okunan dualar ve yapılan hayırlar, Allah katında büyük sevap alınmasına vesiledir.

  Kadir gecesi, Kur’an-I Kerimin Hz. Muhammed A.S ye indirildiği günün gecesidir. Bu gece sabah güneş doğana kadar, bir hediyedir. Tüm melekler bu gece her türlü hayır için dünyaya inerler ve Allah’ına ibadet eden biz kullara selam eder, ilahi rahmetlere vesile olurlar.

  Peygamber efendimiz derki, “Kim bu gecenin faziletini bilir ve ibadetini yaparsa, geçmişteki tüm günahları bağışlanarak af olur.” Kadir gecesi oruç tutmak, namaz kılmak ve hayır yapıp Kur’an-I Kerim okumak, günahlarımızın bağışlanması için bir lütuftur.

  Kadir gecesinin Ramazan ayının son on gününde, tek sayılı günlerden biri olduğu rivayet edilir. 27. Günün gecesi olduğu söylense de, Ramazan’ın son on gününde ibadetimize yoğunluk vermek ve Allah’a daha yakın olmaya çalışmak önemlidir. Peygamber efendimizde her Ramazan’ın son on günü, her zaman yaptığı ibadetlerini arttırır ve çevresindekilere de bu zaman içinde daha çok ibadet etmelerini öğütlermiş. Ayrıca Peygamber efendimiz şöyle buyurmuş “Kur’an okuyup ibadet ediniz. Zira Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indiği bu zamanda tövbe etmek, istiğfarda bulunmak kıyamet gününde, sahibine şefaatçi olacaktır. Kadir gecesi oruç tutmak, namaz borcu olanların kaza namazı kılması, namaz borcu olmayanların nafile namazı kılması ve geceyi ibadetle geçirmesi, bu mübarek gecede hayırlara vesile olacaktır.

  Hiç şüphe yoktur ki Kadir gecesine yetişmek ve bu gecede ibadetlerini yapabilmek, tüm mü’minler için tarifi olmayan büyük bir mutluluktur. Bu gecenin en iyi şekilde değerlendirilmesi gereklidir ve bu fırsat kaçırılmamalıdır.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Kadir gecesinde oruç tutmanın sevabı nedir? Kadir gecesi gündüzünde orucun faziletleri - Yeni Akit

  Kadir gecesinde oruç tutmanın sevabı nedir? Kadir gecesi gündüzünde orucun faziletleri - Yeni Akit

  Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

  Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

  www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

  Yüklenme süresi 0.0115 sn.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Kadir Gecesinde oru� tutmak, Kadir Gecesi oru� tutmak sevab�

  Kadir Gecesi orucu ne zaman tutulur! Kadir Gecesi tutulan orucun sevab� daha m� fazlad�r?

  sadece kadir gecesi gününde oruç tutan insan

  Kadir Gecesi hangi gün yarın mı? Kadir Gecesi oruç tutmanın sevabı nedir?

  Kadir Gecesi hangi gün yarın mı? Kadir Gecesi oruç tutmanın sevabı nedir?

  KADİR GECESİ HANGİ GÜN?

  Kadir Gecesi, bu yıl da pek çok Müslüman tarafından huşu içerisinde idrak edilecek. Bu yıl Kadir Gecesi 8 Mayıs Cumartesi günü İdrak edilecek.

  KADİR GECESİ NEDİR?

  Kadir gecesinin önemine işaret eden bir hadiste, önceki ümmetlerin uzun ömürlü olmaları sebebiyle fazla sevap kazanma imkânına sahip bulunmalarına karşılık müslümanlara Kadir gecesinin verildiği belirtilir (el-Muvatta?, "İ?tikâf", 6). Kadr sûresinde bildirildiğine göre bu gecede Allah'ın izniyle melekler ve Cebrâil yeryüzüne iner ve gece boyunca yer yüzüne barış ve esenlik hâkim olur.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap