Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  kabineden çıkan kararlar son dakika

  1 ziyaretçi

  kabineden çıkan kararlar son dakika bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kabine Toplantısı

  KABİNE TOPLANTISI BİTTİ Mİ? 2022 KABİNE TOPLANTISI KARARLARI NE ÇIKTI? - Son Dakika Haberler Milliyet

  KABİNE TOPLANTISI BİTTİ Mİ? 2022 KABİNE TOPLANTISI KARARLARI NE ÇIKTI? - Son Dakika Haberler Milliyet

  Genellikle iki haftada bir yapılan Kabide Toplantısı hakkında meraklı arayış sürüyor. Gün içinde Kabine Toplntısı haberlerini yakından takip etmek isteyen vatandaşlar, toplantının ne zaman, saat kaçta başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte konuya ilişkin güncel durum...

  KABİNE TOPLANTISI BUGÜN VAR MI?

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe'de toplandı.

  KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA başlayacak ve bitecek?

  Kabine toplatısı, 17:00 sıralarında başladı ve toplantı da 18:30 sıralarında son buldu.

  KABİNE TOPLANTISI KARARLARI 

  Toplatıda iç ve dış politikaların yanı sıra çeşitli gündem maddeleri de değerlendirildi.

  Erdoğan, ''Engeli, yaşlı, dul, yetim, şehit yakını ve gazi gibi kesimlere yönelik özel desteklerimiz de var. Ramazan bayramı günlerine denk gelen 1,5 milyar lira tutarındaki yaşlı ve engelli maaşlarını öne çekerek ödeyeceğimizin bilgisini sizlerle paylaşmak istiyorum. '' dedi.

  ÇİFTÇİLERE HİBE

  Çiftçilerimize yeni bir müjdemiz daha var. Son 16 yılda 15 bin 636 projeye 4,1 milyar hibe desteği verdik. Ayrıca 262 bin çiftçimizin makine ekipman alım projesine hibe desteğinde bulunduk. Bu progrma kapsamında makine ekipman alımı için 32 bin 500 çiftçimize toplamda 1,1 milyar lira hibe desteği sağlayacağız. 

  IMECE UYDUSU

  Ülkemizin en büyük mesafe katettiği alanlardan biri de havacılık sektörüdür. Türkiye'nin dört bir yanında havalimanı sayımızı 57'ye çıkardık.

  Bir diğer müjdemizde ülkemizde uzay yarışında bir adım daha öteye taşıyacak IMECE uydumuzun tarihiyle ilgili. IMECE gözlem uydumuzun uzay yolculuğu 15 Ocak 2023'te bşalayacak.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Kabine toplantısı bitti mi? SON DAKİKA KARARLARI! Bugünkü kabine toplantısı sonucu! Bakanlar Kurulu toplantısı bitti mi? Kabine toplantısı ne oldu?

  Kabine toplantısı bitti mi? SON DAKİKA KARARLARI! Bugünkü kabine toplantısı sonucu! Bakanlar Kurulu toplantısı bitti mi? Kabine toplantısı ne oldu?

  Bugünkü kabine toplantısı sonucu ve kabine toplantısı kararları merak ediliyor. Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak. Toplantıda Türkiye'nin iç ve dış gündemi ile ekonomiye dair gelişmeler ele alınacak. Peki, Kabine toplantısı başladı mı, bitti mi? Bakanlar Kurulu toplantısı bitti mi? Kabine toplantısı ne oldu? Kabine toplantısı ne zaman biter?İşte kabine toplantısı kararları...

  Kabine toplantısı sona erdi. İşte toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

  Artık sonuna doğru yaklaştığımız mübarek Ramazan ayında, bugünlerde içinde olduğumuz Kadir Gecenizi tebrik ediyorum. Rabbim'den milletimizi, tüm insanlığımızı affıyla bereketiyle kuşatmasını istiyorum.

  Salgın sürecinde gelişmiş ülkelerin bile aslında ne kadar kırılgan bir ekonomiye sahip oldukları ortaya çıkmıştır. Ülkemiz çok güçlü bir görünüm sergileyerek geride bırakmıştır.

  Kabine toplantısı bitti mi? SON DAKİKA KARARLARI! Bugünkü kabine toplantısı sonucu! Bakanlar Kurulu toplantısı bitti mi? Kabine toplantısı ne oldu?

  Yatırım, istihdam programımızı sabırla, dirayetle uyguladık. Petrolden, gıdaya fiyatlarda yol açtığı yükselişler ülkemizi de etkiledi. Vatandaşımızı korumamıza rağmen ortaya çıkan fiyat artışlarının üzücü olduğu bilmekteyiz. Kur dalgalanmalarıyla uğraşmak zorunda kaldık. Aldığımız tedbirlerle kurun istikrarı sağlamış olsak da fiyatlardaki artış kalıcı oldu. Küresel ekonomideki artışları bahane edenler haksız kazanç peşine düştüler. Ne kurla, ne diğer maliyetlerle izah edilmeyecek bu tablonun müsebbiplerinin iki elimizde yakalarında olacak.

  Fiyat artışlarına karşı en küçük bir acıma duymayacağımızı buradan açıkça duyuruyorum. Sosyal yardım sistemimizin parametrelerine göre ihtiyaç duyan herkesin yanındayız. Bu vesile ile Ramazan döneminde denk gelen yaşlı ve emekli maaşlarını cuma gününe çekeceğiz. Ayrıca 15 milyar liralık ilave destek paketinin de sonuna gelmiş bulunmaktayız.

  Aslolan her insanımıza huzurlu bir aile ortamı, kendini geliştirecek kalite bir eğitim sistemi. Sağlık hizmetlerine kesintisiz ve ücretsiz ulaşım imkanı, ulaşımdan enerjiye kadar her alanda temel hizmet sağlamaktır. Geleceğimize güvenle bakıyoruz.

  Bizim için artık sadece ve sadece büyük ve güçlü Türkiye var, bizim için artık milletimizi kenetleyecek birlik ve beraberlik hamlesi var. Geçtiğimiz 20 yılda milletimizin her kesimine ulaştırdığımız devrimleri bu yüzden yaptık. Milletimizi nice sinsi tezgahlardan kurtarmak için bu adımları attık. Türkiye'nin geldiği noktayı görmemek için kalbin kararmış olması gerek.

  Herkesin 2023 için kendine göre bir hesabı var ama kimse unutmasın önemli olan milletin sözüdür. Biz 20 yıldır durmak yok yola devam ediyoruz. Artık tüm bu emeklerin karşılığını alma, neticesini görme vaktinin eşiğindeyiz. Enflasyonu da yeneceğiz. Ülkemizi darbelerden kurtardık, hayat pahalılığın da üstesinden geleceğiz. Türkiye'yi bölgesinin onurlu devletlerinden biri haline getirdik. Çünkü biz bu millete güveniyoruz. Biz ülkemiz için ne yapılması gerekiyorsa onun icrasını yönetmeye devam edeceğiz.

  Ülkemizin dört bir yanında Ermeni çetelerin yaptıkları katliamların acısı hala yaşanıyor. Müslümanlar bu çeteler tarafından katledildi. İnancı ve kökeni ne olursa olsun tek bir insanın bile öldürülmesi trajedidir. Osmanlı Ermenileri için üzüntülerimizi ve taziyelerimizi bildirmeyi insani bir vazife olarak görüyoruz. Fakat siyasi çekişmelerin mezesi haline dönüştürülmesine asla izin vermeyiz. Bu istismara yeltenenlerin savaşta milyonlarca sivil insanın hatırasına saygısızlık etmiş oluyor. Bizim nezlimizde hiçbir hükmü yoktur. ABD Başkanı'nın açıklamasını da bu şekilde görüyor ve tamamen yalan yanlış ifadeler içerdiği için üzerinde durmuyoruz. Sayın Biden önce tarihi iyi bilmesi lazım, yoksa kalkıp da Türkiye'ye meydan okumaya kalkışması kabul edilebilir değil. Bu riyakarlığın en büyük zararını Ermeni toplumunun göreceği unutulmamalıdır.

  Bu densizliğin, milli iradenin tecelligahı bu yüce kurumda sergilenmesini açık bir ihanet olarak görüyoruz. TBMM'nin haddi de hukuku da ahlakı da çiğneyen bu alçaklığın hesabını müsebbibinden soracağına ve gereğini yapacağına inanıyorum.

  Türkiye'nin güvenliğini sınır dışında yürüttüğümüz operasyonlara devam ediyoruz. Bu operasyonlar, hiçbir teröristin ülkemize sızamayacağı, kaçamayacağı duruma kadar sürecektir. Bu harekatlarımızla komşularımızın toprak bütünlüğünü korumasına katkı sağlıyoruz. Operasyon sırasında şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Sadece 2022 yılında son operasyonlar da dahil olmak üzere güney sınırında etkisiz hale getirdiğimiz terörist sayısı bini bulmuştur. Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmamıştır. Pençe-Kilit operasyonunun amacı da Zap Bölgesini teröristlerden tamamen temizlemektir.

  Ülkemizin her yaptığı harekat gibi son operasyon da BM sözleşmesinden komşularımızla ikili anlaşmalarımızdan tamamen uluslararası hukuka uymaktadır. Türkiye, Irak topraklarında işlenen terör örgütü mensuplarının tepesine bindikçe Suriye tarafında da birtakım hareketlenmeler olduğunu görüyoruz. Bu saldırılara şimdilik önceden belirlenen hedeflere uzun namlulu silahlarla karşılık vermemiz kimseyi aldandırmasın. Sınırlarımız dibinde bir terör koridoru oluşturulmasına asla izin verilmeyeceğini bir kez daha tekrarlamak istiyorum.

  Sayın Guterres ile bir araya geldik. Mevcut durumu, atılabilecek adımları kapsamlıca değerlendirdik. Önce ateşkes, kalıcı barış için her türlü adımı atıyoruz. Yarın Putin ile görüşeceğiz. Savaşın bitmesi için görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

  Bölgesel gelişmeleri yakından izlerken ülkemize eser kazandırmaya devam ediyoruz. Yaptığımız yatırımlarla ülkemizdeki havalimanı sayısını 57'ye çıkardık. Daha önce Ordu-Giresun havalimanımızı bu şekilde inşa ederek hizmete sunmuştuk. Yine zemin doldurarak Rize-Artvin havalimanında sona geldik. Bayburt ve Gümüşhane havalimanı da süratle devam ediyor. Yozgat havalimanını da en kısa zamanda bitireceğiz. Rize'nin Pazar ilçesine bağlı deniz dolgusu yapılarak inşa edilen havalimanını temelini 2017 Nisan'ında atmıştık. Şimdi de en güzel çevre düzenlemeleriyle Rize ve Artvin bu havalimanına kavuşacaklar. Sadece son 6 ayda 3 yeni havalimanı ve ya terminal binasını milletimize vermiş oluyoruz.

  Son 16 yılda 15 bin 35 projeye 1,4 milyar lira destek verdik. 260 bin çiftçimize makine alımına 1 milyar lira destek de bulunduk. Bu bayram sevincini farklı sevinçlerle de bütünleştirerek 2022 yılı için makine alım 32 bin 570 çiftçimize ve girişimcilerimize 1,1 milyar lira hibe desteği sağlayacağız.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Kabine Toplantısı Kararları

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap