Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kader bağlayınca filmi ediz hun

  1 ziyaretçi

  kader bağlayınca filmi ediz hun bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kader Bağlayınca

  Ediz Hun Tarihi Filmde | Tozlu Magazin

  SİNEMA açısından Antalya’nın yaz- kış değişik bir kaderi vardır. Yazın bir «Altın Portakal tevzi bürosu» gibi çalışan Antalya’da filim festivali şehri hareketlendirir, dedikodusu, kulisi, sonuçları ve ithamlarıyla birkaç ay «sinema olaylarının» merkezi oluverir. Kışın da Antalya filimciliğin tabii platosudur. İstanbullulara kış mevsiminde hayli müşkülpesent davranıp yüzünü esirgeyen güneş —tabii bu kış değil— Antalya semalarında huy değiştirip cömertleşiverir. Bu yüzden kış aylarında filim çekmek isteyenler doğru Antalya’ya koşarlar.  Geçenlerde, İstanbul’da havaların birden bozduğu sıralarda. Fatma Girik’le Tugay Toksöz bir filim çevirmek için Antalya’ya gitmişlerdi. Onlar dönüş hazırlıklarına baslarken bu defa başka bir grup Antalya’ya doğru yola çıktı. Rejisör Remzi Cöntürk, başrollerinde Ediz Hun, Ahmet Mekin, Zühal Aktan, Kadir Savun’un oynadıkları «Kader Bağlayınca» adlı filmin önemli bir kısmını Antalya’da çekti. Filimciler orada Perge’de, Düden şelalesinde günlerce çalıştılar.  İki yörük kabilesi arasındaki bir çatışmayı ve baba-oğul karşılaşmasını hikaye eden «Kader Bağlayınca» filim türleri içinde en çok «tarihi filim» kalıplarına uyuyor. Böylece salon filimlerinin bir numaralı jönü Ediz Hun da romantik filimlerin yanısıra tarihi filimlerde de oynamaya başlıyor. Ediz bu konuda şunları söylüyor:

  – «Ben, gerektiği zaman, her türde filim çeviririm. Mesela «Gülnaz Sultan», «Gönüllü Kahramanlar», «Ateşli Çingene» ve «Kezban» apayrı türde 4 filimdir ve bir sinema artisti de her zaman, her kalıba girebilmeli, her rolün altından kalkabiimelidir.»  Ediz Hun Antalya’dan döner dönmez hemen yeni bir filme başladı. «Seni Sevmek Kaderim» adlı filimde Ediz, Filiz Akın ve Metin Serezli’yle oynuyor.

  (Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1971-tarihli-3-sayisi)

  Yazı kaynağı : www.tozlumagazin.net

  Kader Bağlayınca filmi nerede, ne zaman çekildi? Kader Bağlayınca filmi konusu ne, oyuncuları kim?

  Kader Bağlayınca filmi nerede, ne zaman çekildi? Kader Bağlayınca filmi konusu ne, oyuncuları kim?

  Yönetmenliğini Orhan Aksoy'un üstlendiği senaryosunu Fuat Özlüer ve Erdoğan Tünaş'ın kaleme aldığı Kader Bağlayınca filmi bugün sinema severlerle buluşuyor. 360 Tv'de yayınlanan filmin bazı detayşarı merak ediliyor. Peki, Kader Bağlayınca filmikonusu ne, oyuncuları kimler?İşte ayrıntılar...

  KADER BAĞLAYINCA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

  Dram ve komedi türündeki Kader Bağlayınca filminin konusu şöyle:

  Zeynep (Gülşen Bubikoğlu) ve Murat (Tarık Akan) aynı gazinoda çalışan, sık sık kavga eden iki sevgilidir. Zeynep çiçek satmakta , Murat ise fotoğraf çekmektedir. Bir gün gazinoya müşteri olarak gelen mafya babası Bekir (Bek İmamverdi) saldırıya uğrar ve Zeynep onun hayatını kurtarırken yaralanır. Bekir yaralanan Zeynep’i bırakmaz ve yanına alır. Zeynep Murat’ı kızdırmak için Bekir’le gider. Bir gün birlikte gazinoya eğlenmeye gelirler. Zeynep’in amacı Murat’ı kıskandırmak ve amacına ulaşır. Bir süre sonra Zeynep evine dönmek ister. Ama Bekir onu bırakmaz. Çünkü aşık olmuştur. Zeynep için büyük bir parti düzenler ve onu yatıyla mavi yolculuğa çıkartır. Murat gizlice yatta saklanmaktadır. Amacı, Zeynep’le konuşabilmektir. Bekir Zeynep’le evlenmek istediğini açıklar. Zeynep korkusundan sesini çıkaramaz, çaresiz kabullenir. Ters davranışları yüzünden yattan atılan Murat ise gizlice geri gelir. Zeynep’le barışıp buluşmaya başlarlar. Bekir’in koruması Arif (Kadir Savun) iki sevgiliyi birlikte görünce Bekir’e anlatır ve kaçmalarını engeller. Zeynep’i de Bekir’in yanına götürür. Bekir’in Zeynep’ten vazgeçmeye hiç niyeti yoktur. Eğer kaçarlarsa ikisini de yaşatmayacağını söyler. Ama Zeynep’i canından çok seven Murat yata gelir ve genç kızı alır. Bekir tüm zalimliğine karşı Zeynep’e duyduğu büyük sevgi ve zaafından; hiçbir şey yapamamanın çaresizliği ile gitmelerine izin verir. Arkalarından üzüntü ve gözyaşları ile bakakalır. Aşk bir daha galip gelmiştir.

  KADER BAĞLAYINCA FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

  1976 yılında vizyona giren Kader Bağlayınca filiminin çekimleri Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleştirilmiştir.

  KADER BAĞLAYINCA FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

  Yeşilçam'dan birçok ünlü ismin rol aldığı Kader Bağlayınca filiminin oyuncuları şöyle:
  Tarık Akan
  Gülşen Bubikoğlu
  Beyk İmanverdi
  Kadir Savun
  Turgut Özatay
  Oktar Durukan
  Elif Pektaş
  Nubar Terziyan
  Muammer Gözalan
  Kudret Karadağ
  Yusuf Sezer
  Süheyl Eğriboz
  Hakkı Kıvanç
  Osman Han
  Bülent Avcı
  Yusuf Çetin
  Nezihe Güler
  Tevfik Şen
  Ekrem Dümer
  Niyazi Gökdere
  Yadigar Ejder
  Ali Demir
  Yusuf Çağatay
  Orhan Çoban
  Tevhit Bilge
  Hayko
  Nükhet Duru

  Yazı kaynağı : www.turkgun.com

  kader bağlayınca filmindeki vandalizm

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap