Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kadin budu kofte nasil yapilir

  1 ziyaretçi

  kadin budu kofte nasil yapilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kadınbudu Köfte Tarifi

  Kadınbudu Köfte Tarifi

  Kadınbudu köfte, kendisine bu topraklarda köfte dedirtme konusunda en başarılı tariflerden biri. Mesela neredeyse bütün köfteler pilavla çok iyi giderken, kadınbudu gitmez. Ancak patates püresiyle diğer bütün köftelerden daha güzel olur. Biraz hercai anlayacağınız.

  Neyse bu kadar konuştuktan sonra bu akşam ve hatta ilk fırsatta yemek tariflerinin en güzellerinden olan kadınbudu köfteyi yapmak bize farz oldu. Aşağıda bize eşlik etmek isteyenler için videolu tarifi var. Üstelik en tam kıvamında, en lezzetli haliyle bizlerle! Dileyen gelebilir, sofrasını güzelleştirebilir.

  Haydi herkese afiyet olsun!

  Yazı kaynağı : yemek.com

  Kadınbudu Köfte Tarifi: Kadınbudu Köfte Nasıl Yapılır? | Lezzet

  Kadınbudu Köfte Tarifi: Kadınbudu Köfte Nasıl Yapılır? | Lezzet

  Dergide bu ay neler var?

  Bu ayın dergi içeriğine göz atmak için tıklayın!

  Abone olmak için detaylı bilgiler burada!

  Yazı kaynağı : www.lezzet.com.tr

  Kadınbudu Köfte

  Kadınbudu Köfte Tarifi

  Kadınbudu Köfte Tarifi

  Kadınbudu köfte pek çok ateşli hayranı olan bir yemektir. Bunlara göre diğer köfteler bir yana, kadınbudu köfte bir yanadır. Kadınbudu köfteyi ben de severim ama bu derece değil. Kadınbudu köfte benim için hoş bir köfte çeşididir. Hani her zaman aynı köfteyi yememek için arada yaptığım bir köftedir.

  Böyle söyleyince kadınbudu köfteyi sevmiyormuşum da mecburan yiyormuşum gibi oldu ama öyle değil. Köfte tarifleri arasında en sevdiklerimden biri. Ama önceliğim her zaman kuru köfte. İşte bu yüzden sadece hiçbir zaman başta bahsettiğim kadınbudu köfte hayranlarından biri olamayacağım.

  Kadınbudu köfte diğer köftelerden küçük bir farkla ayrılmaz. Kendine has bir hazırlama yöntemi olan bambaşka bir köftedir. Öncelikle köftede kullanılan kıymanın yarısı soğanla kavrularak kullanılır. İçine haşlanmış pirinç (ya da genellikle önceki günden kalan pilav) eklenir. Son olarak da un ve yumurtaya bulanarak kızartılır. Bu son aşama kadınbudu köftenin görüntüsünü de değiştirir.

  Bu son aşamayı duruma göre iki farklı şekilde yapabiliyorum. Bazen içi için bir yumurta, kaplamak için ayrı bir yumurta kullanıyorum. Bazen de bir yumurtanın sarısını içi, akını dışı için kullanıyorum. Buna genellikle yumurtanın boyutuna göre karar veriyorum. Elimde büyük boy bir yumurta varsa akı dışı için yeterli oluyor. Ama küçük boy yumurtalarda sadece akı yeterli gelmiyor. O yüzden içine bir, dışına ayrıca bir yumurta kullanmak daha rahat oluyor. Sadece yumurta akı kullanıldığında yalnızca dış rengi biraz daha beyaz oluyor, tadı değişmiyor.

  Afiyetle kalın...

  Afiyetle kalın...

  Afiyet olsun...

  Click here to see the recipe in English

  Yazı kaynağı : www.kevserinmutfagi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap